nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Як оподатковуються квадратні метри?
28.01.2015
Як оподатковуються квадратні метри?
 
Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Наталя Кузнецова, з 1 січня 2015 року змінами до Податкового кодексу України передбачені значні новації у оподаткуванні нерухомості. Відтепер база оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, включає житлову та нежитлову нерухомість. Ставка податку встановлюється органами місцевої влади у розмірі не більше 2-х відсотків мінімальної заробітної плати (тобто не більше 24,36 грн. за один квадратний метр на рік).

Які ж об’єкти нерухомості не підлягають оподаткуванню?

Отже, не оподатковується:

житлова нерухомість: в межах 60 кв. м – для квартир, 120 кв. м – для будинків, 180 кв. м – для різних об’єктів житлової нерухомості. Наприклад, за наявності у власника різних типів нерухомості одночасно (наприклад, квартири та будинку) їх сумарна площа зменшується на 180 кв.м, а залишок підлягає оподаткуванню. Такі пільги надаються лише для житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичних осіб, таможуть бути збільшені за рішенням органів місцевого самоврядування.

будівлі промисловості (виробничі корпуси, цехи, складські приміщення), сільгосптоваровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

об'єкти житлової та нежитлової нерухомості, які: використовуються суб'єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках; є власністю органів влади; нерухомість непридатна для проживання; будівлі дитячих будинків сімейного типу, належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, гуртожитки, об’єкти що перебувають у власності громадських організацій інвалідів тощо.

Слід зазначити, що під нежитловою нерухомістю розуміють будівлі готельні, офісні, торговельні, гаражі та криті автомобільні стоянки, будівлі промислові та склади, казино, ігорні будинки та господарські (присадибні) будівлі (п.14.1.1291 Податкового кодексу України).

Пільги по податку для фізичних осіб не надаються на об'єкт оподаткування, якщо його площа перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, а також на об'єкти оподатковування, які використовуються з метою одержання доходів (здача в оренду, лізинг, для ведення підприємницької діяльності тощо).

Як виключення для юридичних та фізичних осіб у 2015 році ставка податку на нежитлову нерухомість не може перевищувати 1 відсоток мінімальної заробітної плати (12,18 грн. за 1 кв.м) (п.33 Закону України від 28.12.2014 № 71).

Юридичні особи сплачують податок з усієї площі нерухомості (житлової та нежитлової).

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській  

Новації встановлення ставок земельного податку у 2015 році

На сьогодні особлива увага приділяється наданню права органам місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених Податковим кодексом України, прийняття рішень щодо встановлення ставок та передбачених пільг по земельного податку, що сплачується на відповідній території. Також новаціями законодавства передбачено, що з 1 січня 2015 року плата за землю є складовою податку на майно.

Отже, які особливості встановлення ставок земельного податку?

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін, у 2015 році ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (пункт 274.1 статті 274 Кодексу). (до змін ставка податку становила 1 відсоток від нормативної грошової оцінки).

За ті земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб’єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності), ставка податку може встановлюватися у розмірі не більше 12 відсотків від їх нормативної грошової оцінки за (п.274.2 ст.274 Кодексу).

У тому випадку, якщо земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів та їх нормативну грошову оцінку не проведено, ставка податку має бути встановлена у розмірі не більше 5 відсотків від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області (п.277.1 ст.277 Кодексу).

Також, відповідно до пункту 271.2 статті 271 Кодексу рішення місцевих рад щодо нормативної грошової оцінки земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування нормативної грошової оцінки земель або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Нагадуємо, що обов'язковість проведення нормативної грошової оцінки земель передбачеа статтею 13 Закона України “Про оцінку земель”, а періодичність її проведення – не рідше ніж один раз на 5-7 років (повторна) нормативна грошова оцінка – статтею 18 цього ж Закону.

Своєчасне проведення (повторної) нормативної грошової оцінки земельних ділянок в населених пунктах України, в терміни визначені відповідно до діючого законодавства – запорука додаткових надходжень до місцевого бюджету з плати за землю.                                 

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області

Плата за землю – надійне джерело надходжень до місцевого бюджету

Значна частина населення та підприємств Чернігівщини має у власності земельні ділянки або користується землею на правах оренди. Саме тому на часі актуальним питанням новації у сплаті за землю. Так, з 1 січня 2015 року плата за землю виключена з загальнодержавних податків та зборів та включена до складу податку на майно. Відповідні зміни були внесені Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»

Отже,  плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Згідно з підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України рішення про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

У разі якщо сільська, селищна або міська рада не прийняла рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів та акцизного податку в частині реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що є обов'язковими згідно з нормами цього Кодексу, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм цього Кодексу із застосуванням їх мінімальних ставок, а плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (підпункт 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу).

Ставки плати за землю та пільги щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території, встановлюють органи місцевого самоврядування.

Також передбачено, що органи місцевого самоврядування до 25 грудня року, що передує звітному, подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішення щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам. (п.284.1 ст.284 Кодексу).

Нові зміни щодо зазначеної інформації надаються до 1 числа першого місяця кварталу, що настає за звітним кварталом, у якому відбулися зазначені зміни.

У тому випадку, якщо органи місцевого самоврядування не оприлюднили та не надали у встановлені чинним законодавством терміни відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки рішень щодо ставок земельного податку та наданих пільг зі сплати земельного податку юридичним та/або фізичним особам, тоді плата за землю в 2015 році справляється відповідно до вимог підпункту 12.3.5 пункту 12.3 статті 12 Кодексу із застосуванням ставок земельного податку 2014 року, з урахуванням коефіцієнта індексації 1,249.

Звертаємо увагу, що плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів, отже надійно наповнює скарбницю.                                  

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області

Про зарахування податку на доходи фізичних осіб у 2015 році
 
Порядок сплати (перерахування) податку до бюджету передбачено ст. 168 Податкового Кодексу України, відповідно до якої податок, утриманий з доходів платників податків, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного Кодексу України.

До доходів загального фонду Державного бюджету України належить зокрема податок на доходи фізичних осіб згідно з ПКУ у розмірі 25 відсотків на відповідній території України (крім території міст Києва та Севастополя) та у розмірі 60 відсотків - на території міста Києва (п. 29.2 ст. 29 БКУ).

До доходів загального фонду бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст Києва та Севастополя, районних бюджетів, бюджетів об'єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, належать зокрема 60 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку на доходи фізичних осіб, визначеного пунктом частини другої ст. 29 БКУ), що сплачується (перераховується) згідно з ПКУ на відповідній території (крім території міст Києва та Севастополя) (п. 64.1 ст. 64 БКУ).

Відповідно до п. 66.1 ст. 66 БКУ до доходів загального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, зокрема, належить 15 відсотків податку на доходи фізичних осіб (крім податку, визначеного пунктом 11 частини другої статті 29 цього Кодексу), що сплачується (перераховується) згідно з ПКУ на відповідній території.

Отже, з 1 січня 2015 року зарахування податку на доходи фізичних осіб на територіях України (в областях) до місцевих бюджетів проводиться у розмірі 75 відсотків, по м. Києву - 40 відсотків, до державного бюджету відповідно 25 та 60 відсотків.

Порядок відкриття та закриття рахунків в органах Державної казначейської служби України регулюється наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №758 «Про затвердження Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України» (далі - наказ № 758).

Згідно із п. 2.1 розділу 2 наказу №758 у разі внесення змін до законодавства до БКУ, закону про Державний бюджет України, рішень про місцеві бюджети та бюджетної класифікації, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 14 січня 2011 року №11, згідно з якими змінюється перелік надходжень, що зараховуються до відповідних бюджетів, та/або порядок їх зарахування, щорічно на початок нового бюджетного періоду в органах Казначейства відкриваються рахунки за надходженнями до державного та місцевих бюджетів (крім рахунків для зарахування власних надходжень бюджетних установ) згідно із внесеними змінами. Рахунки за надходженнями відкриваються протягом 45 днів з дня прийняття закону про Державний бюджет України.
 
Відділ комунікацій ГУ ДФС
у Чернігівській області

Податковий календар: 30.01.2015 року

Податок і збори (платежі)
Законодавчі та нормативні акти
 
Останній день сплати ПДВ за грудень 2014 року  платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю.
абз. 1 п.57.1 ст.57 розділу ІІ та п.203.2 ст.203 розділу IV Податкового Кодексу України.
Останній день сплати акцизного податку за грудень              2014 року.
абз.1 п.57.1 ст. 57 розділу ІІ та пп. 222.1.1 п.222.1 ст. 222 розділу V Податкового кодексу України.
Останній день сплати збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень  2014 року.
п.57.1 ст.57 розділу ІІ Податкового кодексу України та                абзац 2 п. 2 Порядку справляння збору та використання коштів на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 15.07.2005 р. № 587.
Останній день сплати авансового внеску з податку на прибуток підприємств за січень 2015 року.
абз. 4 п. 57.1 ст. 57 розділу ІІ Податкового кодексу України.
Останній день сплати остаточної суми за грудень 2014 року з урахуванням фактично сплачених авансових платежів з рентної плати за:
- транзитне  транспортування трубопроводами природного газу територією України;
- транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктоводами територією України;
-  транзитне  транспортування трубопроводами аміаку територією України
Підпункт 254.6 статті 254 розділу IX Податкового кодексу України.
 
 
 
 
Останній день сплати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за грудень 2014 року.
Підпункт 263.12.1 пункту 263.12 статті 263 розділу XI Податкового кодексу України.
Останній день сплати зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками за грудень  2014 року.
  Статті 313.6 статті 317 глави 3 розділу XIV Податкового кодексу України.
Підпункт 49.18.1 пункту 49.18. та пункту 49.20 статті 49  глави 2 розділу II Податкового кодексу України.
Останній день сплати зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень  2014 року.
  Статті 317.4 статті 317 глави 4 розділу XIV Податкового кодексу України.
Підпункт 49.18.1 пункту 49.18. та пункту 49.20 статті 49  глави 2 розділу II Податкового кодексу України.
Останній день сплати збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року.
Пункт 322.1. статті 322 розділу XV Податкового кодексу України.
П.57.1. статті 57 глава 4  розділу II Податкового кодексу України.
Останній день сплати податкових зобов’язань з фіксованого сільськогосподарського податку за грудень 2014 року.
Підпункт 306.2 статті 306 Податкового кодексу України..
П.57.1. статті 57 глава 4 розділу II Податкового кодексу України.
Останній день сплати земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (крім громадян) за грудень  2014 року.
Пп.287.3, статті 287 Розділу  Податкового кодексу України.
П.57.1. статті 57 глава 4 розділу II Податкового кодексу України.
Орендна плата за земельну ділянку, що сплачується фізичними особами-підприємцями
п. 3 ст.287 ПКУ.
Сплата податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів, нарахованих у вигляді:  - процентів на поточний або депозитний банківський рахунок;
- процентів на вклади члена кредитної спилки
п. 170.4 ст. 170 ПКУ
 
Як оподатковується заробітна плата

Відповідно до п.п.14.1.48 п.14.1 ст.14 ПКУ заробітна плата для цілей розділу IV ПКУ - це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму згідно із законом.

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, - обов'язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Згідно з п. 167.1 ст. 167 ПКУ ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у п. 167.2 - 167.6 ПКУ) у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (12180 грн. у 2015 році), встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
 
Якщо база оподаткування, яка визначена з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 ПКУ щодо доходів, зазначених в абзаці першому цього пункту, в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.
Відділ комунікацій ГУ ДФС
У Чернігівській області
 
Нові правила для спрощенців

Багато платників користуються перевагами спрощеної системи оподаткування, тому законодавчі зміни покликані покращити умови ведення діяльності. Так, починаючи з 1 січня 2015 року, запроваджено оптимізацію кількості груп платників єдиного податку до чотирьох зі збільшенням існуючого максимального розміру доходу, який дає змогу перебувати на спрощеній системі оподаткування (для першої та другої груп), зниження ставок єдиного податку для платників третьої групи.

Платники єдиного податку третьої-шостої груп, які були на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня вважаються платниками єдиного податку третьої групи без необхідності подання додаткових заяв.

Отже, розглянемо нові правила спрощеної системи оподаткування.

Для платників 1 групи збільшено обсяг доходу до 300 000 грн. та фіксована ставка єдиного податку для фізичних осіб установлюється в межах до 10 відсотків  від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць.

Для платників 2 групи збільшено обсяг доходу до 1500 000 грн. та фіксована ставка єдиного податку для фізичних осіб установлюється в межах до 20 відсотків розміру мінімальної зарплати, тобто до 243,60 грн. за календарний місяць.

До платників 3 групи належать фізичні особи–підприємці та юридичні особи-суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правовоїформи, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень. При цьому скасовано обмеження щодо середньооблікової кількості працівників, які перебувають з ними у трудових відносинах. Ставки єдиного податку для фізичних і юридичних осіб становлять 2 відсотки (за умови окремої сплати ПДВ) і 4 відсотки (при включенні ПДВ до складу єдиного податку).

Група 4 є еквівалентом колишнього фіксованого сільськогосподарського податку.

Також, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” запроваджено обов’язкове використання реєстраторів розрахункових операцій (далі - РРО) для платників єдиного податку – фізичних осіб-підприємців: платників третьої групи – з 1 липня 2015 року, платників другої групи – з 1 січня 2016 року.

Водночас, платники єдиного податку – фізичні особи-підприємці другої та третьої груп при провадженні діяльності на ринках, при продажу товарів дрібнороздрібної торгівельної мережі через засоби пересувної мережі, а також платники єдиного податку першої групи не застосовують РРО (п. 296.10 ст. 296 Кодексу).   

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області


Новації сплати екологічного податку у 2015 році

З 1 січня 2015 року з кола платників екологічного податку виключено суб’єктів господарювання, які сплачували екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення. Разом з тим   Закон України від 28 грудня 2014 року №71-УШ, яким внесено зміни до Податкового кодексу, передбачає збільшенням ставок акцизного податку на всі види моторного палива.

Отже, хто буде платити екологічний податок у 2015 році?

Відтепер платниками податку є суб'єкти господарювання, юридичні особи, що не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи та організації, постійні представництва нерезидентів, включаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони здійснюються (п. 240.1 ст. 240 Податкового кодексу України):

викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення;

скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти;

розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів, які розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів

утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені);

тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками понад установлений особливими умовами ліцензії строк.

Слід зазначити, що у 2015 році об'єкти, база оподаткування, ставки, базовий податковий (звітний) період, порядки обчислення, подання податкової звітності та сплати податку залишилися незмінними порівняно з попереднім роком. При цьому платник податку зобов'язаний визначати суму податку окремо за кожним видом забруднення та/або за кожним видом забруднюючої речовини (п. 249.2 ст. 249 Кодексу).

Платники податку складають податкові декларації за встановленою формою, подають їх протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (п. 250.2 ст. 250 Кодексу). До затвердження Міністерством фінансів України нової форми податкової декларації платникам податків рекомендується звітувати за формою податкової декларації, затвердженою наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1010, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12.12.2011 за№ 26/18764.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області
 
 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache