nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Зменшено кількість критеріїв для відшкодування ПДВ
10.02.2015

З 1 січня 2015 року запроваджено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» в частині бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

Нова система адміністрування ПДВ дозволить відшкодовувати податок на додану вартість на місяць раніше, ніж було регламентовано вимогами попередньої редакції п.п. б п. 200.4 ст. 200 ПКУ. Тобто, від’ємне значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту звітного періоду, фактично сплачене отримувачем товарів постачальникам таких товарів/послуг у попередніх та звітному періодах, підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у звітному (податковому) періоді, а не у наступному, як було в минулому році.

Внесеними змінами зменшено число критеріїв для отримання автоматичного бюджетного відшкодування, викладених в п. 200.19 ст. 19 ПКУ. Серед них, зокрема, виключені такі критерії, як чисельність працівників та співвідношення їх середньої заробітної плати до мінімально встановленого законодавством рівня. Також виключено один із основних критеріїв щодо наявності певного відсотку розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов’язаннями контрагентів.

Залишено без змін критерії, яким одночасно повинні відповідати платники податку, а саме, які не перебувають у процедурах банкрутства, знаходяться за своєю податковою адресою, не припинена їх державна реєстрація, статутні документи є дійсними (п.п. 200.19.1, 200.19.2 п. 200.19 ст. 200 ПКУ), не мають податкового боргу (викладено в п.п. 200.19.4. замість п.п.200.19.7 п. 200.19 ст. 200 ПКУ).

Також викладено в новій редакції критерій (п.п. 200.19.3 п. 200.19 ст. 200 ПКУ), відповідно до якого платники податку мають необоротні активи, залишкова балансова вартість яких перевищує у три рази суму податку, заявлену до відшкодування, або отримали терміном на один рік від банківської установи, фінансову гарантію, а також:

а) здійснюють операції за нульовою ставкою, які мають бути не менше 40 % загального обсягу постачання за попередні 12 місяців/4 квартали

або

б) здійснили інвестиції в необоротні активи у розмірах не менше ніж 3 мільйони гривень протягом останніх 12 календарних місяців.

Для отримання звичайного відшкодування ПДВ відповідно до п. 200.10, п. 200.11 ст. 200 ПКУ протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних та, за наявності достатніх підстав, контролюючий орган має право провести документальну позапланову виїзну перевірку для визначення достовірності нарахування бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, наступних за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

При цьому, п. 37 підрозділу 2 розділу ХХ Перехідних положень ПКУ встановлено, що контролюючі органи не будуть здійснювати документальні позапланові виїзні перевірки щодо достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, заявлених платниками у звітних періодах, що настають після 1 липня 2015 року.

Також з 1 липня 2015 року призупиняється дія:

- п.п. 78.1.8 п.78.1 ст.78 ПКУ, щодо проведення документальних позапланових перевірок, якщо платником податку подано декларацію, в якій заявлено до відшкодування з бюджету податок на додану вартість та/або задекларовано від'ємне значення податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. гривень;

- абз. четвертого п. 82.4 ст. 82 ПКУ в частині загального, з урахуванням строків зупинення, терміну проведення перевірок щодо достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість (60 календарних днів);

- п.п. 200.11 ст. 200 ПКУ щодо проведення документальних позапланових виїзних перевірок платника податку щододостовірності нарахування бюджетного відшкодування протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном проведення камеральної перевірки.

- п.п. 200.14 ст. 200 ПКУ щодо надсилання податкових повідомлень рішень при проведенні документальних позапланових виїзних перевірок. 

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
Зміни та нововведення щодо застосування
Реєстраторів розрахункових операцій у 2015 році
     
Як повідомили фахівці відділу контролю за проведенням розрахункових операцій та проведення фактичних перевірок ГУ ДФС у Чернігівській області, з 1 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 №71-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи”. Вказаним Законом внесено певні зміни до Податкового Кодексу України та Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Відповідно до норм п. 296.10. Податкового кодексу України платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій, а платники єдиного податку другої і третьої груп не застосовують РРО лише в таких випадках: при здійсненні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торговельної мережі через засоби пересувної мережі. В решті випадків застосування реєстраторів є обов'язковим.

Вказані норми набирають чинності для платників єдиного податку:

- третьої групи - з  1 липня 2015 року,

- другої групи - з 1 січня 2016 року.

Платники єдиного податку вказаних груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій, з дати початку застосування реєстраторів розрахункових операцій до 1 січня 2017 року звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відділ  комунікацій  ГУ  ДФС у  Чернігівській  області

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache