nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Податківці та громадськість обговорили новації в законодавстві
22.01.2015

У приміщенні Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області відбулася зустріч з представниками бізнесу та громадських організацій. Тема спілкування - зміни до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо податкової реформи.

Захід відкрила заступник начальника ГУ ДФС у Чернігівській області Христина Будзяновська. Перш за все, вона подякувала представникам громадськості за ініціативу та активність щодо організації зустрічі, тема якої надзвичайно актуальна. Тому роз’яснювальна робота, зокрема у формі семінарів, буде активізована і на рівні податкових інспекцій.

Законодавчими змінами навантаження з державного бюджету частково перекладено на місцеві бюджети, тимчасово введений мораторій і на проведення перевірок. Тому важливо своєчасно володіти інформацією, щоб цей процес був безболісним як для бюджету, так і для бізнесу.

Будзяновська Х.І. назвала ряд законодавчих нововведень, які спрямовані на зменшення податкового навантаження на бізнес та громадян, спрощення процедури оподаткування та детінізацію економіки. Зокрема, йшлося про відміну деяких податків та зборів, зміну ставок оподаткування, нововведення в спрощеній системі оподаткування, в адмініструванні єдиного соціального внеску тощо.

Фахівці провідних підрозділів Головного управління ДФС у Чернігівській області розповіли про новації у податковому законодавстві. Зокрема, начальник управління оподаткування юридичних осіб Ірина Буглак роз’яснила зміни в оподаткуванні юридичних осіб. З нововведеннями в оподаткуванні фізичних осіб ознайомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін. Заступник начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Валерій Коваль говорив про зміни в оподаткуванні підакцизних товарів. Тема виступу начальника управління податкового та митного аудиту Євгенія Шульги –проведення контрольно-перевірочної роботи. Всі виступаючі відповіли на численні запитання, які надійшли напередодні зустрічі та виникали під час спілкування.

Зміни щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб – важливий крок до детінізації ринку праці. До обговорення механізмів реалізації нововведень активно долучилися і представники обласного та міського центрів зайнятості. Зокрема, акцентували увагу на питаннях прозорості трудових відносин, йшлося про відповідальність за використання нелегальної найманої праці тощо.

В ході зустрічі надходили і пропозиції, які заслуговують на увагу. Така активна позиція бізнесу та громадськості Чернігівщини сприятиме успішній реалізації законодавчих змін, наповненню бюджетів та подальшому удосконаленню податкового законодавства.

Відділ комунікацій

Головного управління
ДФС у Чернігівській області

У 2014 році чернігівськими митниками перераховано до Держбюджету близько 4-х мільярдів гривень

За 2014 рік обсяги надходжень митних платежів та інших податків (зборів) до Державного бюджету від Чернігівської митниці склали 3,9 млрд. грн., що на 1 713,0 млн. грн. більше, ніж у 2013 році.   

Найбільші суми митних платежів у минулому році нараховані за результатами митного оформлення 10-ти товарних позицій. Це: нафтопродукти – 1,6 млрд.грн., мінеральні добрива азотно-фосфорно-калійні - 271 млн.грн., тютюнова сировина – 181 млн.грн, азотні мінеральні добрива – 174,7 млн.грн., шини та покришки пневматичні гумові 112,3 млн.грн., шоколад – 105 млн.грн., метанол технічний (спирт метиловий) – 90,6 млн.грн., сигарети – 55,8 млн.грн., гази нафтові – 54,9 млн.грн., пиво з солоду – 54,2 млн.грн.

Протягом минулого року митне оформлення імпорту товарів по Чернігівській митниці здійснювали 446 суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. З них - 211 суб’єктів або 47,3% - з інших регіонів України. При цьому підприємцями з інших регіонів України сплачено 2,7 млрд.грн. або 68,8% загальної суми платежів по митниці.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області
                                                         Льодова блискавка – 2015

Цьогорічний січень примхливий і прихильникам зимових видів спорту доводиться коригувати свої плани в залежності від погоди. Але під час зимових канікул учні Чернігівської загальноосвітньої школи №20 разом з педагогами змогли залити на шкільному подвір’ї каток. І він наповнився любителями ковзанів та хокеїстами.

А податківці за традицією в рамках роботи податкового класу з допомогою вчителів Євгенія Миколаєнка та Валерія Бовди організували для дітей спортивні змагання. Вони були поділені на два старти.

Спочатку змагалися команди «ЗОШ №20» та «Гості» (яку сформували учні інших шкіл Чернігова, що відвідують каток). Вони почергово виконували різні завдання. Найпопулярнішою серед глядачів стала естафета «Потяг». Умови її проведення - команда у повному складі має якнайшвидше проїхати через весь майданчик. Під схвальні вигуки вболівальників переможцем стала команда «Гості», яка і виграла головний приз. Спонсори частували їх мандаринами.

Анаступного дня, до речі вже шостий рік поспіль, діти змагалися індивідуально в турнірі з шорт-треку “Льодова блискавка - 2015”. Слід зазначити, що шорт-трек (з англійської - коротка доріжка) - це змагання з бігу на ковзанах на хокейному майданчику. Останнім часом шорт-трек набув великої популярності в Європі.

Цього року чернігівська “Льодова блискавка - 2015” набула республіканського статусу. До участі у турнірі школяри залучили своїх однокласниць Аліну Гревцову та Єлизавету Бережну, родини яких у зв’язку зі службою переселилися з Криму до Чернігова. Вони відкрили змагання і встановили в забігу для дітей віком 6 років рекорд змагань - 2 хвилини 40 секунд.

Навіть сніг, який раптово почав сипати під час забігів, не став перешкодою для спортсменів. Вони вправно долали дистанцію. У підсумку серед дівчат, до речі третій рік поспіль, перемогу святкувала Катя Коронова (Чернігівське вище професійне училищепобутового обслуговування). Срібло виборола Сніжана Мига (ЗОШ № 20, 11“А” клас). Бронзова медаль вручена Каті Дмитрук (Чернігівський технікум № 16).

А серед юнаків турнір отримав нового чемпіона – Максима Прокопця (Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту). Срібна нагорода – у Дмитра Скрипки (ЗОШ№20–10А), а бронза дісталася минулорічному чемпіону Євгенію Короновському (випускник ЗОШ №20). Окремими призами були відмічені Артем Клименко (ЗОШ №20, 7“А”), Володимир Власов (ЗОШ №20, 8“Б”) та Микита Дорошенко (ЗОШ № 20, 6 “А”).

Та найголовніше, що всі учасники змагань отримали позитивні емоції, провели час цікаво і весело. Таким чином податківці спільно з педагогами пропагують серед школярів здоровий спосіб життя та залучають їх до спорту.


Ігор Закружний,
голова спортивної комісії Ради профспілки
ГУ ДФС у Чернігівській області                                    
Антикорупційний сервіс "Пульс"

Сервіс Державної фіскальної служби України "Пульс"  - це  гаряча телефонна лінія, інформація за якою приймається цілодобово. За номером телефону: (044) 284 00 07 громадяни та суб’єкти господарювання мають можливість повідомляти про неправомірні дії або бездіяльність працівників Служби, про можливі корупційні дії з їхнього боку.

Також на сервіс можна повідомити про проблеми, які виникають під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України.

У разі звернення на сервіс при наданні інформації бажано назвати своє прізвище, ім’я, по-батькові (або посаду, назву суб’єкта господарювання), місце проживання (адресу юридичної особи) та обов’язково зазначити назву органу ДФС, з яким пов’язана подія, коли відбулась подія, прізвище, ім’я, по-батькові працівника органу ДФС, в роботі якого вбачаються протиправні або корупційні дії, та суть проблеми, яка виникла.

Працівник сервісу повідомляє клієнта про результати розгляду інформації в режимі Call-back невідкладно або протягом 1-3 робочих днів. У тому випадку, якщо інформація потребує додаткового розгляду, то загальний термін її опрацювання не перевищує 15 днів. Слід зазначити, що результати розгляду анонімної інформації не повідомляються.

Працівниками відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області в межах компетенції по кожному зверненню на сервіс «Пульс» негайно здійснюються перевірки та вживаються заходи реагування на інформацію про можливі неправомірні дії працівників органів ДФС області.

Як повідомив в.о. начальника відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області Сергій Бойко, за 2014 рік з сервісу «Пульс» до відділу для розгляду та перевірки надійшло 12 звернень на можливо неправомірні дії посадовців ДФС: 7 з них на дії податківців, інші 5 – на дії працівників митниці. За результатами ретельних перевірок жодна інформація не знайшла свого підтвердження.

Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб територіальних підрозділів ГУ ДФС у Чернігівській області та порушень чинного законодавства суб’єктами господарювання можна надавати безпосередньо до відділу власної безпеки за адресою: м.Чернігів, вул. Комсомольська, буд. 11 каб. 208, або за номером телефону «Довіри» (0462) 668-522. За кожним фактом буде проведена службова перевірка і вжито відповідних заходів. Будемо вдячні за об’єктивну інформацію!                                                       
Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області

Податковий календар:

20 січня 2015 року є останнім днем подання:

декларацій з ПДВ за грудень 2014 року платниками,  у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю;

копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за грудень 2014 року усіма платниками;

декларації акцизного податку за грудень 2014 року;

розрахунку суми збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства за грудень 2014 року;

розрахунку за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини за грудень 2014 року;

декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками і за грудень 2014 року;

декларації зі збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності за грудень 2014 року;

розрахунку збору за користування радіочастотним ресурсом України за грудень 2014 року;

Крім того, 20 січня 2015 року є останнім днем сплати:

Авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп;

Єдиного внеску, нарахованого за попередній квартал фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування;

Єдиного внеску, нарахованого за попередній календарний місяць роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).

Звітуйте та сплачуйте податки вчасно!

Відділ комунікацій ГУ ДФС у   Чернігівській області
 
Перевірки обмежено
Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 р. № 71-VIII внесено зміни до порядку проведення контролюючими органами перевірок суб`єктів господарювання.

Як повідомив начальник управління податкового та митного аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області Євгеній Шульга, у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Зазначене обмеження не поширюється:

- з 1 січня 2015 року на перевірки суб'єктів господарювання, що імпортують та/або виробляють, реалізують підакцизні товари, на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування ПДВ;

- з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи - підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, визначених пунктом 27 підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у                                   Чернігівській області

Про транспортний податок - юридичним особам

Платниками транспортного податку згідно ст. 267 Податкового Кодексу України є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб. см і не старше 5 років.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.

За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

Юридичними особами транспортний податок сплачується шляхом авансових внесків,щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Оподаткуванню підлягає лише сума пенсії, що перевищує 3654 гривні

Законом України від 28.12.2014 року № 71-VIII внесено ряд змін в систему оподаткування. Зокрема, передбачено оподаткування пенсійних виплат певного розміру.

У разі отримання пенсії понад 3654 гривні оподаткуванню підлягає не вся пенсія, а лише сума перевищення, - звертають увагу в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області.

Пенсія понад 3654 гривні оподатковується за ставкою 15 відсотків.

Тобто, якщо людина отримує пенсію в розмірі чотири тисячі гривень, то оподатковуватиметься лише 346 гривень(4000-3654=346).

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

На "розкішні"автомобілі введено новий податок

З 1 січня 2015 року власники автомобілів з об'ємом бензинового або дизельного двигуна більше 3 тисяч куб. см і не старше 5 років будуть зобов'язані сплачувати річний податок у розмірі 25 тисяч гривень.

Згідно статті 267 Податкового кодексу України обчислення суми податку з об'єкта оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити будуть надіслані платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня звітного року.

Якщо-ж транспортний засіб придбано протягом року, то податок сплачуватиметься починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт оподаткування. Контролюючий орган надішле податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Сплатити транспортний податок фізична особа зобов’язана протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Відділ комунікацій ГУ ДФС                        у Чернігівській області

Кількість податкових перевірок зменшилась

Протягом 2014року підрозділами податкового аудиту Головного управління ДФС у Чернігівській області проведено 1011 перевірок. В порівнянні з 2013 роком їх кількість зменшилась на 10 відсотків. Від донарахованих сум до бюджету надійшло 33,5 млн. грн.

Здійснюючи контроль за діяльністю збиткових підприємств у 2014 році зменшено збитки на 8,0 млн. грн. Це дозволило упередити несплату податку на прибуток майже на 1,5 млн. грн.

Відділ комунікацій ДФС   у Чернігівській області
 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache