nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Порядок оподаткування військовим збором доходів військовослужбовців
17.02.2015

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що листом Державної фіскальної служби України від 28.01.2015 №2400/7/99-99-17-03-03-17 «Щодо оподаткування військовим збором доходів військовослужбовців, отриманих у вигляді грошового забезпечення та грошової компенсації суми військового збору» надані наступні роз’яснення щодо оподаткування військовим збором доходів військовослужбовців:

«Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон №71), який набрав чинності з 01.01.2015 року, внесено Зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI (далі –Кодекс), в частині оподаткування доходів військовим збором.

Зокрема, відповідно до п.161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Кодексу, з урахуванням змін, внесених Законом №71, оподаткування військовим збором подовжено по набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Згідно з п.п.1.1 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платниками збору є особи, визначені п.162.1 ст. 162 Кодексу, а саме фізична особа - резидент (нерезидент), яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; податковий агент.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Кодексу (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Для резидента – це, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

Перелік доходів, що включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, визначено підпунктами 164.2.1 – 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Кодексу. Крім того, до зазначеного вище переліку, включаються інші доходи, крім зазначених у ст.165 Кодексу, що передбачені п.п. 164.2.20 п.164.2 ст. 164 Кодексу.

Ставка збору становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п.161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка (п.п. 168.1.1 п.168.1 ст. 168 Кодексу).

Підпунктом 1.5 п.161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу передбачено, що відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету згідно зі ст.171 Кодексу з інших доходів, є, зокрема, податковий агент – для оподатковуваних доходів з джерела їх походження в Україні.

Відповідно до п.п. 1.6. п.І61 підрозділу 10 розділу XX Кодексу платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені cт.176 Кодексу.

Статтею 9 Закону України від 20 грудня1991 року №2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі – Постанова №1294) визначено, що держава гарантує військовослужбовцям, зокрема, грошове забезпечення, до складу якого входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошовою забезпечення.

Виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в Порядку, що затверджується Міністерством оборони України (п.2 Постанови №1294).

Підпунктом 168.5 ст.168 Кодексу передбачено, що суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконачої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв'язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Постановою Кабінету Міністрів України від 15 січня 2004 року №44 «Про затвердження Порядку виплати щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу» затверджено Порядок, який визначає умови та механізм щомісячної грошової компенсації сум податку з доходів фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями та особами рядового і начальницького складу (в тому числі відрядженими до органів виконавчої влади та інших цивільних установ) у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків під час проходження служби.

Враховуючи зазначене, оскільки об'єктом оподаткування військовим збором є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, то доходи військовослужбовців, отримані у вигляді грошового забезпечення, що передбачені п.164.2 ст.164 Кодексу, оподатковуються військовим збором.

При цьому Кодексом не передбачено виплату грошової компенсації військового збору, який утримується з грошового забезпечення військовослужбовців, як це визначено для податку на доходи фізичних осіб.

Водночас повідомляємо, що з порушеного питання Державною фіскальною службою України підготовлено запит до Міністерства фінансів України.»

Відділ  комунікацій  ГУ ДФС у  Чернігівській  області
Протягом січня 2015 року на Чернігівщині Центрами обслуговування платників надано   68 тисяч адміністративних послуг та електронних сервісів

У Чернігівській області обслуговування платників здійснює 17 Центрів, в яких надається комплекс адміністративних, консультативних та інформаційних послуг.            

Протягом січня найбільше відвідувачів Центрів обслуговування скористались – понад 3 тисячі осіб - звернулись за отриманням картки платника податків. Про це повідомила Інна Чумакова, завідувач сектору організації роботи ЦОП, розгляду звернень та доступу до публічної інформації. На другому місці за кількістю звернень - послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій, якою скористались 1,4 тисячі осіб.

Інші види послуг, за якими звертались платники: реєстрація розрахункових книжок – 0,23 тисячі осіб, надання витягу з реєстру платника єдиного податку – 0,4 тисячі, реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 0,24 тисячі, реєстрація книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи-підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність – майже 0,12 тисяч, реєстрації реєстратора розрахункових операцій - 0,16 тисяч, видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби  – 0,17 тисяч.

Відділ  комунікацій  ГУ  ДФС  у  Чернігівській  області

На Чернігівщині активно декларують доходи

З кожним днем набирає обертів кампанія декларування доходів громадян. Жителі Чернігівщини активно декларують доходи, отримані у 2014 році. Так, з початку 2015 року про свої минулорічні доходи повідомили майже 1,5 тис. громадян області. Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Наталя Кузнецова, загальна сума задекларованих доходів склала 50,6 млн.грн.

Найактивніше звітують ті громадяни, які протягом минулого року отримували спадщину – 180 декларацій на загальну суму майже 15 млн.грн., здійснювали продаж об’єктів нерухомого та рухомого майна – 36 декларацій на суму майже 4,5 млн.грн, надавали майно в оренду, найм (піднайм) – 95 декларацій на загальну суму близько 0,6 млн. грн.

Крім того, громадянами на сьогодні подано 415 декларацій для отримання податкової знижки. За словами Наталі Кузнецової, загальна сума, що підлягає поверненню із бюджету,  складає 542 тис. гривень.

Хто ж має право скористатися податковою знижкою? Відповідно до норм Податкового кодексу України, якщо у 2014 році Ви отримували доходи у вигляді заробітної плати та сплачували за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї І-го ступеня споріднення, здійснювали внески у недержавні пенсійні фонди, страхували себе або членів сім’ї, перераховували кошти у вигляді пожертвувань або благодійних внесків, всиновлювали дітей, погашали пільговий іпотечний житловий кредит. Отже, маєте право подати декларацію на податкову знижку та отримати повернення частини сплаченого протягом минулого року до бюджету податку на доходи.

До речі, скористатися правом для отримання податкової знижки можна упродовж всього року. Право на нарахування податкової знижки на наступні звітні періоди не переноситься.

Відділ  комунікацій  ГУ ДФС у  Чернігівській  області

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache