nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Що треба знати, оскаржуючи рішення податківців
19.12.2014
Час від часу платники податків звертаються до Головного управління ДФС у Чернігівській області щодо процедури адміністративного оскарження рішень податківців. Ми попросили заступника начальника управління-начальника відділу адміністративного оскарження управління правової роботи Олену Фокіну надати відповіді на найтиповіші запитання.

- Згідно з Податковим кодексом платники податків можуть реалізувати своє право на захист законних інтересів, як у судовому так і в адміністративному порядку, тобто подати скаргу до ДФС області. А чи можуть вони захистити свої права, не доводячи справу до офіційного оскарження?

- Маю насамперед зазначити, що механізмам документообігу з представниками податкової під час перевірок у Податковому кодексі відведена окрема стаття – 85-а. А статтею 44 платнику податку надається можливість відстоювати свої права, надавши документи як під час перевірки, так і після неї.

Але є деякі нюанси. Якщо такі документи надаються податківцям не менш, як за 3 дні до завершення перевірки, то вони враховуються одразу. Якщо ж після такого строку (наприклад, були відправлені поштою і запізнилися), то дата їх одержання є підставою для керівника органу ДФС не прийняти повідомлення-рішення за актом. Разом з тим керівник повинен буде вирішити питання щодо необхідності призначення позапланової документальної перевірки, за результатами якої і будуть враховані надані із запізненням документальні докази платника.   

Також платник податків може скористатися правом, наданим статтею 86 Кодексу – подати заперечення до акту та прийняти участь у їх розгляді.

- А якщо платник все ж-таки не згоден з податковим повідомленням-рішенням і вирішив його оскаржити. На чому він має зосередитися, подаючи скаргу? 

- Перш за все, стаття 56 Податкового кодексу містить повну інформацію щодо послідовних дій платника у випадку необхідності захисту законних прав. Обов’язково треба вказати реквізити документа, який оскаржується та чітко визначити суми спірних платежів. При цьому слід пам’ятати, що правом на адміністративне оскарження можна скористатися лише у визначені Кодексом строки. А це 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення контролюючого органу. До скарги, щоб довести свої аргументи,   платник податків має право додати копії документів, судових рішень та будь-які пояснення за спірними фактами.    

- Чи часто платники оскаржують рішення в адміністративному порядку?

Яка статистика надходження та результатів розгляду скарг платників податків в адміністративному порядку?

З початку року ми отримали 422 скарги від платників податків, що зареєстровані в інспекціях області. Оскаржені 652 рішення. З них розглянуто 647 рішень із спірними сумами нарахувань понад 170 млн.грн. За результами розгляду скарг задоволено вимоги платників податків на суму понад 3 млн.грн. Разом з тим, під час перевірки правильності застосування норм законодавства при прийнятті податкових повідомлень-рішень, у 4 випадках прийняті рішення про збільшення сум податкових зобов’язань на загальну суму 374 тис.грн.

На Чернігівщині припинена діяльність 22 підпільних цехів

З метою протидії незаконному обігу підакцизних товарів за матеріалами оперативних підрозділів Головного управління ДФС у Чернігівській області протягом 11 місяців припинена діяльність 22 підпільних цехів з виробництва товарно-матеріальних цінностей.

Як повідомив начальник оперативного управління Павло Бойправ, з незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 10,5 млн.грн., у   тому числі товарів підакцизної групи - на 3,3 млн.грн. За рішеннями судів конфісковано товарів підакцизної групи на суму 1 млн. грн..

Слідче управління ГУ ДФС області внесло до Єдиного реєстру досудових розслідувань 9 кримінальних правопорушень за ст. 204 Кримінального кодексу України. За результатами проведеного досудового розслідування по 5-ти провадженнях обвинувальні акти направлені до суду.
 
ПДВ: звітуємо за листопад до 22 грудня 2014 року
 
Нагадуємо, що платники ПДВ, які звітують помісячно, повинні подати податкову декларацію за листопад поточного року до 22 грудня 2014 року включно. Разом із декларацією подаються копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді за листопад 2014 року. Останній день сплати зазначеної у поданій декларації суми податкового зобов’язання – 30 грудня 2014 року.  

Слід обов’язково пам’ятати, що платники ПДВ, які звітують поквартально, також повинні щомісячно (в терміни, що передбачені для подання податкової звітності – календарний місяць) подавати копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді. Отже, за листопад 2014 року   відповідні копії необхідно подати до 22 грудня 2014 року включно.

Такі норми визначені п.49.18, п.49.20  ст.49 та п.57.1 ст. 57 розділу II, п.201.15 ст.201 розділу V Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VI зі змінами та доповненнями.
Процедуру видачі ліцензій буде спрощено
 
Процедуру отримання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами найближчим часом буде спрощено. Як повідомив заступник начальника відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Коваль Валерій Володимирович, після внесення змін в законодавство, з метою отримання ліцензій, не потрібно буде звертатись до органу ДФС за довідкою про реєстрацію РРО та КОРО. Суб’єктам господарювання буде достатньо лише зазначити реквізити свого касового апарату в заяві на отримання ліцензії.

Підтвердити факт реєстрації РРО та КОРО, що знаходяться у місці провадження суб’єктом господарювання торговельної діяльності, Головне управління ДФС у Чернігівській області зможе за допомогою засобів Інформаційної системи ДФС.
 
 

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache