nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Міські новини
Торгівля, громадське харчування та автоперевізники оштрафовані на 1 мільйон гривень
11.11.2014

Торгівля, громадське харчування та автоперевізники оштрафовані на 1 мільйон гривень

Державна фіскальна служба України все активніше запроваджує принцип стимулювання виведення обігових коштів і зарплат з «тіні». Одним із напрямків є широке впровадження реєстраторів розрахункових операцій і платіжних терміналів, як складових регулювання обігу готівки. 

Податкова служба проводить перевірки щодо дотримання законодавства, яке регулює діяльність у сфері роздрібної торгівлі, громадського харчування та пасажирських перевезень.         

Як повідомив начальник управління податкового та митного аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області Євгеній Шульга, з початку року фахівці відділу контролю за проведенням розрахункових операцій провели 400 перевірок суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та пасажирських перевезень. До порушників законодавства застосовані штрафні санкції на суму більше 1 мільйона гривень.

Найпоширеніші порушення - не оприбутковуються або несвоєчасно оприбутковуються готівкові кошти, отримані за реалізовану продукцію чи надані послуги. А також алкогольні напої продають за цінами, які нижчі, ніж встановлені мінімальні.

Протягом жовтня чернігівські митники перерахували до Держбюджету 
більше 400 млн. грн.

Колективом Чернігівської митниці Міндоходів протягом жовтня зібрано та перераховано до Державного бюджету України 404 млн. грн. митних платежів. При цьому надходження коштів цього року збільшились на 181,5 млн. (81,6%) порівняно з аналогічним періодом минулого року.

У порівнянні з попереднім місяцем – вереснем – також спостерігається тенденція до зростання суми надходжень на 47 мільйонів або 13,2%. Найбільші суми нараховані за результатами митного оформлення нафтопродуктів - 165,7 млн.,  метилового спирту (метанолу технічного) - 18,5 млн., мінеральних добрив – 12,2 млн., шин та покришок пневматичних гумових – 11,4 млн., азотних мінеральних добрив – 10,7 млн. та тютюнової сировини – 10,3 млн. грн.  

Сплата військового збору – громадянський обов’язок кожного

Законом України від 31 липня 2014 року № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» тимчасово, до 1 січня 2015 року, введено військовий збір. Він набрав чинності з 3 липня.

Цей збір сплачується у розмірі 1,5 відсотка від заробітної плати, заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, виграшу в державну та недержавну грошові лотереї, виграшу, отриманого від організатора азартної гри. У такий спосіб кожен може підтримати патріотів, які в зоні АТО захищають Батьківщину. Тож своєчасна і прозора сплата військового збору є громадянським обов’язком кожного і проявом патріотизму.

Як зазначив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін, за серпень-жовтень на Чернігівщині сплачено 22,6 млн. грн. військового збору. Це більше, ніж прогнозували.

Найбільші суми військового збору сплачені податковими агентами, які перебувають на обліку в ДПІ у м. Чернігові, Прилуцькій, Ніжинській, Бахмацькій, Варвинській ОДПІ та Бобровицькому відділенні. 

Оподаткування митними платежами товарів, що переміщуються (пересилаються) у міжнародних поштових та експрес-відправленнях

Згідно статті 234 Митного кодексу України товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування митними платежами.

Товари (за винятком підакцизних), що переміщуються (пересилаються) на адресу одного одержувача (юридичної або фізичної особи) в одній депеші від одного відправника у міжнародних поштових відправленнях, на адресу одного одержувача в одному вантажі експрес-перевізника від одного відправника у міжнародних експрес-відправленнях, якщо їх сумарна фактурна вартість перевищує еквівалент 150 євро, оподатковуються митом та податком на додану вартість.

Підакцизні товари, переміщення (пересилання) яких через митний кордон України не заборонено законом, незалежно від вартості оподатковуються митом, а також іншими податками відповідно до законодавства України.

Відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів

Відповідальність за перевищення строку тимчасового ввезення або тимчасового вивезення товарів встановлено ст. 481 Митного кодексу України від 13 березня 2012 року № 4495-VI зі змінами та доповненнями (далі – МКУ).

Перевищення встановленого відповідно до МКУ строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України не більше ніж на три доби тягне за собою попередження або накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів ( ч. 1 ст. 481 МКУ).


Вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 481 МКУ, особою, яка протягом року притягалася до відповідальності за вчинення такого правопорушення, а так само перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на три доби, але не більше ніж на десять діб тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 2 ст. 481 МКУ).

Перевищення строку тимчасового ввезення товарів на митну територію України або строку тимчасового вивезення товарів за межі митної території України більше ніж на десять діб тягне за собою накладення штрафу
в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч. 3 ст. 481 МКУ).

10 листопада – крайній термін подання декларації з податку на прибуток

Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області звертає увагу платників податків - юридичних осіб щодо необхідності подання декларації з податку на прибуток за три квартали 2014 року.

Зобов’язання виникає у таких випадках:

1) Платник податку, який за підсумками 2013 року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у 2014-2015 роках, а за підсумками I кварталу 2014 року отримав прибуток, повинен подавати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

2) Платник податку на прибуток, який сплачував авансові внески, за підсумками I кварталу 2014 року не отримав прибутку або отримав збиток, мав право подати податкову декларацію та фінансову звітність за I квартал. Такий платник податку авансових внесків у II-IV кварталах 2014 року не здійснює, а податкові зобов’язання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік, яка подається до державної податкової інспекції протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Таким чином, за підсумками трьох кварталів декларацію з податку на прибуток необхідно подати не пізніше 10 листопада 2014 року та сплатити податок на прибуток не пізніше 19 листопада 2014 року.               

До уваги фізичних осіб-платників єдиного податку!

За інформацією управління доходів і зборів з фізичних осіб відповідно до п.296.3 ст.296 Податкового кодексу платники єдиного податку третьої та п’ятої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Оскільки 9 листопада 2014 року – вихідний день, а терміни подання декларації у такому випадку переносяться на наступний робочий день, то фізичні особи-платники єдиного податку третьої та п’ятої груп повинні відзвітувати про свої доходи, отримані протягом трьох кварталів поточного року не пізніше 10 листопада 2014 р.

До місцевого бюджету надійшло на 93 мільйони гривень більше

За десять місяців від платників Чернігівщини до місцевих бюджетів надійшло 1 млрд. 374 млн. гривень. Перевищений рівень відповідного періоду минулого року на 7,3 відсотка або на 93 мільйони гривень.

Як повідомила заступник начальника координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС у Чернігівській області Наталія Камінська, стабільно спостерігається тенденція до збільшення надходжень. Так, у жовтні темп зростання надходжень у порівнянні до жовтня минулого року становить 113 відсотків (+17,6 млн.грн.).

Найсуттєвіше зростання - з податку на доходи фізичних осіб. За десять місяців його надійшло 981,7 млн.грн, що на 61,6 млн.грн. або на 6,7 відсотка більше минулорічного. До речі, питома вага податку на доходи фізичних осіб у формуванні місцевих бюджетів становить 71,4 відсотка.

Плата за землю поповнила місцеві бюджети на 189,7 млн.грн. – до рівня січня-жовтня 2013 року приріст становить 7,1 відсотка або 12,6 млн.грн. Її частка у загальних надходженнях місцевого бюджету – 13,8 відсотка.

Єдиного податку на підприємницьку діяльність надійшло 118,6 млн.грн. – на 14,2 відсотка або на 14,7 млн.грн більше, ніж за січень-жовтень минулого року. Питома вага єдиного податку складає 8,6 відсотка від находжень місцевого бюджету.

Оперативники викрили, щоб повернути бюджету, близько 3 мільйонів гривень

За матеріалами, зібраними оперативниками Головного управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 43 кримінальних правопорушення. З них 24 класифікуються за ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів), 8 - за ст.204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів).

Як повідомив начальник штабу оперативного управління Олександр Ярошенко, за результатами проведеного слідчими досудового розслідування по 8-ми провадженнях направлені до суду обвинувальні акти, по 2-х - клопотання про звільнення осіб від кримінальної відповідальності у зв’язку з повним відшкодуванням збитків у сумі 2,1млн.грн. А загалом сума завданих державі збитків становить 2,8 млн. грн.

Протягом десяти місяців із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму більше 10 мільйонів гривень, з яких товари підакцизної групи оцінені у 3 мільйони гривень.

Припинена діяльність 22 підпільних цехів з виробництва товарно-матеріальних цінностей. 
На податківців та митників можна поскаржитися на «Пульс» чи телефон «Довіри»

Якщо у клієнтів податкової чи митниці виникають непорозуміння з фахівцями цих структур через те, що вони перевищують свої повноваження, повідомити про це можна на антикорупційний сервіс «Пульс». Телефонувати за номером: (044) 284-00-07. «Пульс» працює цілодобово.

Інформація про можливі неправомірні дії працівників служби перевіряється. За кожним таким зверненням працівники відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області оперативно проводять перевірки в межах своєї компетенції. Вживаються відповідні заходи реагування. 

Також інформацію щодо протиправних дій посадовців можна надавати до відділу внутрішньої безпеки за адресою: м.Чернігів, вул. Комсомольська, 11, каб. 208. Або повідомляти на телефон «Довіри»: (0462) 668-522.

Інформація підготовлена Головним управлінням ДФС у Чернігівській області
 

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]
 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache