nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Про що треба пам’ятати, готуючись до перевірки
04.12.2014
Якщо ви прозоро і чесно ведете бізнес, то немає підстав хвилюватися, коли до вас ідуть з перевіркою. Але важливо врахувати ще один нюанс – необхідно грамотно вести документацію. На що обов’язково звернуть увагу податківці під час перевірки ми з’ясовували у начальника управління правової роботи Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Ніни Соловей.

- Ніно Миколаївно, якщо платник податків вчасно звітує перед фіскальною службою, то чи може він бути впевненим, що під час перевірки не виявлять порушень?

- Перш за все маю зазначити, що податкова звітність має бути підтверджена первинними документами. Обов'язки і права платників податків закріплені у Податковому кодексі України. Зокрема, вимоги до платника щодо підтвердження даних, визначених у податковій звітності, законодавчо врегульовані як щодо видів документів, так і щодо їхньої перевірки, а також відповідальності платників за їх відсутність. Вимоги до підтвердження даних, визначених у податковій звітності, регламентовані статтею 44 Податкового Кодексу України.

- Якими саме документами обов’язково поцікавляться фахівці контролюючої служби?

- Платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподатковування та податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності та інших документів, пов’язаних з вирахуванням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством. Забороняється формувати показники податкової звітності, митні декларації на підставі даних, не підтверджених вищевказаними документами.

- За який період необхідно надавати документи, що підтверджують діяльність?

Платники податків зобов'язані зберігати як вище зазначені документи, так і документи, пов'язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладений на контролюючі органи, не менше 1095 днів із дня подання податкової звітності. У разі її неподання – з передбаченого Податковим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

- Яка відповідальність передбачена за відсутність документів?

- Якщо платник порушив законодавство щодо збереження таких документів, то п.121.1 ст. 121 Податкового кодексу передбачена відповідальність - штраф у розмірі 510 гривень. За повторне порушення протягом року – сума штрафу становить 1020 гривень.

- А чи є практика, щоб платники у такому разі оскаржували рішення податківців у судовому порядку?

- Так, з цього приводу між платниками та податковими органами іноді виникають спірні ситуації.

Приміром, є адміністративна судова справа №825/1973/14. На офіційному сайті судової влади в Єдиному реєстрі судових рішень можна ознайомитися з судовими рішеннями. На підтвердження встановленого порушення податкова інспекція надала до суду роздруковану картку особового рахунку позивача, інформацію про заробітну плату та відрахування, здійснені за найманих працівників, що отримані від Управління Пенсійного фонду.

Щодо відсутності первинних документів до матеріалів справи був доданий акт про пошкодження бухгалтерських документів товариства у зв'язку з проривом труби центрального опалення в кабінеті головного бухгалтера. Були пошкоджені та не підлягали відновленню касові документи, документи синтетичного та аналітичного обліку. З цього приводу суд вказав на зобов’язання платника податків забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених Податковим кодексом України.

Розглядаючи дану справу по суті, суд також акцентував увагу на обов’язок платника податків у п'ятиденний строк з дня виникнення події (втрати документів) письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому Кодексом. Платник податків зобов'язаний відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до контролюючого органу.

- На чию користь у даному випадку суд прийняв рішення?

- Приймаючи рішення на користь органу податкової служби, колегією суддів апеляційної інстанції в судовому рішенні зазначено, що позивачем не повідомлено податковий орган у встановлений законом термін про пошкодження та втрату документів бухгалтерського обліку та не вчинено дій для відновлення пошкоджених бухгалтерських документів, а отже подана звітність за 2013 рік документально не підтверджена.

- А якщо перевірятимуть підприємця, який сплачує єдиний податок?

- Фізичні особи-підприємці, які є платниками єдиного податку, зобов’язані зберігати первинні документи, на підставі яких заповнюються дані книги обліку доходів і витрат та складається податкова декларація платника. Такими документами можуть бути: будь які квитанції, виписки з банку, чеки або документ довільної форми про готівкову оплату товарів, робіт або послуг, якщо вони отримувалися у громадян або у фізичних осіб-підприємців.

- І як довго вони мають зберігати такі документи?

- Первинні документи зберігаються не менше 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку, або іншої податкової звітності, для складання якої вони використовувались.

- За порушення цих вимог підприємців-«єдинників» також оштрафують?

- Так, за порушення встановлених законодавством строків зберігання документів щодо обчислення і сплати податків для них також передбачена відповідальність за статтею 121 Податкового кодексу України. За не збереження первинних документів до платників єдиного податку може бути застосований штраф у розмірі 510 гривень. Якщо протягом року виявлено повторне таке ж порушення - 1020 гривень. Тому порада платникам - бути пунктуальними, уважними і відповідальними у веденні документації.

Університет митної справи та фінансів проводить День абітурієнта

До уваги випускників шкіл повідомляємо, що 06 грудня 2014 року о 10.00 годині в Університеті митної справи та фінансів проводиться «День абітурієнта».

Університет митної справи та фінансів був створений шляхом реорганізації Академії митної служби України та Дніпропетровської державної фінансової академії.

Адреса Університету: м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 2/4. більше інформації можна дізнатися: www.amsu.dp.ua.  

Корупційні ризики досліджували в ході 47 службових перевірок

З метою протидії корупції та вжиття заходів, направлених на профілактику і попередження корупції, а також злочинів у сфері службової діяльності, зокрема хабарництва, відділ власної безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області з початку року провів 47 службових перевірок та розслідувань з питань дотримання законності працівниками податкової та митної служб.

За цими фактами керівництву направлено 16 подань про усунення виявлених порушень та вжиття заходів реагування. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 15 працівників служби, ще 11 - винесені офіційні застереження. Про це повідомив в.о. начальника відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області Сергій Бойко.

До прокуратури направлено 8 матеріалів службових перевірок для прийняття відповідних рішень. За результатами їх розгляду розпочато 5 кримінальних проваджень за фактами злочинів у службовій діяльності.

Крім того, з метою недопущення призначення на посади в ДФС області осіб з низькими морально-діловими якостями перевірено 49 кандидатів.

На офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України функціонує антикорупційний сервіс „Пульс”, який приймає дзвінки цілодобово. Номер сервісу: (044) 284-00-07.

Також у відділі власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області працює телефон «Довіри»: (0462) 668-522.


Інформація підготовлена Головним управлінням ДФС у Чернігівській області

 

 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache