nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Протягом 2014 року до органів ДФС Чернігівщини надійшло 182 запити на публічну інформацію
17.01.2015

З метою реалізації права юридичних та фізичних осіб на доступ до публічної інформації органами фіскальної служби Чернігівщини проводиться робота щодо надання достовірної, точної та повної інформації за запитами.    Так, протягом   2014 року до органів ДФС Чернігівщини надійшло на розгляд 182 запити, що на 27 менше минулорічного показника.

За інформацією відділу реєстрації платників та електронних сервісів Головного управління ДФС у Чернігівській області, у 2014 році громадяни та фізичні особи-підприємці надіслали до органів ДФС області 89 запитів, від юридичних осіб отримано 92 запити, від представників ЗМІ – 1 запит. Усі запити розглянуті своєчасно та якісно, у терміни, передбачені Законом України від 13.01.11 № 2939-VI „Про доступ до публічної інформації”.

Отже, найбільш активними запитувачами інформації були мешканці м. Чернігова. Вони надіслали 95 запитів.

Переважна більшість запитувачів зверталася за інформацією щодо стану розрахунків з бюджетом по сплаті податків, зборів, обов'язкових платежів суб'єктами господарювання, надання копій документів, наказів, розпорядчих документів, наявності заборгованості по податках та зборах, кількості діючих СПД на території районів та міст області, підстав для проведення перевірок, підстав проведення процесуальних дій, порівняльних даних за 2010-2014 р. по збору податків і зборів у розрізі районів області та правомірності проведених виплат по зарплаті та встановлених розмірів надбавок.

За результатами розгляду задоволено 167 запитів на інформацію, 14-и запитувачам відмовлено, один запит направлено за належністю розпоряднику інформації.

Нагадуємо, що для зручності відвідувачів у приміщеннях інспекцій визначені спеціальні місця для роботи з документами та їх копіями, які забезпечені необхідною оргтехнікою.

З метою спрощення процедури оформлення запитів на інформацію особа може подати його шляхом заповнення відповідних форм, що розміщені на офіційному суб-сайті веб-порталу ДФС України.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС

у Чернігівській області

Платники Чернігівщини за рік перерахували до бюджетів та фондів більше 10 мільярдів гривень

Минулий рік для податківців Чернігівщини був надзвичайно складним і напруженим, але, як свідчать підсумки, і результативним. Надходження до загального фонду держбюджету від платників області склали 1млрд.860,5 млн. грн. Приріст до 2013 року становить понад 130 млн. грн.  

Найбільша питома вага у сумі надходжень - плата за користування надрами – 54 відсотки. Податки на додану вартість та на прибуток становлять відповідно 25 та 11 відсотків.

Серед дванадцяти податкових інспекцій найвагоміших здобутків досягли Прилуцька ОДПІ, ДПІ у м. Чернігові, Бахмацька, Варвинська, Корюківська та Ніжинська ОДПІ.

Крім того, до спеціального фонду надійшло 33,8 млн. грн. Єдиного соціального внеску за минулий рік сплачено більше 3 млрд. грн.

До місцевого бюджету за рік податківці спрямували 1млрд. 741 млн. грн. податків і зборів. Найсуттєвіше наповнив місцевий бюджет податок на доходи фізичних осіб. Його питома вага - 72 відсотки. Плата за землю становить 13 відсотків, збір за спеціальне використання лісових ресурсів – 2 відсотки. Найбільший внесок зробили платники, які знаходяться на обліку в ДПІ у м.Чернігові (35 відсотків), Прилуцькій (14 відсотків), Ніжинській (9,9 відсотка) та Бахмацькій ОДПІ (7 відсотків).

Порівняно з минулим роком приріст надходжень до місцевого бюджету склав 152 млн. грн. Зменшили платежі лише платники Варвинського та Срібнянського районів.

Платежів, що адмініструються Чернігівською митницею, надійшло за минулий рік 3,96 млрд. грн.

Податківці та митники Чернігівщині вдячні платникам за високу громадянську свідомість і прозорість у сплаті податків та зборів. Сподіваються на плідну співпрацю на засадах партнерства та довіри і в цьому році.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Кількість податків зменшилася з 22 до 9

Набрали чинності новації законодавства, які запроваджені для покращення умов ведення бізнесу, підвищення показників України в міжнародних рейтингах, збільшення бюджетних надходжень. Відповідні зміни внесені до Податкового кодексу України. У 2015 році  кількість податків зменшилася з 22 до 9.

Які саме податки відтепер діють? Отже, відповідно до внесених змін Податковим кодексом України передбачено 7 загальнодержавних податків та 2 місцевих. 

До загальнодержавних податків належать: податок на прибуток підприємств, податок на доходи фізичних осіб,  податок на додану вартість, акцизний податок, екологічний податок, рентна плата та мито.

До місцевих податків належать податок на майно та єдиний податок. Також визначено 2 місцеві збори: збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір.

Змінами до Податкового кодексу України запроваджено новий вид місцевого податку – податок на майно, до складу якого увійшли: податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортний податок (нововведення) та плата за землю.

Зазначені нововведення удосконалять законодавство, зменшать витрати підприємств на визначення податкових зобов'язань і складання звітності, дозволять великим платникам отримувати податкові вигоди, зменшать податкове навантаження на малий бізнес та спростять бюрократичні процедури тощо.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області

За ліцензії на алкоголь та цигарки в минулому році до бюджетнадійшло понад12 мільйонів

Протягом грудня минулого року відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області видав 329 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 284 - тютюновими виробами.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів   Ігор Пирог, за цей період призупинено за несвоєчасну сплату відповідно 21 та 10 ліцензій. Анульовано за вказаний період 27 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 28 - тютюновими виробами.

Від сплати за ліцензії у грудні до бюджету надійшло 1232,7 тис. грн. А з початку року за ліцензії на такий бізнес до бюджету сплачено 12 мільйонів 282 тисячі гривень.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Дію військового збору продовжено

З 1 січня 2015 року набрали чинності важливі новації податкового законодавства у тому числі й ті, що запроваджені з метою додаткового фінансування потреб армії. Зокрема, продовжено утримання військового збору. При цьому не тільки на 2015 рік, але й надалі – до ухвалення Верховною Радою України рішення щодо завершення реформи Збройних Сил України.

Крім того, змінено об'єкт оподаткування військовим збором. Тепер всі доходи, передбачені статтею 163 Податкового кодексу України оподатковуються військовим збором (п.161 підрозділу 10 «Інші перехідні положення» розділу XX «Перехідні положення» Кодексу). Раніше, у 2014 році об’єктом оподаткування були виплати у вигляді заробітної плати, виплати за цивільно-правовими договорами та виграші.

Відтепер об'єкт оподаткування військовим податком відповідає об’єкту оподаткування податком на доходи фізичних осіб.

Ставка залишилася на рівні 1,5 відсотків. Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 Кодексу: роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, податковий агент – для оподатковуваних доходів із джерела їх походження в Україні та платник податку – для іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов’язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Кодексу для податку на доходи фізичних осіб. Отже, платники повинні сплачувати військовий збір одночасно з перерахуванням грошових коштів на виплату доходу.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС у Чернігівській області

Добробут громадян напряму залежить від сплати податків

Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області звертає увагу платників податків на необхідність своєчасного надходження платежів до бюджету.

Це дасть змогу забезпечити реальну потребу в коштах для виконання соціальних видатків та відшкодування податку на додану вартість в автоматичному режимі.

Платники податків повинні відчувати особисту відповідальність за наповнення бюджету. А отже, не тільки не порушувати законодавчо встановлені терміни сплати, а й піклуватися про рівномірне наповнення дохідної частини бюджету.

Звертаємось із проханням до платників проводили сплату  податків на початку встановленого періоду, не чекаючи його останнього дня.

Відділ комунікацій ГУ ДФС у Чернігівській області

Стартувала  кампанія декларування доходів громадян – 2015

З 1 січня 2015 року розпочалася кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року. Щорічне декларування доходів громадянами пов‘язано з виконанням вимог Податкового кодексу України, згідно з положеннями якого платники податку у відповідних випадках зобов’язані подати річну податкову декларацію, або мають право подати декларацію для отримання податкової знижки. Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, – 30 квітня 2015 року, які бажають отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

Отже, які види доходів потрібно обов’язково декларувати?

Обов'язок подання декларації  виникає у платника податку з доходів фізичних осіб у разі отримання ним протягом звітного року таких видів доходів (прибутків):

- при отриманні доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів))

- при отриманні окремих видів доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті

- дохід від операцій з інвестиційними активами

- іноземні доходи 

-якщо протягом такого податкового (звітного) року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року у 2014 – 146160 грн.

- інших доходів, декларування яких передбачено чинним законодавством.

Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

При декларуванні доходів у поточному році застосовуються норми та ставки податку на доходи фізичних осіб, які діяли на останній день звітного податкового періоду, тобто на 31 грудня 2014 року.

Форма податкової декларації про майновий стан і доходи затверджена  наказом Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №793 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи». Бланк податкової декларації та порядок її заповнення розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України.

Відділ комунікацій   ГУ ДФС
у Чернігівській області
 
 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache