nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
До уваги платників податку на додану вартість!
10.02.2015
Рахунки платників податку в системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі України, МФО 899998.

Для забезпечення інформування платників ПДВ щодо реквізитів рахунків, відкритих в системі електронного адміністрування ПДВ, Державна фіскальна служба України формує та направляє платнику податку електронне повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунку за формою J(F)1490801. Сформоване повідомлення направляється на електронну адресу платника податку, яка наявна в базах даних ДФС на час формування такого повідомлення.

У разі, якщо на дату формування та направлення повідомлення про відкриття та реквізити ПДВ-рахунку у платника податку, у зв'язку із втратою чинності ЕЦП або договору про визнання електронної звітності, відсутня можливість отримати повідомлення в електронному вигляді, такий платник може звернутися за інформацією щодо реквізитів ПДВ - рахунку до Центру обслуговування платників за основним місцем обліку.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС  у Чернігівській області

З 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї - виключно в електронній формі

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що листом Державної фіскальної служби України від 28.01.2015р. №2394/7/99-99-19-03-02-17 «Про податок на додану вартість» надані роз’яснення щодо порядку складання та надання податкової накладної та додатків до неї виключно в електронній формі:

«Державна фіскальна служба України у зв'язку з набранням чинності 1 січня 2015 року наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1129 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957" повідомляє.

Починаючи з 1 січня 2015 року, при постачанні товарів/послуг на митній території України податкова накладна складається за формою та в порядку, затвердженими наказом Міністерства фінансів України від 22.09.2014 № 957 із змінами та доповненнями, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 №1129 „Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року № 957" (далі - Порядок № 957).

Порядком № 957 передбачено, що з 1 січня 2015 року податкова накладна та додатки до неї складатимуться і надаватимуться виключно в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи.

Для розпізнавання електронною системою ідентичності зазначених платниками податків показників, вказаних у графі 5 податкової накладної, додатка до податкової накладної та розрахунку коригування, у вказаних графах передбачено зазначення коду одиниці виміру об'єкта операції відповідно до Класифікатора системи позначень одиниць вимірювання та обліку (далі - КСПОВО).

Разом з цим зазначаємо, що згідно з пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, у разі якщо вартість послуги визначається із застосуванням одиниць обліку, які відображаються у первинних документах, регістрах бухгалтерського обліку, то у графах 5.1 та 5.2 податкової накладної зазначаються одиниці виміру (умовне позначення і код) згідно з КСПОВО.

У разі якщо послуга, що надається, не має одиниці обліку, у графі 5.1 зазначається „послуга", а графа 5.2 не заповнюється.

Щодо порядку заповнення графи 6 податкової накладної „кількість (об'єм, обсяг)" при постачанні послуг, повідомляємо таке.

У разі складення податкової накладної на повне постачання послуги або на суму коштів, що надійшла на поточний рахунок як попередня оплата (аванс) у повному обсязі, у графі 6 податкової накладної зазначається „1".

У разі складення податкової накладної на часткове постачання послуги або на суму попередньої оплати частини вартості послуги у графі 6 зазначається відповідна частка наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу. Наприклад, у разі постачання частини послуги, яка відповідає половині обсягу, вказаного у договорі, або у разі отримання суми попередньої оплати у розмірі половини договірної вартості послуги у графі 6 вказується число „0,5".

У графі 7 податкової накладної зазначається ціна постачання одиниці то вару/по слуги без урахування податку на додану вартість. Графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством».                                 

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Актуальні зміни для платників єдиного податку


Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що листом Державної фіскальної служби України від 21.01.2015р. №1573/7/99-99-17-03-01-17 «Про окремі зміни узаконодавстві щодо спрощеної системи оподаткування» надані роз’яснення щодо нововведень у для платників єдиного податку:

«З метою створення максимально сприятливих умов для безперебійного та якісного обслуговування платників податків Державна фіскальна служба України інформує про окремі зміни у законодавстві, що вплинуть на адміністрування єдиного податку.

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено ряд законодавчих змін, у тому числі щодо платників спрощеної системи оподаткування.

Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено:

оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох, із збільшенням існуючого максимального розміру доходу, зокрема, фізичні особи-підприємці реєструються платниками єдиного податку першої, другої та третьої груп. Платники єдиного податку третьої та п'ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, відповідно до норм глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України (далі - Кодекс) з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податкутретьої групи;

для платників 1 групи збільшено обсяг доходу до 300 000 грн. та ставку до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

для платників 2 групи збільшено обсяг доходу до 1500 000 грн. та ставку до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

До платників третьої групи належать фізичні особи-підприємці та юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень. При цьому фізичні особи-підприємці не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не є обмеженою. Ставка складає 2 відсотки доходу - у разі сплати ПДВ та 4 відсотки доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Запроваджено обов'язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) для платників єдиного податку - фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи - з 1 липня 2015 року, платників другої групи - з 1 січня 2016 року. Водночас, платники єдиного податку - фізичні особи-підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО (п. 296.10 ст. 296 Кодексу).

З урахуванням змін, внесених до Кодексу, актуальним є питання внесення змін до нормативно-правових актів, зокрема щодо платників спрощеної системи, а саме затвердження нової форми податкової декларації платника єдиного податку, книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат, а також порядків їх ведення, форми та порядку подання заяви.

Оскільки платники єдиного податку - фізичні особи - підприємці декларують доходи за 2014 рік, а зміни до Кодексу набирають чинності з 1 січня 2015 року, підприємці подають податкову декларацію - платника єдиного податку за минулий рік за формою, затвердженою наказом Мінфіну від 21.12.2011 №1688. Нарахування єдиного податку за IV квартал 2014 року платниками третьої та п'ятої груп здійснюється за відсотковими ставками, які діяли до 31 грудня 2014 року.

Також зазначаємо, що платники єдиного податку продовжують ведення книг обліку доходів та книг обліку доходів і витрат, форми яких затверджено наказом Мінфіну від 13.12.2011 №1637.

Платники єдиного податку, які перевищили обсяги доходів у податковому (звітному) періоді, визначені у підпунктах 1, 2, 3 пункту 291.4 статті 291 Кодексу, які діяли до 1 січня 2015 року, до суми перевищення обсягу доходу застосовують ставку у розмірі 15 відсотків, при цьому такі платники, враховуючи зміни у законодавстві щодо збільшення максимального розміру обсягу доходу у відповідній групі з 2015 року, не зобов'язані з наступного календарного кварталу за заявою переходити на іншу групу платника єдиного податку чи відмовлятися від застосування спрощеної системи оподаткування, якщо зазначена категорія платників не порушує умов перебування на спрощеній системі оподаткування, які діють з 1 січня 2015 року.

Разом з тим, не відбулося змін у частині реєстрації суб'єктів господарювання платниками спрощеної системи оподаткування. Тобто, реєстрація платників єдиного податку здійснюється на підставі:

реєстраційних заяв у паперовому вигляді, поданих до органів ДФС;

електронних копій реєстраційних заяв, виготовлених шляхом сканування, які передаються державним реєстратором до органів ДФС одночасно з відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця згідно із Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»;

реєстраційних заяв, поданих засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Процедуру та строки реєстрації платників єдиного податку з 1 січня 2015 року також не змінено. Отже, у разі відсутності визначених Кодексом підстав для відмови у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку, контролюючий орган зобов'язаний протягом двох робочих днів від дати надходження заяви щодо переходу на спрощену систему оподаткування зареєструвати таку особу платником єдиного податку.

У разі відмови у реєстрації платника єдиного податку необхідно надати протягом двох робочих днів з дня подання платником заяви письмову вмотивовану відмову, яка може бути оскаржена суб'єктом господарювання у встановленому порядку.

Разом з тим, видача витягів з реєстру здійснюється безоплатно та за бажанням платників єдиного податку, але не є обов'язковою умовою при реєстрації, оскільки з метою постійного забезпечення органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб інформацією на єдиному державному реєстраційному веб-порталі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та власному офіційному веб-порталі ДФС України щоденно оприлюднюються дані з реєстру платників єдиного податку. До прийняття нормативно-правових актів згідно з внесеними змінами до Кодексу та у разі потреби за зверненням платника контролюючий орган повинен надавати витяг на підставі відповідного запиту, при цьому строк надання витягу не повинен перевищувати одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

З метою уникнення проблемних питань під час реєстрації платників спрощеної системи оподаткування третьої групи, а саме у частині надання витягів з реєстру платників єдиного податку, рекомендуємо до вирішення технічних моментів та внесення змін в ІС «Податковий блок» у сформованих витягах перед друкуванням тимчасово в ручному режимі здійснювати за необхідності коригування групи та ставки.

Також необхідно для забезпечення збільшення надходжень єдиного податку від фізичних осіб - підприємців в умовах внесених змін до чинного податкового законодавств щодо спрощеної системи оподаткування звернути особливу увагу та, у разі необхідності, переглянути затверджені фіксовані ставки єдиного податку, які встановлені сільськими, селищними та місцевими радами залежно від виду господарської діяльності. З огляду на те, що з 1 січня 2015 року для платників єдиного податку застосовуються ставки для першої групи - до 10 відсотків та другої групи - до 20 відсотків, існують ризики прийняття ставок для певних видів діяльності за нульовою ставкою, що негативно вплине на збільшення надходжень єдиного податку та наповнення дохідної частини місцевих бюджетів. Територіальним органам ДФС необхідно звернутись з пропозиціями до місцевих органів самоврядування щодо внесення об'єктивних змін до діючих фіксованих ставок для першої та другої груп платників єдиного податку.»

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
 
 
                                                 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache