nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

   
Головна Новини Контакти Оголошення Робота і навчання Форум
Знайомство з містом
Офіційна інформація
 
 
Сайт створено Інститутом трансформації суспільства в рамках програми МАТРА КАП Посольства Королівства Нідерланди в Україні

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют


 
Інформація для підприємців

10.02.2016


Розроблено порядок ведення та форми реєстрів заяв про відшкодування ПДВ

З 1 лютого 2016 року набрали чинності зміни щодо запровадження реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.

Наразі ДФС направлено до Міністерства фінансів України пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення та форми реєстрів заяв про повернення сум бюджетного відшкодування».

Реєстри заяв міститимуть такі дані:

найменування платника податку та його індивідуальний податковий номер;

дата прийняття заяви на бюджетне відшкодування на рахунок платника у банку, поданої у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку,  номер податкової декларації/уточнюючого розрахунку;

сума податку, заявлена до бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку, згідно декларації або уточнюючого розрахунку;

дата узгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою;

дата висновку, направленого до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та сума, що підлягає бюджетному відшкодуванню;

дата неузгодження контролюючим органом суми бюджетного відшкодування за заявою, номер податкового повідомлення-рішення та неузгоджена сума бюджетного відшкодування;

дата початку оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, що оскаржується;

дата закінчення оскарження податкового повідомлення-рішення та сума бюджетного відшкодування, узгоджена за результатами оскарження;

дата та сума повернення бюджетного відшкодування на рахунок платника у банку.

Практична реалізація публікації 2-х реєстрів заяв відбудеться після набрання чинності цієї постанови. 

 

„Електронний кабінет платника податків”- електронний сервіс ДФС

Електронний кабінет платника податків– це персональне автоматизоване робоче місце платника податків, яке за допомогою спеціального інструмента доступу (наприклад, електронної картки платника податків) з використанням електронно-цифрового підпису дозволяє працювати з органами фіскальної служби в режимі реального часу.

Робота з власним Електронним кабінетом здійснюється платником податків за допомогою підключеного до Інтернет-мережі персонального комп’ютера за умови авторизації платника податків на веб-порталі ДФС України.

Електронний кабінет платника податків є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає можливість безконтактної взаємодії платників податків та ДФС з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Призначенням Електронного кабінету є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов’язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line.  

 

Перерахування сум єдиного внеску при виплаті заробітної плати

В зв’язку з набранням чинності 01 січня 2016 року Законом України від 24 грудня 2015 року №909-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» для платників, визначених частиною першою статті 4 Закону України від 08 липня 2010 року №2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування встановлено у розмірі 22 відсотки до бази нарахування.

Відповідно змінюється частка єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що контролюється банківськими установами. Тому до приведення норм Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 №453 у відповідність з вимогами чинного законодавства, зобов’язано територіальні органи ДФС погоджувати сплату єдиного внеску, яка має становити 1/5 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в розрахункових документах.

Лист ДФС України від 15.01.2016 №1259/7/99-99-17-03-01-17 розміщено за адресою- http://sfs.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/66077.html.

 

Про роботу органів ДФС Чернігівської області щодо розгляду запитів на публічну інформацію за січень 2016 року

Протягом січня 2016 року до органів ДФС області надійшло 19 запитів на отримання публічної інформації, а саме:

- 5 запитів (26%) отримано від фізичних осіб;

- 14 запитів (74%) від юридичних осіб та громадських організацій.

Переважна  кількість запитів (12)  надійшла поштою. Запитувачами особисто подано  5 запитів, 2- надійшло електронною поштою.

Найактивнішими були громадяни міста Чернігова, які надали 7 запитів. Основна інформація, що цікавила запитувачів, стосувалась розміру ставок земельного податку та податку на нерухоме майно, затверджених рішеннями сільських та селищних рад на 2016 рік.

Усі запити були опрацьовані у встановлений чинним законодавством термін.

Документи та інформація, які найбільше цікавили запитувачів протягом січня 2016 року:

  • Рішення сільських та селищних рад про затвердження ставок плати за землю  та нерухоме майно на 2016 рік;
  • інформація щодо результатів перевірки  посадових осіб органів ДФС області відповідно до ЗУ «Про очищення влади»;
  • копії наказів та документів про сплату грошового забезпечення та інших виплат колишнім працівникам органів ДФС.
 
Як законотворці попрацювали над податками
З початку року відбулися зміни у  податковому законодавстві. Вони вплинуть не лише на наповнення бюджетів, але і на суми податків та зборів, які сплачують громадяни, підприємці та підприємства.

Які саме зміни відбулися і кого стосуються ми з’ясовували у в.о. начальника Головного управління ДФС у Чернігівській області Ніни Соловей.

-
Ніно Миколаївно, перш за все, законодавчі зміни торкнулися оподаткування доходів громадян, тобто, їх відчує кожен з нас. Тож що змінилося в оподаткуванні зарплат?

- Змінилася ставка податку на доходи фізичних осіб. Якщо минулого року 
iз зарплат до 12 180 гривень на місяць утримувалося 15 відсотків податку, а з перевищення цієї суми – 20, то з 1 січня цього року ставка податку становить 18 відсотків з будь-якого розміру заробітної плати. Для пасивних доходів ставка податку змінилася з 20 до 18 відсотків, окрім податку з дивідендів по акціях та корпоративних правах – ставка залишилася на рівні 5 відсотків. Для пенсій, розмір яких перевищує 3 мінімальні заробітні плати (на сьогоднішній день це 4134 грн.), ставка податку на суму такого перевищення також залишилася на рівні 15 відсотків.

-
Разом з тим для працюючих громадян законодавці передбачили своєрідний компенсатор – відмінили ЄСВ.

- Так. Змінами у законодавстві
скасованоутримання єдиного внеску iз зарплат найманих працівників.

Якщо говорити про єдиний соціальний внесок, то у зв’язку з останніми змінами у податковому законодавстві, можливо, перестануть виплачувати зарплату «в конвертах».

- Дійсно, сподіваємося, що ринок праці стане прозорішим.
Адже ставка єдиного соціального внеску для роботодавців зменшена до 22 відсотків. Крiм того, закон встановлює пiдвищення максимальної величини бази нарахування ЄСВ з 17 до 25 мiнiмальних мiсячних заробiтних плат (34 450 грн.).

Це своєрідний стимул для виведення зарплат із тіні. Роботодавцям тепер немає сенсу виплачувати зарплату «в конвертах». Сподіваємося, що й наймані працівники будуть впевненіше відстоювати свої соціальні гарантії.


-
Яких змін зазнала спрощена система?

- Для платників податків, які обрали спрощену систему оподаткування, з
алишилися всі чотири групи. Для 1 та 2 груп все залишилося без змін. А для платникiв 3 групи зменшений рiчний обсяг доходу з 20 до 5 мільйонів гривень.

Варто зазначити, що фізичні особи-платники  єдиного податку, які минулого року отримали доходи понад 5 мільйонів гривень, але не перевищили 20 мільйонів гривень, не втрачають право застосовувати спрощену систему оподаткування в 2016 році. Водночас, якщо  протягом цього року вони отримають доходи більше 5 мільйонів гривень, то з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, в якому відбулося таке перевищення, будуть зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів.

Такий же підхід застосовується і для юридичних осіб - платників єдиного податку третьої групи.

На Чернігівщині ці зміни торкнуться лише незначної кількості спрощенців. Адже за попередніми даними, з них майже 99 відсотків за підсумками минулого року не перевищили 5-мільйонний рубіж.

Також маю наголосити, що
 для 3 групи повертаються двi ставки, якi дiяли у 2014 роцi. Для платникiв податку на додану вартість ставка зростає з 2 до 3 відсотків, для тих, хто не сплачує ПДВ, - з 4 до 5 відсотків від  обороту.

- Є законодавчі  сюрпризи для сільгоспвиробників. Які саме?

-
Для платників-єдинників4 групи (сiльгосппiдприємств) ставки єдиного податку пiдвищенi в 1,8 раза. В той же час у 2016 році база оподаткування для таких платників не змінилася.

Дiятимуть диференцiйованi пiдходи до перерахування сум ПДВ. Так, по операціях із зерновими та технічними культурами – 15 відсотків ПДВ зараховується на  спецрахунок виробника, 85 - перераховується до бюджету. За операціями з продукцією тваринництва 80 відсотків ПДВ залишається пiдприємству,  а 20 відсотків спрямовуються до бюджету. За операціями з іншими сільгосптоварами – сума ПДВ розподіляється порівну – по 50 відсотків.


- Що змінилося в оподаткуванні нерухомості?


- Для нерухомого майна передбачено зб
iльшення граничної ставки податку з 2 до 3 відсотків розмiру мiнiмальної заробiтної плати за 1 квадратних метр загальної площi житлової та нежитлової нерухомостi. А також додатково встановлені ставки податку в розмiрi 25 тисяч гривень для квартир площею понад 300 квадратних метрів та будинкiв - більше 500 квадратних метрів.

Скасовані права органів місцевого самоврядування збільшувати граничну межу площі житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування. Тобто з 2016 року для квартир вона становить 60 квадратних метрів, для будинків – 120 квадратних метрів.


- С
тавку податку на нерухомiсть, як і раніше, визначають мiсцевi органи влади?

- Так. Максимальна ставка – 3 відсотки. Органи місцевої влади мають бути максимально об’єктивними, адже податок на нерухомість сплачується до місцевих бюджетів.


- Суттєво підвищилася ставка акцизу на алкогольні напої, що ми вже відчули на своєму гаманці.

- На пиво акцизний податок збільшується вдвічі - з 1,24 гривні за 1 літр  до 2,48 гривні, на лікеро-горілчані вироби підвищується на 50 відсотків - до 105,8 гривні за літр 100-відсоткового спирту.


- Акцизна ставка на сухі вина зберігається на рівні 0,01 гривні за літр. На кріплені вина і вермути ставка підвищиться удвічі - з 3,58 гривні за 1 літр до 7,16 гривні, на ігристі вина також удвічі - до 10,4 гривні за літр.


- Акциз на слабоалкогольні напої збільшився на 300 відсотків - до 211,59 гривні за літр 100-відсоткового спирту. Щодо цигарок, то на сигарети акциз за специфічною ставкою зріс на 40 відсотків - до 318,26 гривні за 1 тисячу штук без підвищення адвалорної ставки (адвалорна залишилась 12 відсотків).


Пiдвищення ставок акцизного податку вiдбуватиметься в кiлька етапiв
– вони будуть наближені до європейських.

- Збільшився акциз і на пальне?


- Для пального тимчасово, з 1 січня до 29 лютого 2016 року (включно), встановлені ставки акцизного податку, збільшені на 13 відсотків порівняно зі ставками, чинними в 2015 році, при цьому одиниця виміру – евро за 1000 кілограмів.


Ставка акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів:


- для пального – 0,042 евро за 1 літр реалізованого товару (з 01.01.2016);


- для інших видів підакцизних товарів – залишилася незмінною (5 відсотків вартості реалізованого товару).


- Проясніть, будь ласка, ситуацію щодо податку на
прибуток пiдприємств?

-
Базова ставка цього податку не змiнилася. Як і минулого року вона становить  18 відсотків. З цього податку скасовані щомісячні авансовi внески.

Разом з тим, для  п
iдприємств iз рiчним обсягом доходiв понад 20 мiльйонiв гривень встановлений квартальний звiтний перiод.

- Чи торкнулися зміни податку на додану вартість?


- Ставки ПДВ залишаються незмiнними – 20 відсотків, експорт – нульова ставка.
Збережено також ставку ПДВ для фармацевтичної галузi на рівні 7 відсотків.

Щодо в
iдшкодування ПДВ, то передбачено створення двох публічних реєстрів, де буде розміщена відповідна інформація. Перший - для тих, хто вiдповiдає критерiям, так званого, автоматичного вiдшкодування (експортна складова понад 40 відсотків), другий - для всiх iнших. Реєстри запрацюють з 1 лютого цього року. В них будуть данi про платника податку, заявлену ним суму до вiдшкодування з бюджету та стан вiдшкодування.

-
Насамкінець, про  транспортний податок – що змінилося?

- Змінився об’єкт оподаткування. Якщо минулого року це були автомобілі з двигуном, об'єм якого понад 3000 куб. см
i вiком до 5 рокiв, то з цього року об'єктом оподаткування стали автомобiлi вартiстю понад 750 мiнiмальних заробiтних плат (у 2016 роцi це 1,03 млн. грн.) i вiком до 5 рокiв.

Ставка податку
не змінилася- 25 тисяч гривень на рiк.Перелiк таких авто визначатиметься за методикою, затвердженою Кабiнетом Мiнiстрiв України, та публiкуватиметься на веб-сайтi Мiнекономрозвитку.

Про індекс споживчих цін за 2015 рік та індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2016 році

За інформацією Державної служби статистики України, індекс споживчих цін за 2015 рік становив 143,3%.

Враховуючи це, коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільсьісогосподарського призначення, розрахований відповідно до пункту 289.2 статті Податкового кодексу України, станом на 1 січня 2016 року становить 1,433.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік - 1,703, 1997 рік - 1,059, 1998 рік - 1,006, 1999 рік - 1,127, 2000 рік - 1,182, 2001 рік - 1,02, 2005 рік - 1,035, 2007 рік - 1,028, 2008 рік - 1,152, 2009 рік - 1,059, 2010 рік - 1,0, 2011 рік - 1,0, 2012 рік - 1,0, 2013 рік - 1,0, 2014 рік - 1,249, 2015 рік - 1,433. Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.

Разом з тим, відповідно до пункту 6 підрозділу 6 Перехідних положень Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 24.12.2015 № 909 - VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році») встановлено, що індекс споживчих цін за 2015 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів), застосовується із значенням 120 відсотків.

Враховуючи викладене, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.
Інтереси держави – понад усе
Коли виникла потреба захищати Україну, переважна більшість особового складу податкової міліції Головного управління ДФС у Чернігівській області виявила бажання пройти службу в зоні АТО. Нині вже четверта ротація – п’ятеро податкових міліціонерів несуть службу на Донеччині. Для кожної ротації добровольців ретельно відбирають, з ними проводяться спеціальні тестування. Разом з колегами з інших регіонів Чернігівщину гідно представляють кращі фахівці.

Відзнакою ДФС України «За захист економічних інтересів України в зоні проведення АТО» нагороджені заступник начальника оперативного управління полковник Віталій Гарбар та старший оперуповноважений з особливо важливих справ підполковник Олександр Пилипенко. Спеціальні звання «Майор податкової міліції» достроково присвоєні старшому оперуповноваженому з особливо важливих справ  Ігорю Луценку та старшому оперуповноваженому В’ячеславу Станіславському. Багатьом працівникам вручені відомчі відзнаки.

Спогадами про перебування у зоні АТО ділиться заступник начальника оперативного управління полковник Віталій Гарбар.

- Разом з прикордонниками, десантниками та фахівцями інших силових структур у складі мобільних груп підрозділу «Фантом» ми чергували на блокпостах у найнебезпечніших точках Донецької області - поблизу Мар’їнки, Красногорівки, Волновахи та Маріуполя. Виїжджали на завдання вздовж лінії зіткнення. Щоб не допустити постачання контрабандних товарів на окуповану територію, а звідти – переправлення зброї, наркотиків та готівкових коштів для фінансування тероризму в Україні.

Незважаючи на Мінські домовленості, сепаратисти щодня продовжували обстріли зі стрілецької зброї, відбувалися локальні бої. А до початку перемир’я наші колеги щодня потрапляли під обстріли - мінометні, артилерійські, систем залпового вогню - «Градів», «Ураганів»…

У зоні АТО ми навчалися жити за законами військового часу. Адаптувалися швидко. Вже за кілька днів за звуком розрізняли, з якої зброї стріляють, куди спрямований вогонь, чи треба ховатися в укриття. На все це – лічені секунди. А щоб не влучили снайпери, на автотранспорті пересувалися зі швидкістю понад 100 кілометрів на годину.

З тими, з ким пройшли бойове «хрещення», відтепер не просто колеги, а побратими. Коли у бліндажі, під ворожим вогнем,стоїш пліч-о-пліч і чекаєш, коли все стихне і чи залишишся живим – відбувається переосмислення людських цінностей. І в слово патріотизм вкладаєш особливий сенс.

Наше життя поділилося на «до» і «після» перебування в зоні АТО. І той досвід, який там одержали, змінив ставлення до багатьох життєвих ситуацій.

За три місяці сталося стільки, що в цивільному бутті навіть важко уявити. Зокрема, вразив випадок, як військовослужбовці Збройних сил України боролися за життя новонародженої дівчинки, яка під час обстрілу Красногорівки була тяжко поранена. Надіслали вертоліт, щоб доставити її до лікарні в Маріуполь. Але, на жаль, дівчинка померла. Потім дізналися, що коли вона народжувалася, також розпочалися обстріли. Породіллю військові екстрено переправили до Курахово. Одного з рятівників вона взяла хрещеним батьком…

Ставлення мешканців Донеччини до подій, що відбуваються, різне. Переважна більшість бачить себе в Україні. Серед них є й ті, хто голосував за ДНР, за «краще майбутнє».  Підступна пропаганда напередодні референдуму зробила свою чорну справу.  Тепер багато хто змінив нав’язану думку. Траплялося, що побачивши людей у формі, місцеві підходили до бійців і наполегливо вимагали йти в наступ – звільнити рідну землю від нечисті.

Обстріляна районна інспекція в Мар’їнці, звідки колеги-податківці переїхали до Курахово, поки стоїть пусткою. Українська влада докладає зусиль для відродження зруйнованих територій – проводиться капітальний ремонт будинків, встановлюються нові дитячі майданчики… Благодійні фонди везуть будівельні матеріали, побутову хімію, харчі та інші необхідні речі.

На час нашого перебування в зоні АТО припало святкування Дня Незалежності та Дня Прапора. Ми відзначали з особливим піднесенням - зробили фотосесію на фоні державного прапора.

У військово-польових умовах надзвичайно цінуєш увагу і підтримку друзів та колег. Приємно, що постійно телефонували наші керівники. І не лише нам, але й родинам: запитували, чим допомогти. Мої батьки й досі не знають, що я був у зоні АТО. Вони вже поважного віку, живуть на Житомирщині. Не хотів, щоб хвилювалися. Телефонував, казав, що з Чернігова. Якщо донька розповість, коли гостюватимемо у них (а ми привчили її завжди говорити правду), то заспокою. Скажу, що сидів у штабі.

Йти на ризик заради інтересів України нас, податкових міліціонерів, зобов’язують не лише погони, але й  громадянська позиція. Тому, коли в черговий раз постає питання формування бригади для зони АТО, серед добровольців – й ті, хто вже там побував. Адже для нас інтереси держави – понад усе.
 
Про використання касових апаратів в 2016 році
Основним нормативно-правовим актом, що регулює розрахунки за готівку, є Закон України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі – Закон № 265), який є спеціальним законом. Встановлення вимог щодо проведення розрахункових операцій за готівку іншими законами, крім Податкового кодексу України (далі – Кодекс), заборонено.

Статтею 3 Закону № 265 визначено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, з додержанням встановленого порядку їх застосування.

Пунктом 8 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону № 265 передбачено, що з 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише РРО, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), РРО з купівлі-продажу іноземної валюти.

До 1 січня 2016 року дозволяється використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв’язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам’яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів.

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

Отже, якщо зареєстрований у органах ДФС до 1 січня 2015 касовий апарат із версією програмного забезпечення доопрацьований і забезпечує подання по електронних каналах зв’язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, такий касовий апарат може використовуватись з 1 січня 2016.
 
Умови застосування касових апаратів спрощенцями ІІ та ІІІ груп
Відповідно до норм Податкового кодексу України (п. 296.10.) платники єдиного податку першої групи не застосовують реєстратори розрахункових операцій.

Фізичні особи-підприємці другої і третьої груп, незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн. гривень не застосовують реєстратори розрахункових операцій. У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 млн.  гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов'язковим починаючи з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

Водночас, статтею 9 Закону України від 06.07.1995 N265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями) (далі- Закон №265) визначений перелік операцій при яких реєстратори розрахункових операцій не застосовуються.

При здійсненні діяльності із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій необхідно дотримуватись вимог Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів i зборів України від 28.08.2013 № 417 "Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій та книг обліку розрахункових операцій" (далі- Порядок №417) та Закону №265.

При цьому перед придбанням РРО необхідно пересвідчитися, що:

1) модель касового апарату включено до Державного реєстру РРО (інформація про реєстр РРО розміщена на сайті ДФС України);

2) термін служби РРО ще не вичерпано;

3) граничний термін, після якого згідно з Державним реєстром РРО заборонено реєструвати зазначену модель РРО, не настав.

При купівлі касового апарату, що був у використанні, слід пересвідчитись, що реєстрацію такого РРО було скасовано (взяти у продавця (власника) РРО довідку про скасування реєстрації за місцем попередньої реєстрації).

До здійснення реєстрації в органах ДФС суб’єкт господарювання повинен звернутись до Центру сервісного обслуговування і укласти з ним договір на сервісне обслуговування.

Порядком №417 визначено, що для реєстрації РРО суб’єкт господарювання подає до податкового органу:

- заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО;

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію договору суб'єкта господарювання з Центром сервісного обслуговування про технічне обслуговування та ремонт РРО.

За переміщення товарів поза митним контролем порушник може лишитись без вантажного автомобіля
Іще один вантажний автомобіль, що незаконно переміщував товари поза митним контролем до населеного пункту, на території якого органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, затримали чернігівські митники.

Як повідомив начальник митниці Олександр Шавлак, підставою для порушення адмінсправи став факт перевезення громадянином України у травні минулого року партії пива до Луганська поза митним контролем. Затримали автомобіль-порушник двадцять першого січня цього року у пункті пропуску «Нові Яриловичі» при спробі виїзду за межі України. За допомогою програмного забезпечення митники встановили, що раніше на цьому ж автомобілі мешканець Харкова ввіз в Україну з Росії вантаж без виконання митних формальностей та поза місцем розташування митного органу. Причому на російському пункті пропуску митне оформлення проводилося. Після цього автомобіль в’їхав на територію України через недіючий пункт пропуску «Ізварине» і далі прямував неконтрольованою ділянкою української території до місця призначення.      

Чернігівською митницею ДФС порушена справа за статтею 484 Митного кодексу України. Автомобіль з напівпричепом, що використовувався для незаконного ввезення товарів, вилучений. Санкції статті передбачають накладення на порушника штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, транспортних засобів або їх конфіскацію. За попередньою оцінкою вартість затримано транспортного засобу становить 375 тисяч гривень. 
 
Зміни з місцевих, ресурсних та рентних платежів, які набули чинності з 1 січня 2016 року
Плата за землю

- Ставка податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено, встановлюється у розмірі не більше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, а для сільськогосподарських угідь та земель загального користування – не більше 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (до змін ставка податку у розмірі не більше 1 відсотка поширювалась лише на сільгоспугіддя).

- Виключено вимогу, що договір оренди повинен бути оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

- Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення станом на 01.01.2016р. становить 1,433, а значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) за 2015 рік становить 1,2.

- При складанні платниками податкової декларації з плати за землю за 2016 рік застосовується форма декларації, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015р. № 560, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.07.2015р. за N783/27228. 

- В 2016 році до прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік не застосовуються вимоги, встановлені підпунктом 12.3.4 пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України та Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" щодо офіційного оприлюднення прийнятих на 2016 рік рішень.
Рентна плата

- Ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, що постачається іншим, ніж населення, категоріям споживачів, знижено для обсягів, що видобувають з покладів, зокрема до 5000 метрів, із 55 відсотків до 29 відсотків.

- Збільшено ставки рентної плати за користування надрами в цілях, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин на 26,67 відсотків, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України на 13,35 відсотків, рентної плати за спеціальне використання води на 26,49 – 26,55 відсотків та рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 40 відсотків, а для ялини і ялиці на 100 відсотків.

- З 1 січня цього року змінено базовий податковий (звітний) період, зокрема для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини та рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України на календарний місяць, та скасовано сплату платниками зазначених складових рентної плати щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов’язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал.

- Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №719, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015р. за №1051/27496,затверджено форму податкової декларації з рентної плати, яка запроваджена з IV кварталу 2015 року.

Єдиний податок четвертої групи

- З 1 січня 2016 року  для платників єдиного податку четвертої групи ставки податку з одного гектара сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду, які залежать від категорії (типу) земель та їх розташування, зросли на 80 відсотків.

- У 2016 році відмінено застосування коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки землі для визначення бази оподаткування для єдиного податку четвертої групи.

Тобто у поточному році база оподаткування єдиним податком четвертої групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня 2015 року.

- З 2016 року виключено другий абзац п.2921.1 ст. 2921, де вказано, що «права власності/користування земельними ділянками повинні бути оформлені та зареєстровані відповідно до законодавства».

- Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015р. №578, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.06.2015р. за №799/27244,  затверджено форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.

Екологічний податок

- Збільшено ставки на 26,7 відсотків.

- Наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 №715, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.09.2015р. за №1052/27497, затверджено форму податкової декларації екологічного податку, яка запроваджена з IV кварталу 2015 року.
Збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності

- Починаючи з 01.01.2016 року відмінено збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Збір за місця для паркування транспортних засобів та туристичний збір

- Наказом Міністерства фінансів України від 09.07.2015р. №636, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 29.07.2015р. за №912/27357, затверджено форми податкових декларацій збору за місця для паркування транспортних засобів та туристичного збору, які запроваджені з IV кварталу 2015 року.
 
Податкова звітність з ПДВ за січень 2016 року подається за новою формою
Платники податку на додану вартість звітують за новою формою в електронному вигляді починаючи зі звітів за січень 2016 року.

Нова форма декларації з податку на додану вартість затверджена наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 "Про затвердження форм та порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість", який опубліковано 30 січня 2016 року у виданні "Урядовий кур’єр".

Звертаємо увагу, що Законом України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році" внесено суттєві зміни до Податкового кодексу України в частині визначення податкових зобов’язань з податку на додану вартість та їх сплати до бюджету, зокрема, сільськогосподарськими товаровиробниками.

Платникам ПДВ:  щодо термінів коригування в податковій декларації з ПДВ податкових зобов'язань та податкового кредиту

Державна фіскальна служба України у зв'язку із численними запитами платників ПДВ листом від 22.01.2016р. №2052/99-99-19-03-02-17 надала роз’яснення  щодо термінів коригування в податковій декларації з податку на додану вартість податкових зобов'язань та податкового кредиту на підставі розрахунку коригування до податкової накладної.

Пунктом 192.1 статті 192 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН).

Відповідно до підпункту 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а)постачальник відповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б)отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.

Постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Згідно з підпунктом 192.1.2 пункту 192.1 статті 192 Кодексу, якщо внаслідок такого перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:

а)постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок;

б)отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку.

Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту на підставі складеного та зареєстрованого в ЄРПН розрахунку коригування.

Розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка видана їх отримувачу - платнику податку, підлягає реєстрації в ЄРПН:

постачальником (продавцем) товарів/послуг, якщо передбачається збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;

отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу.

При цьому постачальник товарів/послуг має право зменшити суму податкових зобов'язань за таким розрахунком коригування після його реєстрації в ЄРПН отримувачем.

Тобто, у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг: постачальник має право зменшити податкові зобов'язання на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН отримувачем протягом 15- денного терміну, у податковій декларації з ПДВ того звітного (податкового) періоду, в якому його складено. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то постачальник має право зменшити податкові зобов'язання у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН;

покупець повинен зменшити податковий кредит в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування, та зареєструвати його в ЄРПН у встановлені терміни. У разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг: постачальник повинен збільшити податкові зобов'язання в податковій декларації з ПДВ за податковий період, на який припадає дата складення розрахунку коригування;

покупець має право збільшити податковий кредит на підставі розрахунку коригування, зареєстрованого в ЄРПН протягом 15-денного терміну, у податковій декларації з ПДВ за той звітний (податковий) період, в якому його складено, або за будь-який наступний звітний (податковий) період, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення. Якщо розрахунок коригування зареєстрований в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, то покупець має право збільшити податковий кредит у податковій декларації з ПДВ того звітного періоду, в якому його зареєстровано в ЄРПН, або будь- якого наступного звітного (податкового) періоду, але не пізніше ніж через 365 днів з дати його складення.

Якщо розрахунок коригування не зареєстрований в ЄРПН протягом 180 календарних днів або взагалі не складений на таку операцію, то:

у разі збільшення суми компенсації вартості товарів/послуг податковий кредит покупця не може бути збільшений, але постачальник не звільняється від обов'язку збільшення суми податкових зобов'язань за відповідний звітний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.

у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг податкові зобов'язання постачальника не можуть бути зменшені, але покупець зобов'язаний зменшити податковий кредит за відповідний (податковий) період, в якому здійснюється зміна суми компенсації вартості товарів/послуг.
Зміни в оподаткуванні транспортних засобів
З 1 січня 2016 року набрали чинності зміни до статті 267 Податкового кодексу України  «Транспортний податок».

Державна фіскальна служба України в листі від 25.01.2016 р. № 2374/7/99-99-17-04-01-17 надала наступне роз’яснення.

Підпунктом 267.1.1 пункту 267.1 статті 267 Кодексу визначено, що платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу є об'єктами оподаткування.

Щодо об'єкта оподаткування.

Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року  випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на його офіційному веб-сайті.

Отже, об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, середньоринкова вартість яких становить понад 1033500 грн. (1378 грн. м.з.п. х 750 м.з.п. = 1033500 грн.) та з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно).

Виготовлення транспортного засобу - це календарна дата виготовлення транспортного засобу (день, місяць, рік), для транспортних засобів, календарну дату виготовлення яких визначити неможливо, - 1 січня року виготовлення, зазначеного у реєстраційних документах.

Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Кодексу.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі

25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування.

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року (2016 рік) і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.

Водночас повідомляємо, що юридичні особи - платники транспортного податку звітуватимуть у 2016 році за формою податкової декларації з транспортного податку, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 10.04.2015 № 415 «Про затвердження форми Податкової декларації з транспортного податку», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28.04.2015 за № 474/26919.

Також внесеними змінами визначено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику (законному володільцю), податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду. Платник податку зобов'язаний надати контролюючому органу копію такої постанови (рішення) протягом 10 днів з моменту отримання.

Єдиний реєстр досудових розслідувань утворено на виконання пункту 22 розділу XI Перехідних положень Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до пункту 1.6. Положення про порядок ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань, затвердженого наказом Генерального прокурора України від 17.08.2012 № 69 (далі - Положення), виконання функцій адміністратора Реєстру покладається на Генеральну прокуратуру України, прокуратури областей та міста Києва.

Відомості з Реєстру надаються у вигляді витягу у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України (пункт 4.1 Положення).

Підпунктом 267.6.9 пункту 267.6 статті 267 Кодексу встановлено, що у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об'єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику уточнююча декларація юридичною особою - платником податку подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Фізичні особи - платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

об'єктів оподаткування, що перебувають у власності платника

податку;

розміру ставки податку;

нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема, документів, що підтверджують право власності на об'єкт оподаткування, перехід права власності на об'єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення- рішення вважається скасованим (відкликаним).

Фізичні особи - нерезиденти для проведення звірки даних звертаються до контролюючих органів за місцем реєстрації об'єктів оподаткування.


Податкова соціальна пільга у 2016 році
Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 статті 169 Податкового кодексу України будь – який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відсоткам розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунок на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року. Крім того, цією статтею передбачено підвищений розмір податкової соціальної пільги для окремих категорій громадян.

Згідно із абзацом першим п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень.

Оскільки Законом України  «Про Державний бюджет на 2016 рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб та мінімальну заробітну плату з 1 січня 2016 року встановлено в розмірі 1378 грн, сума заробітної плати, нарахованої платнику податків протягом звітного податкового місяця, що дає право на податкову соціальну пільгу в 2016 році  становить 1930 грн (1378 грн х 1,4).

Впродовж 2016 року сума заробітної плати, яка дає право на податкову соціальну пільгу та розміри податкових соціальних пільг є незмінними. 
Податковий клас здобув перемогу в Чернігівській МХЛ
Протягом кількох років у Чернігівській загальноосвітній школі №20 працює податковий клас. У позашкільний час учні разом з вчителями та податківцями набувають податкових знань. Проводяться й спортивні заняття – вони згуртовують колектив та пропагують серед школярів здоровий спосіб життя. До речі, минулого року кращим спортсменом був визнаний Дмитро Скрипка.

Цього року заняття тривають. І спортивні також. Приміром, хокейна команда, сформована з учнів податкового класу, брала участь у змаганнях серед молодіжних команд, які вперше проводилися у Чернігові. І капітаном  команди школярі обрали саме Дмитра Скрипку.

Змагання проходили в два етапи. На першому - всі учасники зіграли між собою. За його підсумками на спортивному майданчику ЗОШ №12 зустрічалися команди - податкового класу ЗОШ №20 та випускників ЗОШ №20.

Гра була захоплюючою і азартною, як і належить у фіналі. Спочатку гравці податкового класу наполегливо відтісняли команду випускників до воріт, атакуючи «градом» кидків. Але оборона втрималася.

У другому періоді випускники перегрупувалися та розпочали методично тиснути на ворота Павла Войтенка. Але воротар не підвів команду - майстерно відбивав досить підступні шайби нападника Тимофія Килочицького  (до речі,  кращого гравця міського турніру «Золота шайба – 2013»).

У завершальному, третьому періоді, гравці податкового класу відчутно поступалися швидкістю своїм суперникам. В той же час воротар команди випускників Максим Ващенко відзначився не лише професіоналізмом, але й спортивною пильністю - наприкінці гри він двічі поспіль відбив два штрафних кидки. До речі Максим - один з найкращих воротарів міста, грає в «Нічній хокейній лізі» міста Києва (НХЛ).

Але, як іноді буває у фіналі, долю гри вирішив один гравець - нападник з команди податкового класу Дмитро Степура. Він за дві хвилини до кінця матчу, вдало звільнившись від опіки, отримавши від борту пас капітана Дмитра Скрипки, миттєво відправив шайбу у ворота суперника. А потім, як справжній форвард, вдруге відзначився в швидкій контратаці.

Таким чином вперше в історії Чернігівського хокею головний кубок міської хокейної ліги здобула команда податкового класу.
 
Реалізація майна – один із заходів погашення податкового боргу
Одним із найнеприємніших заходів погашення податкового боргу для платника податків  є  реалізація  його  майна.

Відповідно до статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Таким чином, реалізація майна є останнім заходом впливу на боржника і відбувається виключно за дозволом суду. Йому передує цілий ряд інших заходів стягнення податкового боргу, насамперед стягнення з рахунків, вилучення готівкових коштів.

На сьогодні в областів податкову заставу описано майна боржників на загальну суму 25,5 млн.грн., в  т.ч. описаного у 2015 році – 13,1 млн.грн.

В минулому році податкові органи області подали до суду позовів для отримання дозволів на реалізацію майна боржників на загальну суму понад  12,5 млн.грн., з яких передано в реалізацію майна через біржові торги на 4,1 млн.грн
 
Особливості справляння рентної  плати  у 2016 році    
Державна фіскальна служба України, керуючись нормами Закону України від 24 грудня 2015року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон), направляє для використання у роботі рекомендації щодо особливостей справляння у 2016 році рентної плати.

01 січня 2016 року набрали чинності такі зміни, внесені Законом до Податкового кодексу України, в частині порядку справляння рентної плати:

1) скасовано відповідальність платників податків за несплату узгодженої суми авансових внесків з рентної плати (п. 22 розд. І Закону);

2) припинено справляння рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами природного газу (пп. 64 та 70 розд. І Закону);

3) встановлено тимчасові ставки рентної плати за користування надрами для видобування газу природного, що використовується для потреб населення, видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів:

3.1) на період з 1 січня 2016року до 1 квітня 2016року - 70 відсотків вартості бази оподаткування - ціна, визначена у відповідних договорах купівлі-продажу природного газу між платником рентної плати та суб'єктом ринку природного газу, на якого Кабінетом Міністрів України покладені спеціальні обов'язки щодо формування ресурсу природного газу для побутових споживачів та виробників теплової енергії відповідно до Закону України «Про ринок природного газу» (далі - база оподаткування);

3.2) на період з 1 квітня 2016року до 31 грудня 2016року (включно) - 50 відс. бази оподаткування (п.п. 1 п. 65 та п.п. 6 п. 83 розд. І Закону);

4) встановлено, що з 1 січня 2017року діє постійна ставка рентної плати за видобування газу природного, що використовується  для  потреб населення, видобутого з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 метрів, - 29 відс. бази (п.п. 1 п. 65 та п.п. 6 п. 83 розд. І Закону);

5) збережено розмір ставок рентної плати за видобування природного газу, видобутого:

5.1) з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів, та використаного для задоволення потреб населення, - 14 відс. бази оподаткування;

5.2) з покладів на ділянках надр (родовищах) в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України, - 11 відс. бази оподаткування;

5.3) під час виконання договорів про спільну діяльність - 70 відс. бази оподаткування, яка у разі постачання природного газу іншим, ніж населення, категоріям споживачів відповідає середній митній вартості імпортного природного газу, що склалася у процесі його митного оформлення під час ввезення на територію України за податковий (звітний) період (далі - база оподаткування для «іншого газу»);

6) ставки рентної плати за користування надрами для видобування природного газу, що постачається іншим, ніж населення, категоріям споживачів, знижено для обсягів, що видобуваються з покладів:

6.1) до 5000 метрів, із 55 відс. на 29 відс. бази оподаткування для «іншого газу»;

6.2) понад 5000 метрів, із 28 відс. до 14 відс. бази оподаткування для «іншого газу» (п.п.1 п. 65 розд. І Закону);

7) встановлено ставку рентної плати за користування надрами для видобування бурштину у розмірі 25 відс. вартості товарної продукції (п.п. 1 п. 65 розд. І Закону);

8) скасовано коригуючий коефіцієнт 0,55, який застосовувався до ставок рентної плати за користування надрами за видобування запасів природного газу із свердловин, внесених до Державного реєстру нафтових та газових свердловин після 1 серпня 2014 року (п.п. 2 п. 65 розд. І Закону);

9) збільшено ставки рентної плати:

9.1) за користування надрами в цілях, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин - на 26,67 відс. (п. 66 розд. І Закону);

9.2) за користування радіочастотним ресурсом України - на 13,35 відс. (п. 67 розд. І Закону);

9.3) за спеціальне використання води - на 26,49 - 26,55 відс. (п. 68 розд. І Закону);

9.4) за спеціальне використання лісових ресурсів - на 40,0 відс., а для ялини і ялиці - на 100,0 відс. (п. 69 розд. І Закону);

10) підтверджено застосування ставки 2,4 долара США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 кілометрів відстані відповідних маршрутів його транспортування (п. 70 розд. І Закону);

11) передбачено застосування у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, коригуючого коефіцієнта лише до ставок рентної плати за транспортування нафтопродуктів магістральними нафтопродуктопроводами у разі зміни тарифів на транспортування (п. 70 розд. І Закону);

12) встановлено, що для рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводневої сировини, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю, та скасовано сплату платниками зазначених складових рентної плати щомісячних авансових внесків у податковому (звітному) кварталі у розмірі однієї третини суми податкових зобов'язань з рентної плати, визначеної у податковій декларації за попередній податковий (звітний) квартал (пп. 1,3,4 п. 71 розд. І Закону).
 
Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2016 році
з 1 січня 2016 року набули чинності зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств, які внесені Законом України від 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

Так, стосовно щоквартального декларування податку на прибуток, то відповідно до нової редакції пункту 137.4 статті 137 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Водночас, пунктом 137.5 статті 137 Кодексу для окремих категорій платників податку встановлено річний податковий (звітний) період.

Враховуючи внесені зміни до пункту 57.1 статті 57 Кодексу, вилучено положення щодо подання податкової декларації за базовий звітний (податковий) рік до 1 червня року, наступного за звітним (податковим) роком.

Таким чином, за результатами діяльності за 2015 рік податкова декларація повинна бути подана:

- протягом 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного податкового кварталу, якщо базовим звітним (податковим) періодом для платника податку є календарний квартал;

- протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, якщо базовим звітним (податковим) періодом є календарний рік.

Подання податкової звітності з податку на прибуток за результатами діяльності за 2015 рік здійснюється за новою формою декларації.

Стосовно відміни щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, то статтею 10 Закону № 909 з пункту 57.1 статті 57 Кодексу виключено положення, які передбачали щомісячну авансову сплату податку на прибуток.

Отже, платники податку у січні – травні 2016 року не сплачують щомісячні авансові внески, нараховані у податковій декларації за 2014 рік. Крім того, у податковій декларації з податку на прибуток за 2015 рік розрахунок щомісячних авансових внесків у період з червня 2016 року по травень 2017 року не здійснюється та р.26 форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897, не заповнюється.

Проте платники, які за новими правилами у 2016 році подають податкові декларації за податкові (звітні) періоди квартал, півріччя, три квартали, рік, у податковій декларації за три квартали 2016 року визначають авансовий внесок з податку на прибуток у розмірі 2/9 податку на прибуток, який підлягає сплаті до 31 грудня 2016 року.

Відповідне роз’яснення надано листом ДФС України від 18.01.2016 № 1626/7/99-99-19-02-02-17 «Про зміни в оподаткуванні податком на прибуток підприємств у 2016 році».

Крім того, у листі висвітлено: вимоги для об'єднань та асоціацій об'єднань співвласників багатоквартирних будинків з метою визначення їх неприбутковими організаціями; зменшення податку на прибуток на суму нарахованого податку на нерухоме майно; коригування фінансового результату на доходи від участі в капіталі та дивіденди; нові різниці для коригування фінансового результату до оподаткування на період дії закону щодо фінансової реструктуризації.
 
До уваги платників!Рентна  плата за видобутий природний газ
Державна фіскальна служба України, надає інформацію щодо бази оподаткування рентною платою за видобутий природний газ у IV кварталі 2015 року в частині обсягів газу, що не відповідають умові, визначеній у пункті 252.24 статті 252 Податкового кодексу України.

Фактичною ціною реалізації природного газу, вважається ціна, що дорівнює граничному рівню ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам, який встановлюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (пункт 252.8 статті 252 Кодексу).

Постановою НКРЕКП від 27.08.2015 № 2229 встановлено з 01.09.2015 граничний рівень ціни на природний газ, що реалізується промисловим споживачам 6600 грн./куб.м.

Міністерство фінансів України листом від 13.10.2015р. № 31-11140-09-10/31893 повідомило, що постанова НКРЕКП від 27.08.2015 № 2229 залишається чинною. 
 
Захист прав інтелектуальної власності контролює Чернігівська митниця ДФС
Державна фіскальна служба України веде митний реєстр об'єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону.

Відповідно до статті 399 Митного кодексу України на підставі даних митного реєстру у разі виявлення ознак порушення прав інтелектуальної власності щодо товарів, пред’явлених до митного контролю та митного оформлення, здійснюється призупинення митного оформлення товарів на 10 робочих днів, в разі необхідності продовження цього строку здійснюється не більш як на 10 робочих днів.

Протягом 2015 року Чернігівською митницею ДФС відповідно до статті 399 Митного кодексу України в 42 випадках призупинялося митне оформлення наступних товарів:  запасні частини до вантажних автомобілів, мінеральна вата, зразки сигарет з фільтром для тестування, мотоцикли, силіконовий герметик, епоксидний клей, електрообладнання, телефон та автомобілі-самоскиди.

Відповідно до вимог частини 11 статті 399 Митного кодексу України правовласниками або їх представниками у 40 випадках надані разові дозволи не уповноваженим імпортерам (експортерам), як підстава для здійснення митного оформлення товарів, що містять об’єкти права інтелектуальної власності.

За матеріалами призупинення митного оформлення силіконового герметика та епоксидного клею, проводиться перевірка щодо наявності ознак порушення митних правил, передбачених ст. 476 Митного кодексу України.                          


01.12.2015

З  6  листопада затверджено нову  форму  авансового  звіту   

Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє, що наказом Міністерства фінансів від 28.09.2015 року №841 затверджено нову форму звіту про використання  коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання. Зазначений наказ приведено у відповідність до вимог чинного законодавства, оскільки нормотворчу функцію щодо затвердження звіту передано від контролюючих органів до Мінфіну. На сьогодні  вимоги щодо надання коштів на відрядження прописані в пп.170.9.1  Податкового кодексу України (замість пп.140.7.1, що діяв до 01.01.2015). У новоприйнятому документі  також змінено ставку податку на доходи фізичних осіб з 17 на 20 відсотків. Окрім того у формі Звіту та Порядку його складання зазначено, що неповернена у строк сума надміру витрачених коштів розраховується з урахуванням п. 164.5 ПКУ, тобто із застосуванням підвищувального коефіцієнта.

Звітувати за використані кошти на відрядження або під звіт за новою формою необхідно з дати офіційного опублікування наказу № 841, а саме  з 6 листопада. Із цієї ж дати втратив чинність наказ Міндоходів № 845 від 24.12.2013р., яким була затверджена попередня форма звіту та Порядку його складання.

Нагадуємо, що Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення 5-го банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує  відрядження або  виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок роботодавця, який надав кошти під звіт. У разі отримання готівки із застосуванням платіжних карток, Звіт необхідно подати до закінчення третього банківського дня після завершення відрядження, а якщо ж платіжна картка застосовується для проведення розрахунків у безготівковій формі – строк подання  Звіту  не повинен перевищувати десяти банківських днів та за наявності поважних причин може бути продовжений роботодавцем до двадцяти банківських днів.

Якщо ж відряджувальна особа має надміру витрачені кошти, таку суму необхідно повернути в касу або на банківський рахунок особи, яка їх видала, до або при поданні Звіту. У разі неповернення  - сума надміру використаних коштів підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставками 15 та 20 відсотків  із врахуванням підвищувального коефіцієнта та військовим  збором (1,5 відсотка).

Складання  Звіту покладається на підзвітну особу, що отримала такі кошти на підприємствах всіх  організаційно-правових  форм або у  самозайнятої  особи.  

Запитували – відповідаємо

Маю власний магазин, де вроздріб продаю алкогольні напої. Акцизний податок сплатив вчасно, а зі звітністю запізнився. Чи правомірно мене оштрафували

Василь Петрович, м. Чернігів

На запитання відповідає начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області Ігор Пирог.

Пунктуальним платник має бути в усьому - і в сплаті податків, і у поданні звітності. Платник податків з підакцизних товарів, вироблених або переобладнаних на митній території України, імпортер алкогольних напоїв та тютюнових виробів, суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, оптовий постачальник електричної енергії щомісяця, не пізніше 20-го числа наступного періоду, подає контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію з акцизного податку.

Якщо Ви вчасно сплатили податок, але декларацію подали з порушенням терміну, то доведеться сплатити штраф. Такі вимоги передбачені п.120.1 статті 120 Податкового кодексу. За неподання  або несвоєчасне подання податкових декларацій передбачений штраф в розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п.120.1 статті 120 ПКУ).

Якщо таке порушення протягом року платник допустить знову, то  штраф складатиме 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання звітності.


У мене на подвір’ї назбиралася гора металобрухту. Хочу його здати. Поясніть, будь ласка, чи доведеться платити податки із зароблених таким чином коштів?
Віталій, м.Чернігів

На запитання відповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного  управління ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін.

Статтею 165 Податкового кодексу України передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається сума доходу, отримана платником податку за здані (продані) ним вторинну сировину, побутові відходи, брухт кольорових металів, включаючи використані (виснажені) акумулятори електричні свинцево-кислотні, залишки та брухт електричних акумуляторів із вмістом свинцю, та брухт дорогоцінних металів, проданий Національному банку України. Так, доходи від зданого металобрухту чорних металів не включені до цього переліку, тому з них сплачується податок на доходи фізичних осіб.

Також, такий дохід оподатковується військовим збором за 1,5 відсотковою ставкою.

Нагадуємо, що операції з металобрухтом здійснюються лише спеціалізованими або спеціалізованими металургійними переробними підприємствами, а також їх приймальними пунктами. Побутовий металобрухт від громадян дозволяється приймати лише після того, як вони пред'являть документ, що засвідчує особу. Також необхідно оформити акт приймання. В цьому акті зазначаються дані документа, який засвідчує особу, та опис металобрухту. Фізичні особи можуть здійснювати операції лише з побутовим металобрухтом.

Побутовий металобрухт - це непридатні для прямого використання вироби побутового призначення або частини цих виробів, які містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави і які втратили експлуатаційну цінність. Приймання промислового брухту у фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, забороняється.
Укладання договорів про визнання електронних документів спрощено
Для покращення сервісного обслуговування платників при поданні податкових документів в електронній формі Державною фіскальною службою України доопрацьовано електронний сервіс «Реєстрація договорів про визнання електронних документів».

Договір про визнання електронних документів укладається відповідно до положень Порядку підготовки та подання податкової звітності в електронному вигляді, яка надсилається засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженого наказом ДПА України від 10.04.2008 № 233, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 16.04.2008 за № 320/15011.

ДФС спрощено процес укладання Договорів про визнання електронних документів з територіальними органами ДФС, а саме, починаючи з 25 листопада 2015 року, платником податків укладається один Договір з територіальним органом ДФС за основним місцем обліку. До Договору додаються посилені сертифікати відкритих ключів. Для формування та подання Договору розроблено нову форму (код форми J1391004).

Такий сервіс надає можливість керівнику вносити до системи подання документів в електронному вигляді інформацію щодо сертифікатів відповідальних осіб та самостійно визначити термін, на який відповідальній особі надається право підпису податкових документів (в межах строку дії сертифікату такої відповідальної особи). Також в повідомленні може бути надана інформація щодо нового сертифіката керівника (до закінчення строку дії попереднього сертифікату) або бухгалтера.

Для формування та подання платниками інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді до Єдиного вікна подання електронної звітності розроблено нову форму Повідомлення (код форми J1391102).

До Повідомлення додаються сертифікати відповідальних осіб, зазначених у Повідомленні, та таке Повідомлення підписується ЕЦП цих відповідальних осіб.

Звертаємо увагу, що сформоване Повідомлення обов’язково підписується керівником електронним цифровим підписом, сертифікат якого на момент отримання Повідомлення вже наявний у системі подання документів в електронному вигляді як діючий сертифікат керівника платника податків.
На Чернігівщині легалізовано понад 3000 працівників 
Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін, працівники фіскальної служби протягом січня – жовтня 2015 року посприяли офіційному оформленню трудових відносин 3012 найманих працівників. До державної реєстрації було залучено 1019 осіб, які набули статусу приватних підприємців.

Завдяки здійсненим заходам з початку року до бюджету додатково спрямовано 1778,9 тис. грн. податків.

На Чернігівщині працівниками фіскальної служби на постійній основі здійснюються заходи, спрямовані на запобігання та упередження використання неоформленої найманої праці. Аналізується діяльність суб’єктів господарювання, які мають ризики використання неоформленої найманої праці і потребують додаткових трудових ресурсів. Зокрема, постійно проводиться перевірочний аналіз податкової звітності, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників податків, опрацьовується інформація, яка надходить від інших органів влади.


Чернігівські митники затримали вантажний автомобіль, яким незаконно переміщували товари на окуповану територію
У пункті пропуску «Нові Яриловичі» Чернігівської митниці ДФС припинили черговий факт порушення митного законодавства. За допомогою програмного забезпечення встановлено, що 42-річний громадянин України неодноразово перевозив товари на окуповану територію Луганської області поза митним контролем.

Цього разу громадянин за кермом вантажного автомобіля «RENAULT» ввозив до України вантаж керамічних ізоляторів з Республіки Білорусь. Під час перевірки інспектор митниці за допомогою автоматизованої системи аналізу та управління ризиками встановив, що даний транспортний засіб раніше переміщував вантажі через закриті пункти пропуску в зоні діяльності Луганської та Донецької митниць ДФС. Встановлено, що водій у липні та у серпні цього року ввозив вантажі засобів для гігієни (мила туалетного та господарського) вартістю  441,7 та 299 тисяч гривень через недіючі пункти пропуску. Тобто, на російському пункті «Ізварине» митне оформлення здійснювалося, а далі автомобіль прямував окупованою територією до Луганська.  Таким чином вантаж в обох випадках був ввезений в Україну поза митним контролем без сплати митних платежів.

Відносно порушника складено адмінпротокол, автомобіль вилучено. Згідно санкцій статті 482 (ч. 1) Митного кодексу України на порушника очікує штраф у розмірі 100 відсотків вартості товарів та конфіскація транспортного засобу.

 
Які категорії громадян мають пільги при сплаті земельного податку

Платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних паїв та землекористувачі. Об’єктами оподаткування є земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні паї, які перебувають у власності.

Разом з тим статтею 281 Податкового кодексу України визначені окремі категорії громадян, які звільняються від сплати земельного податку.  А саме:  інваліди першої і другої групп, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Така пільга поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. А саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше, ніж 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більше, ніж 0,25 гектара, в селищах – не більше, ніж 0,15 гектара, в містах – не більше, ніж 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більше, ніж 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більше, ніж 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більше, ніж 0,12 гектара. 

Право на включення до складу податкового кредиту податкової накладної, яка не була до нього включена в періоді її складання/реєстрації
 
Як повідомила начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного  управління ДФС у Чернігівській області Валентина Друцька,  листом ДФС України надано роз’яснення про зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних.

У зв'язку із прийняттям Закону України від 16 липня 2015 року N 643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" (далі - Закон N 643) з 29.07.2015 р. внесено зміни до порядку складання та реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних (далі - розрахунки коригування) в ЄРПН.

Згідно з пунктом 198.6 статті 198 ПКУ у разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкову накладну в ЄРПН, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.

До набрання чинності Законом N 643 зазначений термін становив 180 календарних днів.

Податкові накладні / розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015 р. (дата набрання чинності Законом N 643) року не зареєстровані в ЄРПН, та по яких станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015 року та включені до складу податкового кредиту.

Таким чином, сума ПДВ, зазначена у податковій накладній (складеній як до 29.07.2015 р., так і після цієї дати), яка була своєчасно зареєстрована в ЄРПН, може бути включена до складу податкового кредиту протягом 365 календарних днів з дати складання такої податкової накладної.

До набрання чинності Законом N 643 податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг та своєчасно зареєстровані в ЄРПН, включалися до податкового кредиту того податкового (звітного) періоду, на який припадала дата їх складання.

Відповідне роз’яснення розміщено у Базі знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України або  за посиланням http://sfs.gov.ua/baneryi/podatkovi-zmini-2015/elektronne-administruvannya-pdv/63867.html


Завдяки податковим міліціонерам Чернігівщини державі відшкодовано 2,2 мільйона гривень збитків та арештовано майно на 7 мільйонів гривень


За матеріалами, зібраними оперативниками Головного управління ДФС у Чернігівській області, протягом 10 місяців  поточного року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про вчинення 46 кримінальних правопорушень. З них 22 - за фактами ухилення від сплати податків, відповідальність за вчинення яких передбачена статтею 212 Кримінального кодексу України.

За результатами проведеного протягом січня-жовтня досудового розслідування, обвинувальні акти по 13 правопорушеннях слідчі направили до суду.

Як повідомив прес-секретар податкової міліції Головного управління ДФС у Чернігівській Микола Тулупов, в рамках досудового розслідування по кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування 2,2 мільйона гривень збитків, накладені арешти на майно на загальну суму понад 7 мільйонів гривень.

У сфері державних закупівель викрито 11 кримінальних правопорушень, одне з них - за фактом легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом.

Впродовж десяти місяців із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на 26,3 мільйона гривень. Припинена діяльність 3 підпільних цехів з виробництва товарно-матеріальних цінностей, у 2 з них виготовляли фальсифіковані лікеро-горілчані напої.
На Чернігівщині запобігли незаконному вивезенню до Росії 990 виробів з граніту
Вже друге порушення при вивезенні до Росії виробів з граніту припинили співробітники Чернігівської митниці ДФС спільно з прикордонниками протягом кількох останніх місяців. При здійсненні аналітичних заходів виявлено ризики при проведенні зовнішньоекономічної поставки виробів з граніту з Житомирщини до російського міста Брянськ. 

Автомобіль з вантажем затримали у пункті пропуску «Сеньківка». У товаросупровідних документах було вказано, що переміщуються «камені для мощення (бордюр) з габро». Подальшою перевіркою, яка проводилась у Чернігові, встановили підміну: замість бордюрів в авто знаходились готові частини пам’ятників.

Загалом вартість предметів правопорушення склала близько 126 тисяч гривень. Саме у таку суму оцінили затриманий вантаж. Відносно особи, що вказала недостовірні відомості у декларації, порушили адмінсправу за статтею 472 Митного кодексу України. Санкції даної статті передбачають накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що є предметами порушення, з їх конфіскацією.


На Чернігівщині у порушників митного законодавства судами конфісковано в дохід держави товарів на 6,3 млн. грн. 

За січень-жовтень Чернігівською митницею ДФС направлено на розгляд до судів 336 справ про порушення митних правил на загальну суму 29,3 млн.грн. (за цей же період минулого року – 335 справ на загальну суму 7,1 млн.грн.).

Начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак повідомив, що  за результатами розгляду справ судами застосовано конфіскацію предметів правопорушення на суму 6,3 млн. грн., накладено штрафів на суму 6,2 млн. грн. та стягнуто 333 тис. грн.

Безпосередньо керівництвом митниці розглянуто 138 справ про про порушення митних правил: накладено штрафів на суму 1,2 млн. грн. та стягнуто в дохід держави 783 тис. грн.  


За «повторне» порушення за неподання звітності по єдиному внеску – штраф 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного  управління ДФС у Чернігівській області Андрій Шалигін повідомив, як саме визначається «повторне» порушення з метою застосування штрафу у розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за неподання звітності по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, фіскальним органом здійснюється накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою (п.7 ч.11 ст.25 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом року вже було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 грн.) за кожне таке неподання, несвоєчасне подання або подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом № 2464.

Для визначення повторності порушення передбачено період, протягом якого до платника єдиного внеску  було накладено штраф – протягом року, при цьому не прив’язано термін «календарний рік» до можливості накладення підвищеного розміру штрафу.

Тож, повторним порушенням, за яке передбачено штраф в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, буде неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності по єдиному внеску, за яке до такого платника протягом року вже було винесено рішення про застосування штрафних санкцій та його застосовано. З дати винесення фіскальним органом такого рішення починається відлік 365 днів (для високосного року – 366 днів) для визначення повторності правопорушення про застосування штрафних санкцій.

Необхідно зазначити, що статтею 26 Закону № 2464 передбачено також і адміністративну відповідальність за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України офіційного веб-порталу ДФС України.


За десять місяців на Чернігівщині виявлено 98 порушень податкового законодавства при продажу алкоголю та тютюнових виробів

Протягом десяти місяців фахівці відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області провели 109 перевірок суб’єктів господарювання, які працюють на ринку алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Ігор Пирог, під час перевірок виявлено 98 порушень. З них  26 - це зберігання алкогольних напоїв з підробленими марками акцизного податку, до бюджету надійдуть 442 тисячі гривень штрафних санкцій. Також зафіксовано по 20 порушень, коли  алкогольні напої або тютюнові вироби зберігалися у місцях, не внесених до Єдиного реєстру (сума штрафів 340 тисяч гривень) та алкогольні напої реалізовувалися за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни (штрафи становлять 200 тисяч гривень). У п’ятьох випадках торгували вроздріб без ліцензії (сума санкцій 85 тисяч гривень).

Під час перевірок виявлені три випадки продажу алкогольних напоїв неповнолітнім. Вони оштрафовані на 20,4 тисячі гривень, анульовані ліцензії.

Зафіксовані й інші  випадки порушень законодавства. Всі порушники притягнуті до відповідальності.


Інформація митниці щодо видачі сертифікатів про походження форми «EUR.1»

Відповідно до вимог статті 16 Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Походження товарів і методів адміністративного співробітництва» до Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами членами, з іншого боку, від 27.06.2014, ратифікованої Законом України від 16.09.2014 №1678-VII, (далі – Угода)та пункту 1 розділу ІІІ наказу Міністерства фінансів України від 18.11.2014 року №1142 «Порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1» сертифікат форми «EUR.1» видається у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам правил визначення преференційного походження, встановлених в Угоді, при застосуванні преференційних ставок ввізного мита. Тобто сертифікат форми «EUR.1» є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

У разі якщо в країні-імпорту товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита Митного тарифу Європейського союзу, видача сертифіката форми EUR.1 не здійснюється (за винятком положень Правил щодо кумуляції та квот). 

Інформацію про ставки ввізного мита Митного тарифу Європейського Союзу розміщено у мережі Інтернет за такими адресами:
http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=en.

На субсайті Головного управління ДФС у Чернігівській області розміщено форму заяви експортера для видачі митницею ДФС сертифіката, зразок копії бланка сертифіката та приклад заповнення граф сертифіката.


Громадяни, які звернулися за субсидіями, зможуть отримати інформацію про стан обробки запитів щодо їх доходів

Державною фіскальною службою України запроваджено новий електронний сервіс «Інформування громадян про результати обробки файлів-запитів щодо доходів фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, що надходять від підрозділів соціального захисту населення».

За його допомогою громадяни та працівники органів соціального захисту населення, вказавши реєстраційні дані фізичної особи, можуть у телефонному режимі отримати необхідну інформацію в Інформаційно-довідковому департаменті ДФС.

Контактні телефони для отримання інформації: 0-800-501-007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).

Загалом, з 1 травня 2015 року ДФС оброблено та надано інформацію про доходи фізичних осіб, які звернулись за призначенням житлових субсидій, по 10 млн. запитах  від 669 структурних підрозділів соціального захисту населення.

Від торгівлі алкоголем та цигарками поповнюється бюджет
Протягом січня-жовтня відділ контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Чернігівській області видав 2829 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 2109 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами. Анульовано за цей період відповідно 254 та 285 ліцензій. Призупинено за несвоєчасну сплату 273 ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та 190 ліцензій на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами.

Як повідомив начальник відділу контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів    Ігор Пирог, від сплати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами за десять місяців до бюджету надійшло  111 млн. 306 тис.грн, на право оптової торгівлі - 1млн. 500 тис. грн.

Юристи фіскальної служби Чернігівщини виграли на користь держави більше 260 мільйонів гривень
Протягом січня – жовтня 2015року в судах різних інстанцій, з урахуванням справ минулих років, на розгляді знаходилось 1789 справ за участі органів фіскальної служби. Про це  повідомили  в  Головному  управлінні  ДФС  у  Чернігівській області.

За підсумками роботи у вказаному періоді на користь органів ДФС вирішено 1068 судових справ між органами ДФС та платниками податків, або 85,7 відсотка на суму 261 млн. гривень. Із них - 868 справ на суму 102,3 млн.грн. є  остаточними або це більше 81 відсотка  від  розглянутих  справ.

Нагадаємо, що відповідно до Податкового кодексу України та Митного кодексу України, платник має право оскаржити рішення органів фіскальної служби в адміністративному чи судовому порядку. Детальніше порядок оскарження рішень контролюючих органів регламентовано статтею 56 глави 4 розділу  II Податкового кодексу України та главою 4 розділу І Митного кодексу України.                             

23.11.2015

На Чернігівщині власники коштовних автомобілів сплатили понад 4 млн. грн. транспортного податку

В області станом на 01.11.2015 року налічується 233 автомобілі, що підлягають оподаткуванню. Зокрема, платниками транспортного податку є 31 юридична особа, у власності якої перебуває 38 автомобілів та 189 фізичних осіб - власників 195 автомобілів, що оподатковуються.

Це легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.. Ставка податку за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування становить 25000 гривень на рік.

За 10 місяців платники транспортного податку поповнили місцеві бюджети області на 4,2 млн. грн., з них майже 3,3 млн.грн. сплатили фізичні особи, 0,9 млн.грн –  юридичні.   


Податкові аудитори цього року провели на 320 перевірок менше

За січень-жовтень підрозділи податкового аудиту Чернігівщини провели 638 перевірок. Це на 33,4%  або 320 перевірок менше, ніж за відповідний період 2014 року. Отже, фіскальна служба демонструє сумлінним платникам засади довіри і партнерства. Аудитори перевіряють виключно підприємства, що мають ризики несплати податків до бюджету.

Як повідомила начальник відділу планування та інформаційного забезпечення Валентина Дубок, за результатами проведених перевірок встановлено несплату податків до бюджету на суму більше 106 мільйонів гривень. Також, здійснюючи  контроль за діяльністю збиткових підприємств, з початку року  вдалося зменшити збитки на 23.8 млн. грн. Крім того, упереджено несплату податку на додану вартість у  майбутніх  періодах  на 2,8 млн. грн.


У пунктах пропуску на Чернігівщині посилено заходи безпеки

На виконання доручення Голови ДФС України Романа Насірова  керівництвом Чернігівської митниці ДФС вжито додаткові заходи безпеки, спрямовані на посилення митного контролю. 

Метою заходів є підтримання миру та спокою в державі, запобігання терористичним загрозам. Відтак у пунктах пропуску на Чернігівщині посилено митний контроль  товарів, транспортних засобів та особистих речей громадян. Вживаються додаткові заходи, спрямовані на посилення взаємодії з правоохоронними органами області, підтримання ефективного та оперативного обміну інформацією, що стосується національних інтересів та безпеки держави, координації дій з митними органами суміжних держав при проведенні митного контролю.

Керівництво митниці звертається до громадян та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності з проханням поставитися з розумінням до тимчасових вимушених заходів, метою яких є підтримання миру та спокою в державі. 


Дізнатись про суми доходів допоможе новітній електронний сервіс

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу платників податків щодо впровадження нового електронного сервісу «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису».

Важливим є визначення та встановлення особи, якій надається відповідна послуга. Електронний цифровий підпис слугує аналогом власноручного підпису на заяві фізичної особи-платника податків для надання документу юридичної сили. Також, дає змогу значно скоротити час руху документів в процесі оформлення запитів.

Для отримання відомостей про себе фізична особа-платник податків формує запит в електронному вигляді, підписує його електронним цифровим підписом та надсилає на електронну адресу «Єдиного вікна подання електронної звітності ДФС».

За результатами обробки запиту на електронну адресу платника надходить відповідь, що містить відомості про суми доходів.

Звертаємо увагу, що фізична особа-платник податків відповідно до норм Закону України «Про захист персональних даних» може сформувати запит на отримання інформації виключно про себе, інформація щодо третіх осіб у відповідь на такий запит не надається.

З метою формування запиту про доходи використовується «Спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності/запитів до «Єдиного вікна подання електронної звітності», яке розміщене на офіційному веб–сайті ДФС у рубриці «Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді» та є загальнодоступним для використання.

Також в зазначеній рубриці розміщено детальну інструкцію щодо користування програмним забезпеченням «Порядок формування запиту та отримання відповіді».


Особливості надання послуг електронного цифрового підпису за  довіреністю

Як повідомив начальник відділу реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС Чернігівській області Олександр Кулик, для протидії шахрайству та захисту законних інтересів   заявників з 30  жовтня 2015 запроваджено новації у наданні послуг електронного цифрового підпису  (далі – ЕЦП) за довіреністю.

Відтепер для отримання послуг електронного цифрового підпису представництво юридичних осіб (за винятком органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності), фізичних осіб – підприємців, фізичних осіб та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, в АЦСК ІДД ДФС здійснюватиметься особисто або виключно на підставі довіреності, посвідченої нотаріально з дотриманням вимог Закону України від 12 вересня 1993 року №3425 «Про нотаріат».

Звертаємо увагу, що у довіреності необхідно надати представнику відповідні повноваження для отримання послуг ЕЦП (подання до АЦСК ІДД ДФС реєстраційних документів заявника, вчинення необхідних реєстраційних дій, генерація особистих ключів заявника, блокування, поновлення та скасування посилених сертифікатів тощо). Якщо реєстраційні документи заявника (реєстраційна картка тощо) підписані безпосередньо представником, в довіреності повинно бути додатково обумовлено наділення представника повноваженнями укладати від імені заявника договір про надання послуг ЕЦП.

Просимо поставитися з розумінням до змін в обслуговуванні клієнтів, адже використання електронних сервісів та електронного документообігу  здебільшого супроводжується використанням ЕЦП, що дає змогу ідентифікувати підписувача та безумовно зберегти цілісність даних.


Новації у порядку повідомлення органів ДФС про зміну бухгалтера


Як повідомила начальник відділу реєстрації платників та електронних сервісів ГУ ДФС у Чернігівській області Тетяна Говоруха, відбулися  зміни у повідомленні контролюючих органів щодо бухгалтера юридичної особи або її підрозділу. Відтепер, якщо платник повідомив інформацію про нового бухгалтера у формі 1-ПДВ, він звільняється від подання до органу  ДФС заяви за формою № 1-ОПП у зв'язку із зміною відомостей про бухгалтера.

Такі зміни передбачені новою редакцією  п.9.3 розділу IX Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (зі змінами та доповненнями). Таким чином відомості стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи також оновлюються контролюючими органами у Єдиному банку даних юридичних осіб на підставі реєстраційної заяви платника ПДВ (про реєстрацію, перереєстрацію або внесення змін), якщо така реєстраційна заява була подана в один із способів, визначених п. 183.9 ст. 183 ПКУ,  та задоволена контролюючим органом.

Нагадуємо, що платники податків – юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб подають реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.               


Чернігівською митницею ДФС перераховано до Держбюджету
 майже 3,7 мільярди гривень


Протягом десяти місяців на Чернігівщині обсяги надходжень митних платежів до Державного бюджету склали близько 3,7 млрд.грн. Як повідомив начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак, цьогоріч перераховано на 511 млн.грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року. Найвагоміші суми було забезпечено з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів – 2,6 млрд. грн., мита - 678 млн. грн. та  акцизного податку - 363 млн. грн.

Основними бюджетоформуючими товарами залишаються мінеральні добрива – 661,4 млн.грн, нафтопродукти – 413,2 млн.грн., тютюнова сировина – 364 млн. грн., метанол технічний – 190,9 млн.грн., шини та покришки пневматичні гумові – 174, 9 млн. грн.


За десять місяців до місцевого бюджету  Чернігівщини перераховано 
майже 113 мільйонів гривень єдиного податку


В управлінні доходів і зборів з фізичних осіб повідомили, що на обліку в органах ДФС Чернігівської області станом на 1 листопада перебуває 23131 фізичних осіб-підприємців, які користуються  спрощеною системою оподаткування. Це складає 62,5 відсотка  від загальної  кількості  фізичних осіб-підприємців. Першу групу обрали 5228 підприємців, другу – 12022, третю – 5881.

У господарській діяльності «спрощенці» використовують працю 9821 найманого  працівника.

За десять місяців поточного року надходження єдиного податку до місцевих бюджетів області  склали 112,7 млн. грн., що на 18,3 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Темп росту надходжень до минулого року становить 119,4 відсотка.  
 

Отримати податкову знижку можна до кінця року

Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що прийом податкових декларацій від громадян на отримання податкової знижки за підсумками 2014 року здійснюється до кінця 2015 року.

Право на податкову знижку мають громадяни, які в 2014 році отримували дохід у вигляді заробітної плати та сплачували протягом року:

-                           за навчання закладам освіти за себе або членів сім’ї першого ступеня споріднення;

-                           проценти за іпотечним житловим кредитом;

-                           суму страхових внесків, премій та пенсійних внесків страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський депозитний рахунок, на пенсійні вклади за себе або членів своєї сім’ї;

-                           за допоміжні репродуктивні технології;

-                           за оплату вартості державних послуг, пов’язаних з всиновленням дитини;

-                           за переобладнання транспортного засобу;

-                           на будівництво (придбання) доступного житла.

Звертаємо увагу платників, що право скористатись податковою знижкою  за наслідками звітного 2014 року не переходить на наступний рік.

Нагадуємо, що платники податків – юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб подають реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.               


Вартість предметів правопорушень, що протягом 10 місяців вилучені Чернігівськими митниками, перевищила 34 млн. грн.

Протягом 10 місяців співробітниками Чернігівської митниці ДФС виявлено 497 порушень митних правил. Вартість вилучених у адмінсправах предметів становить понад 34 млн. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість виявлених правопорушень збільшилась на 32, а вартість - на 28 млн. грн.

Серед вилучених предметів найбільшу частку за вартістю складають промислові товари, сировина й матеріали – 30,8 млн. грн., транспортні засоби - 3 млн. грн., а також продовольчі товари й сільгосппродукція - 53 тис. грн. та валютні цінності - 43 тис. грн.

За видами порушень переважають протоколи, що складені за фактами порушення громадянами порядку проходження спрощеного митного контролю («зелений коридор»), а також - за фактами недекларування товарів і транспортних засобів комерційного призначення. Найчастіше порушення виявляють у пунктах пропуску «Нові Яриловичі» та «Горностаївка» на українсько-білоруському кордоні. 


На «Пульс» та телефон «Довіри» можна дзвонити і вночі

Антикорупційний сервіс «Пульс», який працює при Державній фіскальній службі України, допомагає платникам податків, в тому числі і суб’єктам зовнішньоекономічної діяльності, вирішувати проблемні питання, що виникають при веденні бізнесу. А також повідомляти про непорозуміння чи конфлікти у спілкування з податківцями та митниками.

Працівниками відділу власної безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області проводяться перевірки за кожним таким зверненням. За  їх результатами вживаються відповідні заходи реагування.

Як повідомив начальник відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області Олексій Мисенко, за 10 місяців з сервісу «Пульс» до відділу власної безпеки надійшло 9 звернень: 3 – на дії податківців, 6 – на дії працівників митниці. За кожним фактом проведені перевірки.

Номер цілодобової телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07. Дзвінки приймаються цілодобово.

Інформацію щодо протиправних дій посадових осіб територіальних підрозділів ГУ ДФС у Чернігівській області, а також про факти порушень законодавства суб’єктами господарювання можна надавати і за номером телефону «Довіри»: (0462) 668-522. Або звернутися до відділу власної безпеки за адресою: м.Чернігів, вул. Комсомольська, буд. 11, каб. 208.

Звертаємо увагу платників, що право скористатись податковою знижкою  за наслідками звітного 2014 року не переходить на наступний рік.

Нагадуємо, що платники податків – юридичні особи та відокремлені підрозділи юридичних осіб подають реєстраційну заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміни» з відомостями стосовно осіб, відповідальних за ведення бухгалтерського та/або податкового обліку юридичної особи, відокремлених підрозділів юридичної особи до контролюючого органу у 10-денний строк з дня взяття на облік чи виникнення змін у облікових даних платників податків.               


Цього року податків сплачено більше, ніж торік

За січень-жовтень до загального фонду держбюджету від платників Чернігівщини надійшло 1 мільярд 683 мільйони гривень.  До відповідного періоду минулого року надходження збільшилися на 25 відсотків або майже на 337 мільйонів гривень.

Як повідомила начальник координаційно-моніторингового управління ГУ ДФС у Чернігівській області Олена Пустовойт, сплата податку на додану вартість збільшилася в 1,4 рази – до бюджету надійшло 523 мільйони гривень. З податку на прибуток надходження зросли в 1,3 рази і склали понад 205 мільйонів гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року збільшили сплату податку 1589 платників області - на 115,8 мільйона гривень.

Акцизного податку з вироблених в Україні товарів надійшло 3 мільйони 135 тисяч гривень.

Рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів сплачено майже 35  мільйонів гривень –  більше в 1,8 рази або на 15,3 мільйона гривень.

Місцеві бюджети за десять місяців поповнилися на 1 мільярд 637 мільйонів гривень. Темп росту до відповідного періоду минулого року становить більше  119 відсотків –  надійшло на 263 мільйони гривень більше.

Бюджетні призначення, затверджені сесіями місцевих рад, по платежах, що контролюються органами державної фіскальної служби, виконані на 112 відсотків (+176,5 мільйона гривень).

Єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування сплачено 2 мільярди 805 мільйонів гривень, що на 12,8 відсотка або на 318,8 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого року.


Це треба знати підприємцю, який переходить із спрощеної системи оподаткування на  загальну

Платник єдиного податку може відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів. Це можна зробити з першого числа місяця, що настає за звітним кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування.  Така заява подається до контролюючого органу не пізніше, ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу або року.

Фізичні особи-підприємці, які перейшли із спрощеної на загальну систему оподаткування, мають подати податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому відбувся перехід на загальну систему оподаткування із зазначенням авансових платежів.

Якщо податкова звітність з окремого податку складається з наростаючим підсумком, то податкова декларація за результатами останнього податкового періоду прирівнюється до річної податкової декларації. У такому випадку  річна податкова декларація не подається.

Отже, якщо підприємець перейшов у IV кварталі зі спрощеної на загальну систему оподаткування, то він має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси декларацію про майновий стан і доходи за звітний період, що дорівнює календарному кварталу, яка прирівнюється до річної декларації, та податкову декларацію платника єдиного податку за річний звітний період.   27.10.2015

Головне управління Державної фіскальної служби у Чернігівській області направляє матеріали  для розміщення у районних засобах масової інформації.    

Звертаємо увагу на тематику повідомлень при заповненні форми  медіамоніторингу:

1) «Увага, шахраї знову вимагають гроші!» - тематика: «Профілактика корупції», спікер -  керівник  підрозділу  ГУ  Міндоходів;

2) «На Чернігівщині митники затримали частини пам'ятників з граніту при спробі їх незаконного вивезення до Росії» - тематика: «Боротьба з контрабандою та митними правопорушеннями»;

3) «В ім’я  народу України!» - тематика: «Діалог з підприємцями та інститутами громадянського суспільства»;

4) «Платники Чернігівщини сумлінно поповнюють місцеві бюджети» - тематика: «Місцеві бюджети»;

5) «Єдиного соціального внеску на Чернігівщині стали сплачувати більше» - тематика: «Адміністрування єдиного внеску»;

6) «Понад 3,3 мільярди гривень перераховано Чернігівською митницею ДФС  протягом  9 місяців до Держбюджету» - тематика: «Наповнення бюджету», спікер -  Начальник митниці Міндоходів;

7) «Платники єдиного внеску, приймаючи працівника на роботу, мають повідомляти  органи   ДФС» - тематика:  «Законодавство щодо ЄСВ», вид  повідомлення: «роз’яснення»;

8) «З 25 листопада набере чинності новий Порядок подання повідомлень про банківські рахунки платників» - тематика: «Новації законодавства»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

9) «Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ» - тематика: «Електронні сервіси»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

10) «Авансові внески з податку на прибуток у жовтні платники перераховують на нові бюджетні рахунки» - тематика: «Податкове законодавство»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

11) «Щоб відкрити власний бізнес тепер витратите не більше 24 годин» - тематика: «Електронні сервіси»;

12)«Понад 3,3 мільярди гривень перераховано Чернігівською митницею ДФС  протягом  9 місяців до Держбюджету» - тематика: «Наповнення бюджету»;

13) «Інформація щодо порядку переміщення громадянами готівки через митний кордон України» - тематика: «Роз’яснення митного законодавства для громадян»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

14) «Що треба знати підприємцям-єдинникам при зміні податкової адреси» - тематика: «Спрощена система оподаткування»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

15) «Право на спрощену систему оподаткування, якщо нерухомість здається в оренду» - тематика: «Спрощена система оподаткування»,  вид  повідомлення: «роз’яснення»;

16) «Нецільове використання коштів призведе організацію до втрати статусу неприбутковості» - тематика: «Податкове законодавство»,  вид  повідомлення: «роз’яснення».


Додатки:  на 6  арк.  в  електронному  вигляді
   
Начальник                                                                                                               Л.М.Слаутіна

Фальчевська Л.Г.,

Вик. Гродзіцька С.І.

652-954

Увага, шахраї знову вимагають гроші!
Головне управління ДФС у Чернігівській області попереджає, що на території Чернігівської області знову активізувалися шахраї. Представляючись податківцями, вони вимагають у керівників підприємств гроші.

Працівники відділу власної безпеки викрили їхні «сценарії». Телефонують на мобільний телефон керівника підприємства і представляються начальником або заступником начальника податкової інспекції. Просять гроші на потреби працівників податкової служби чи на надання фінансової допомоги. Або ж вимагають кошти, пропонуючи у такий спосіб відкупитися від  проведення перевірки фінансової діяльності підприємства. Апетити щодо сум – від 1000 до 1700 доларів. 

Як повідомив начальник відділу власної безпеки при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області Олексій Мисенко, цього понеділка, починаючи з 8 ранку, вони телефонували  керівникам багатьох підприємств Чернігівщини. Дзвінки надходили з номерів: (095) 517-15-49, (093) 904-51-57, (093) 904-50-97. Працівники відділу власної безпеки оперативно встановили, що  телефонували з смт. Ленінське Свердловського району Луганської області.

Якщо керівник погоджується дати гроші, шахраї через Інтернет замовляють таксі. Таксист приїздить до керівника підприємства за коштами, звісно, за щедру винагороду. Потім у телефонному режимі отримує  вказівку  за отримані гроші купити картки і поповнити мобільні телефони. А шахраї, не гаючи часу, ці кошти знімають.

Такими діями не лише наносяться збитки підприємцям та підприємствам, але й підривається авторитет органів Державної фіскальної служби.

Відділ власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області звертається до суб’єктів господарської діяльності з проханням: при отриманні таких пропозицій або ж інформації про факти зловживання з боку податківців негайно повідомляти за адресою: м.Чернігів,  вул.Комсомольська,11. А також нагадує телефон «довіри» відділу: (0462) 668-522.

На Чернігівщині митники затримали частини пам'ятників з граніту при спробі їх  незаконного  вивезення  до  Росії

Частини гранітних пам'ятників намагалися вивезти з України без належного декларування. Це виявили співробітники Чернігівської митниці ДФС при здійсненні митного контролю вантажу «Деталі пам'ятників поліровані з габро», що переміщувався автомобільним транспортом з Житомирської області до Росії. Порушення виявили у пункті пропуску «Сеньківка». За результатами проведеного аналізу товаросупровідних документів митниками було прийняте рішення про проведення спільною з прикордонниками оглядовою групою митного огляду переміщуваних товарів, в ході якого встановлено невідповідність даних щодо матеріалу, з якого виготовлена частина товару.

Для проведення повного митного огляду автомобіль з вантажем доставили до Чернігова. Після розвантаження і перерахунку з'ясували, що 19 частин пам'ятників виготовлені з граніту, а не з габро.

Задекларованими з порушенням встановленого порядку виявилися плити, постаменти, квітники з полірованого граніту. Вартість їх буде встановлена додатково.

Вироби з граніту вилучені за протоколом про порушення митних правил (ст. 472 Митного кодексу України). Санкція даної статті передбачає накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів, що є предметами порушення, з конфіскацією зазначених товарів.

В ім’я  народу України!
У Головному управлінні ДФС у Чернігівській області відбулася неординарна подія. Колектив вітав своїх колег, які повернулися із зони АТО.

-Пишаємося вами. І вдячні за громадянську позицію, патріотизм,  мужність і відданість Батьківщині, - зазначила начальник Головного управління ДФС у Чернігівській області Людмила Слаутіна. - Ми співпереживали разом з вашими родинами та близькими і з нетерпінням чекали на ваше благополучне повернення.

Переважна більшість особового складу податкової міліції виявила бажання пройти службу в зоні АТО. Для кожної ротації добровольців ретельно відбирали, з ними проводилися спеціальні тестування.

- Чернігівщину гідно представляли наші кращі фахівці, - наголосив  перший  заступник начальника Головного управління ДФС в області Вадим Нечай. - Відзнакою ДФС України «За захист економічних інтересів України в зоні проведення АТО» нагороджені заступник начальника оперативного управління полковник Віталій Гарбар та старший оперуповноважений з особливо важливих справ підполковник Олександр Пилипенко. Надіслано подання щодо присвоєння чергового спеціального звання «Майор податкової міліції» старшому оперуповноваженому з особливо важливих справ капітану В’ячеславу Станіславському.      

Одинадцять працівників податкової міліції під час третьої ротації несли службу на території Донецької області в підрозділі «Фантом». Разом з прикордонниками, десантниками та фахівцями інших силових структур податківці у складі мобільних груп чергували на блокпостах у найнебезпечніших точках поблизу Мар’їнки, Красногорівки, Волновахи та Маріуполя. Виїжджали на завдання вздовж лінії зіткнення. Щоб не допустити постачання контрабандних товарів на окуповану територію, а звідти – переправлення зброї, наркотиків та готівкових коштів для фінансування тероризму в Україні.

Незважаючи на Мінські домовленості, сепаратисти щодня продовжували обстріли зі стрілецької зброї, відбувалися локальні бої. А до початку перемир’я бійці щодня потрапляли під обстріли - мінометні, артилерійські, систем залпового вогню - «Градів», «Ураганів»…

- У зоні АТО навчалися жити за законами військового часу. Адаптувалися швидко. Вже за кілька днів за звуком розрізняли, з якої зброї стріляють, куди спрямований вогонь, чи треба ховатися в укриття. На все це – лічені секунди. А щоб не влучили снайпери, на автотранспорті пересувалися зі швидкістю понад 100 кілометрів на годину, - розповідає Віталій Гарбар. - З тими, з ким пройшли бойове «хрещення», відтепер не просто колеги, а побратими. Коли у бліндажі, під ворожим вогнем,стоїш пліч-о-пліч і чекаєш, коли все стихне і чи залишишся живим – відбувається переосмислення людських цінностей. І в слово патріотизм вкладаєш особливий сенс.

Чоловіки кажуть, що їхнє життя поділилося на «до» і «після» перебування в зоні АТО. І той досвід, який там одержали, змінив їх ставлення до багатьох життєвих ситуацій.

За три місяці сталося стільки, що в цивільному бутті навіть важко уявити. Зокрема, вразив випадок, як військовослужбовці Збройних сил України боролися за життя новонародженої дівчинки, яка під час обстрілу Красногорівки була тяжко поранена. Надіслали вертоліт, щоб доставити її до лікарні в Маріуполь. Але, на жаль, дівчинка померла. Потім дізналися, що коли вона народжувалася, також розпочалися обстріли. Породіллю військові екстрено переправили до Курахово. Одного з рятівників вона взяла хрещеним батьком.

Ставлення мешканців Донеччини до подій, що відбуваються, різне. Переважна більшість бачить себе в Україні. Серед них є й ті, хто голосував за ДНР, за «краще майбутнє».  Підступна пропаганда напередодні референдуму зробила свою чорну справу.  Тепер багато хто змінив нав’язану думку. Траплялося, коли побачивши людей у формі, місцеві підходили до бійців і наполегливо вимагали йти в наступ – звільнити рідну землю від нечисті.

Обстріляна районна інспекція в Мар’їнці, звідки колеги-податківці переїхали до Курахово, поки стоїть пусткою. Українська влада докладає зусиль для відродження зруйнованих територій – проводиться капітальний ремонт будинків, встановлюються нові дитячі майданчики… Благодійні фонди везуть будівельні матеріали, побутову хімію, харчі та інші необхідні речі.

На час перебування в зоні АТО припало святкування Дня Незалежності та Дня Прапора. Відзначали з особливим піднесенням. Податківці-добровольці зробили фотосесію - на фоні державного прапора.

- У військово-польових умовах надзвичайно цінуєш увагу і підтримку друзів та колег. Приємно, що постійно телефонували наші керівники - Людмила Миколаївна та Вадим Васильович. І не лише нам, але й родинам: запитували, чим допомогти, - з вдячністю промовив Віталій Гарбар. - Мої батьки й досі не знають, що я був у зоні АТО. Вони вже поважного віку, живуть на Житомирщині. Не хотів, щоб хвилювалися. Телефонував, казав, що з Чернігова. Якщо донька розповість, коли гостюватимемо у них (а ми привчили її завжди говорити правду), то заспокою. Скажу, що сидів у штабі.

Учасникам АТО були вручені Подяки Головного управління ДФС у Чернігівській області.

–  Служу народу України! -  гучно і чітко лунало  у залі.

Не зайвими будуть для героїв і премії та  десятиденні відпустки.

А на завершення урочистостей сфотографувалися на згадку разом з керівництвом. А оскільки виникла ідея зробити в Музеї історії податкової служби окремий розділ про учасників АТО, то фото буде одним з експонатів.

Серед нагороджених Подяками Головного управління ДФС у Чернігівській області - головний державний ревізор-інспектор координаційно-моніторингового управління Ярослав Кульбака, який на початку 2015-го також воював на Сході. Служив на Донеччині. Чудом вийшов із Дебальцевського котла. Про пережите пообіцяв розповісти. То буде тема іншої публікації.

Платники Чернігівщини сумлінно поповнюють місцеві бюджети
За січень-вересень платники Чернігівщини поповнилимісцеві бюджети на 1 млрд. 445млн. грн., приріст до відповідного періоду минулого року склав 18 відсотків (на 221 млн.грн. більше).

Податку на доходи з фізичних осіб, питома вага якого в загальнообласній сумі становить 55,3 відсотка, надійшло 800 млн.грн.

Бюджетні призначення, затверджені сесіями місцевих рад, по платежах, що контролюються органами державної фіскальної служби, виконані на 116,8 відсотка (надійшло на 207,5 млн.грн. більше).
 
Єдиного соціального внеску на Чернігівщині стали сплачувати більше
У  вересні платники Чернігівщини сплатили єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування 292 мільйони гривень. Як повідомили в координаційно-моніторинговому управлінні ГУ ДФС у Чернігівській області, це на 117 відсотків більше, ніж у вересні минулого року.

За підсумками січня-вересня перераховано 2 мільярди 484 мільйони гривень  ЄСВ, що на 12 відсотків або на 273 мільйони гривень більше, ніж за відповідний період минулого року.

Нагадуємо, що з 15 вересня запроваджені нові рахунки, відкриті на ім’я органів Державної фіскальної служби України для сплати коштів єдиного внеску та фінансових санкцій. Зазначена інформація розміщена на субсайті Головного управління ДФС у Чернігівській області (в банері «Бюджетні рахунки»).

Пам’ятайте, що своєчасна сплата єдиного соціального внеску, податків та зборів – це піклування про підвищення стандартів життя.


Понад 3,3 мільярди гривень перераховано Чернігівською митницею ДФС  протягом  9 місяців до Держбюджету


За результатами діяльності у січні-вересні Чернігівською митницею ДФС фактично перераховано до Державного бюджету 3,3 млрд. грн. У розрізі митних платежів найвагоміші суми було забезпечено з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів – 2,4 млрд. грн., ввізного мита – 586,5 млн. грн. та акцизного податку – 362,1 млн.грн.

Начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак повідомив, що основні надходження забезпечені за результатами митного оформлення наступних груп товарів: азотно-фосфорно-калійних добрив, нафтопродуктів, тютюнової сировини, метанолу технічного,  азотних добрив, шин та покришок пневматичних гумових, тракторів, фільтропаличок, газів нафтових та пива солодового.

Платники єдиного внеску, приймаючи працівника на роботу, мають повідомляти  органи ДФС
Порядок повідомлення органів ДФС про оформлення працівника на роботу визначенийпостановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 №413, яка прийнята відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю. Саме ця стаття  містить положення про укладення трудового договору.

Державний нагляд та контроль за додержанням законодавства про працю юридичними особами незалежно від форми власності, виду діяльності, господарювання та фізичними особами-підприємцями, які використовують найману працю, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ст. 259 КЗпП). При цьому штрафи, зазначені у частині другій статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері трудових відносин Міністерство соціальної політики. Одними з основних його завдань є й контроль за додержанням вимог законодавства про працю.

Відповідно до Постанови №413 органи ДФС приймають від суб’єктів господарювання повідомлення про прийняття працівника на роботу, але не регулюють питання трудових відносин.

З 25 листопада набере чинності новий Порядок подання повідомлень про банківські рахунки платників
Головне управління ДФС у Чернігівській області повідомляє про затвердження наказом Міністерства фінансів України від 18.08.2015 №721 нового Порядку подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України  04.09.2015  № 1058/27503 (далі – Порядок). 

Порядок, який  набирає чинності з 25 листопада 2015 року, було розроблено з метою спрощення умов ведення бізнесу та забезпечення реалізації норм статті 69 Податкового кодексу України.

Які саме важливі новації запровадить новий Порядок?

Зокрема, передбачена можливість відкриття рахунку банком на підставі інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, отриманої банком відповідно до закону, із зазначенням даних про взяття на облік в контролюючих органах як платника податків.

З двох до одного робочого дня зменшено строк, необхідний для відкриття підприємством рахунку у банку та  запроваджено принцип мовчазної згоди у разі недотримання контролюючим органом визначених строків для направлення банку повідомлення про взяття або відмову у взятті рахунка на облік.

Також скасовано обов’язкове роздрукування фінансовими установами та органами ДФС паперових копій електронних повідомлень про відкриття рахунків платникам податків.

Змінено порядок відправки та формат файлів (пакетів файлів) для обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.

З дня набрання чинності Порядком Державною фіскальною службою України будуть внесені зміни до функціонуючого програмного забезпечення в частині обміну інформацією в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку між органами ДФС України та банками і іншими фінансовими установами.   

У зв’язку з цим протягом двох місяців до набрання чинності новим Порядком банкам необхідно внести зміни до функціонуючого програмного забезпечення, призначеного для обміну документами з ДФС, створення і оброблення документів у форматі, встановленому Порядком, і введення його в експлуатацію з дня набрання чинності новим Порядком.

До 25 листопада 2015 року діє Порядок подання повідомлень про відкриття/закриття рахунків платників податків у банках та інших фінансових установах до контролюючих органів, затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 26.12.2013 № 853 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21.01.2014 за № 121/24898.

Електронні сервіси для платників податків в системі електронного адміністрування ПДВ
Платники податку мають змогу засобами клієнтського програмного забезпечення направляти електронні запити щодо отримання відомостей про стан рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ та суми податку, на яку мають право зареєструвати  податкові накладні та/або розрахунки коригування  вЄдиному реєстрі податкових накладних.

Витяг з системи електронного адміністрування, який надається платнику, містить інформацію щодо:

стану рахунку (залишок на рахунку/заборгованість),

суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати  податкові накладні та/або розрахунки коригування,

складових формули розрахунку такої суми.

Крім того, зробивши відповідні запити, платники мають можливість отримати Витяг з системи щодо суми збільшення, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в ЄРПН, за рахунок суми залишку від’ємного значення попередніх (звітних) податкових періодів, а такожВитяг в розрізі операцій з системи електронного адміністрування ПДВ.

Нагадуємо, що електронні формати документів розміщені на офіційному веб-порталі ДФС України в розділі «Головна / Електронна звітність / Платникам податків про електронну звітність / Інформаційно-аналітичне забезпечення / Реєстр електронних форм податкових документів».

Крім того, нові електронні  форми податкових документів розміщуються на офіційному веб-порталі ДФС України у розділі «Головна / Електронна звітність / Актуальні нововведення».

Користуючись електронними сервісами ви заощаджуєте робочий час. Це дозволяє спростити ведення бізнесу та скоротити до мінімуму контакти з працівниками органів ДФС.
Авансові внески з податку на прибуток у жовтні платники перераховують на нові бюджетні рахунки
У зв’язку із внесенням змін до бюджетної класифікації наказом Мінфіну від 20.07.2015 №651 «Про затвердження змін до бюджетної класифікації», Державна казначейська служба закрила рахунки для зарахування до державного та місцевих бюджетів надходжень авансових внесків з податку на прибуток.

У жовтні суми авансових внесків з податку на прибуток платники мають перераховувати на бюджетні рахунки за кодами бюджетної класифікації, передбаченими для обліку податку на прибуток підприємств
 
Щоб відкрити власний бізнес тепер витратите не більше 24 годин
Державна фіскальна служба спільно з Міністерством юстиції удосконалили процедуру обміну інформацією, що дало змогу забезпечити взяття на облік підприємств і підприємців протягом одного робочого дня.

А 16-го жовтня набрали чинності накази, які регулюють процедури започаткування бізнесу протягом 24 годин. Наказом Міністерства фінансів України №747 встановлено, що контролюючі органи у день отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців беруть на облік платників податків та передають відповідні дані до ЄДР. Спільним наказом Міністерства фінансів і Міністерства юстиції №1918/5/869 запроваджений обмін інформацією між ЄДР та інформаційними системами ДФС в он-лайн режимі.

На кожне повідомлення в електронному вигляді формуються відповідь та дані про взяття на облік платника податків та платника єдиного внеску, які включаються до Єдиного державного реєстру.

Для взяття платника єдиного внеску на облік повністю автоматизований обмін інформацією між Державною фіскальною службою та Фондом соціального страхування. 

Понад 3,3 мільярди гривень перераховано Чернігівською митницею ДФС  протягом  9 місяців до Держбюджету

За результатами діяльності у січні-вересні Чернігівською митницею ДФС фактично перераховано до Державного бюджету 3,3 млрд. грн. У розрізі митних платежів найвагоміші суми було забезпечено з податку на додану вартість з ввезених на територію України товарів – 2,4 млрд. грн., ввізного мита – 586,5 млн. грн. та акцизного податку – 362,1 млн.грн.
Начальник Чернігівської митниці ДФС Олександр Шавлак повідомив, що основні надходження забезпечені за результатами митного оформлення наступних груп товарів: азотно-фосфорно-калійних добрив, нафтопродуктів, тютюнової сировини, метанолу технічного,  азотних добрив, шин та покришок пневматичних гумових, тракторів, фільтропаличок, газів нафтових та пива солодового.

Інформація щодо порядку переміщення громадянами готівки через митний кордон України
Порядок переміщення готівки (у тому числі дорожніх чеків) і банківських металів через митний кордон України регламентується Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 27.05.2008 № 148 (далі – Інструкція 148).

Відповідно до Інструкції 148 фізична особа незалежно від віку має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10000 євро, без письмового декларування контролюючому органу.

Фізична особа-резидент має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування контролюючому органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10000 євро. Строк дії таких документів 30 календарних днів, починаючи з дня видачі.

Фізична особа-нерезидент має право ввозити в Україну готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, за умови письмового декларування контролюючому органу в повному обсязі.

Фізична особа-нерезидент має право вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10000 євро, якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою контролюючому органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування контролюючому органу в повному обсязі.

Митна декларація є підставою для вивезення (увезення) зазначеної у ній готівки і банківських металів і здійснення операцій за дорученням резидента або нерезидента протягом одного року з часу оформлення декларації.

Фізична особа-нерезидент має право вносити кошти на рахунки в уповноважених банках або виконувати інші операції в банках України на підставі митної декларації у випадках, передбачених законодавством України.

З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися на Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (zir.sfs.gov.ua).
 
Що треба знати підприємцям-єдинникам при зміні податкової адреси

Підприємці-єдинники подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем податкової адреси (місцем проживання). При її зміні останнім звітним періодом за такою адресою вважається період, у якому подано до контролюючого органу відповідну заяву (п. 294.7 ст. 294 ПКУ). За наступні податкові періодають платники подають декларації та сплачують єдиний податок за місцем нової податкової адреси.

При зміні податкової адреси, пов’язаної зі зміною адміністративного району, такому підприємцю необхідно у контролюючому органі за новим місцем обліку зареєструвати нову книгу обліку доходів. При зміні податкової адреси в межах одного адміністративного району фізична особа-платник єдиного податку продовжує здійснювати записи у зареєстрованій книзі з наростаючим підсумком.

Нагадаємо, що порядки ведення книг обліку доходів платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, та платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 15.06.2015 № 579.

Книга обліку доходів і витрат ведеться за вибором платника в паперовому або електронному вигляді.

Якщо платник обрав паперову форму обліку, то книга має бути прошнурована, пронумерована і зареєстрована в контролюючому органі. Вона засвідчується підписом керівника або заступника керівника контролюючого органу та скріплюється печаткою.

При електронній формі ведення книги необхідно за основним місцем обліку подати відповідну заяву. Після її реєстрації контролюючий орган  протягом 3 робочих днів формує і надсилає платнику повідомлення про реєстрацію книги із зазначенням  реєстраційного номера та дати її реєстрації.

Облік у книгах заповнюється у гривнях з копійками та використовуються платником податку для заповнення податкової декларації платника єдиного податку.

Право на спрощену систему оподаткування, якщо нерухомість здається в оренду
Кожен громадянин має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Власник може використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законодавством.

Згідно з пп. 291.5.3 п. 291.5 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) не можуть бути платниками єдиного податку першої – третьої груп фізичні особи – підприємці, які надають в оренду земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 гектара, житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 квадратних метрів, нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 квадратних метрів. Разом з тим не передбачено обмежень щодо надання в оренду власного нерухомого майна фізичними особами, які зареєстровані суб’єктами господарювання.

Отже, фізичні особи-підприємці можуть надавати власне майно в оренду за умови, що здавання в оренду нерухомого майна такою фізичною особою не здійснюється в межах підприємницької діяльності платника єдиного податку.

Оподаткування доходу фізичної особи від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) здійснюється відповідно до п. 170.1 ст. 170 Кодексу.

У тому випадку, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець. (пп. 170.1.5. Кодексу п. 170.1 ст. 170 Кодексу). Такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного  кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації.

У разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

Нецільове використання коштів призведе організацію до втрати статусу неприбутковості
 
Підприємства, установи та організації, які мають статус неприбутковості, подають звіт про використання доходів за базовий звітний  рік  до 1 червня року, наступного за  звітним. У разі недотримання вимог, визначених пп. 133.4.3 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України, неприбуткова організація зобов’язана подати у термін, визначений для місячного податкового періоду, звіт про використання доходів за період з початку року по останній день місяця, в якому вчинено таке порушення. А також зазначити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання з податку на прибуток. Податкове зобов’язання розраховується, виходячи із суми операції нецільового використання коштів. Таку неприбуткову організацію контролюючий орган виключає з Реєстру неприбуткових установ та організацій.

З першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому вчинено таке порушення, до 31 грудня звітного року неприбуткова організація зобов’язана щоквартально подавати до контролюючого органу фінансову і податкову звітності (з наростаючим підсумком) з податку на прибуток та сплачувати податок у термін, визначений для квартального періоду.

З наступного року така організація подає фінансову і податкову звітність та сплачує податок на прибуток у порядку, встановленому ст. 57 Податкового кодексу України для неприбуткових організацій.
 


15.09.2015


З 15 вересня 2015 року змінюються реквізити рахунків з ЄСВ
 
ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ !
 
З 15 вересня 2015 року змінюються реквізити рахунків з ЄСВ

ДПІ у Городнянському районі ГУ ДФС у Чернігівській області повідомляє, що з 15.09.2015 року змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2015 році.

Разом з тим повідомляємо, що рахунки 3719, відкриті на ім’я територіальних органів Пенсійного фонду України та територіальних органів Міндоходів, залишаються відкритими. З використанням програмного забезпечення кошти єдиного внеску, спрямовані з 15 вересня 2015 року на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду України або територіальних органів Міндоходів, в автоматичному режимі будуть перераховуватись на відповідні рахунки територіальних органів ДФС.

Додаткову інформацію можна отримати в приміщенні  ЦОП ДПІ у Городнянському районі.

Перелік рахунків, що будуть відкриті з 15.09.2015 знаходяться на суб-сайті  ГУ ДФС у Чернігівській області (ch.sfs.gov.ua) в розділі «Бюджетні рахунки».
 
 
Графік проведення сеансів
телефонного зв’язку “гаряча лінія”
ГУ ДФС у Чернігівській області у вересні 2015 року

Дата та час         проведення
 Тема
Відповідає на  запитання
Номер контактного телефону
11.09.2015р. з 11-00 до 13-00
 
 Електронне адміністрування ПДВ -особливості перерахування коштів на спецрахунки
Начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ
Друцька Валентина Анатоліївна
652 - 333
 15.09.2015р.    з 11-00 до            13-00
Порядок  отримання платниками електронного цифрового підпису
Начальник  відділу реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС  у  Чернігівській області
Кулик Олександр Вікторович
774 - 927
 23.09.2015 р. з 11-00 до 12-00
 
Актуальні питання контролю за доставленням вантажів до митниць призначення
Начальник відділу контролю за переміщенням товарів управління організації митного контролю та оформлення Чернігівської митниці ДФС
Лагода Наталія Володимирівна
652 - 234
 
Відділ  комунікацій ГУ ДФС
у  Чернігівській області


Електронні сервіси ДФС – ефективний шлях
до спрощення ведення бізнесу

Головне управління ДФС у Чернігівській області запрошує платників скористатися електронними сервісами Державної фіскальної служби, які дозволять спростити ведення бізнесу, заощадити особистий час та скоротити до мінімуму контакти з територіальними органами фіскальної служби.

Сучасні технології дозволяють ефективно вирішувати безліч питань через інтернет, зокрема дізнатися корисну інформацію про бізнес-партнера або подати звітність.

Отже, для зручності платників податків надаємо перелік діючих електронних сервісів ДФС та корисні посилання.
 

 

На Чернігівщині платники безкоштовно отримали понад 17 тисяч цифрових сертифікатів
 
З початку 2015 року 6,2 тисяч платників Чернігівщини стали клієнтами Центру сертифікації ключів, яким було сформовано 17,4 тис. посилених цифрових сертифікатів.

Як повідомив начальник відділу реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області Олександр Кулик, за весь період діяльності відділу безкоштовно отримали електронний цифровий підпис 62,2 тис. клієнтів.

Державна фіскальна служба приділяє велику увагу розвитку електронних сервісів та вдосконалює спілкування з платниками у режимі онлайн. Відділ реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Чернігівській області надає послуги електронного цифрового підпису (далі - ЕЦП) на безкоштовній основі, що робить їх доступними для кожного.

До переваг використання ЕЦП можна віднести:

·                     зручність (всі операції можна виконувати з дому або робочого місця),

·                     економія часу (не марнуєте свій час на транспорт та черги),

·                     доступність (на безкоштовній основі),

·                     універсальність (широкий спектр використання).

Використання електронних сервісів та електронного документообігу у багатьох випадках супроводжується використанням ЕЦП, що дає змогу ідентифікувати підписувача та безумовно зберегти цілісність даних.

Процедура отримання ЕЦП займає не більше 20 хвилин на кожного клієнта. Для отримання ЕЦП необхідно надати до відділу реєстрації користувачів при ГУ ДФС у Чернігівській області мінімальний пакет документів (ознайомитися з яким можна на інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС - www.acskidd.gov.ua у розділі «Реєстрація користувачів» або за телефонами відокремлених пунктів реєстрації користувачів).

Запрошуємо всіх платників Чернігівської області не зволікати та безкоштовно отримати електронний цифровий підпис. Для зручності майбутніх клієнтів нагадуємо адреси та контактні телефони відокремлених пунктів реєстрації користувачів.

Відокремлені пункти реєстрації користувачів у Чернігівській області знаходяться:

м. Чернігів, вул. Кирпоноса, буд. 28, 1-й пов., каб. 14, тел.:(0462) 77-49-27

м. Прилуки, вул. Київська, буд. 214, 1-й пов., каб. 6, тел.: (04637) 5-32-65

м. Ніжин, вул. Поштова, буд. 2, 1-й пов., каб. 118, тел.: (04631) 3-15-78

м. Мена, вул. Леніна, буд. 57, 1-й пов., каб. 4, тел.: (04644) 3-17-86

 

Платникам ПДВ– особливості перерахування коштів на спеціальні рахунки!

Платникам податку на додану вартість, які провадять діяльність у сфері сільського господарства (лісового господарства або рибальства) та згідно зі статтею 209 розділу V Податкового кодексу обрали спеціальний режим оподаткування (декларації 0121-0123), та у яких з моменту подання останньої декларації змінилися реквізити спеціального рахунку або які подають вказану декларацію вперше, необхідно подати декларації з податку на додану вартість за серпень 2015 року (або за перший звітний період) з достовірними актуальними реквізитими спеціального рахунку.

Зокрема, платники повинні вказати номер спецрахунку, дані банку/органу, в якому відкрито рахунок (найменування, ЄДРПОУ, МФО).

Реквізити спеціального рахунку обов’язково вказуються при позитивному або нульовому значенні рядка 25.2 декларації 0121-0123.

Надання достовірних та актуальних реквізитів спеціального рахунку є умовою перерахування на такі рахунки коштів з додаткових рахунків в системі електронного адміністрування податку, відкритих платникам відповідно п.2001.2 ст.2001 Податкового кодексу України та призначених для перерахування коштів на їх спеціальні рахунки в установах банків та/або органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів. Перерахування здійснюється за реквізитами такого спеціального рахунку платника, який зазначений у податковій звітності з податку на додану вартість.

 

Спецоперацію «РУБІЖ-2015» розпочато!
З 1 вересня поточного року співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Чернігівській області спільно з фахівцями Чернігівської митниці ДФС розпочато проведення заходів в рамках загальнодержавної операції «Рубіж - 2015». 


Спецоперація почалася з метою попередження, виявлення та припинення порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень фізичними та юридичними особами вимог чинного законодавства при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.


Спільні заходи, які проводилися працівниками оперативного управління області та співробітниками Чернігівської митниці ДФС на початку вересня, вже принесли перші результати.


Зокрема, за перші дні роботи спільною робочою групою викрито два факти порушення діючого митного законодавства, що полягає у частковому недекларуванні суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності імпортованих товарів. Подальшу долю незадекларованих матеріальних цінностей, що є доказами в розпочатому адміністративному провадженні, вирішить суд.     


Якщо у вас є інформація щодо фактів порушення вимог чинного законодавства України суб’єктами господарської діяльності - телефонуйте та повідомляйте про це за номером телефону оперативного управління
 ГУ  ДФС у  Чернігівській  області  652-911.

Також
в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області працює телефон «Довіри»: (0462) 668-522.

При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс», який приймає дзвінки цілодобово. Номер телефонної лінії «Пульс»: (044) 284-00-07.

Вклад малого і середнього бізнесу в економіку області
Аналіз результату роботи Головного управління ДФС у Чернігівській області показує, що фактичні надходження до загального фонду державного бюджету за серпень місяць поточного року склали 263 млн. грн., що перевищує минулорічне досягнення на 152 млн. грн., місцеві бюджети поповнились на 200 млн. грн., що більше минулорічного періоду на 39 млн. грн. Єдиного соціального внеску надійшло 276 млн. грн., приріст до відповідного періоду 2014р. становить 27 млн. грн.

З початку року загальний фонд держбюджету поповнився на 1254 млн. грн., Єдиний соціальний внесок – на 2192 млн. грн., місцеві бюджети - на 1275 млн. грн. Минулорічний рівень надходжень перевищено на 134 млн. грн. по ПДВ, на 51 млн. грн.- по податку на прибуток. Частка податку на доходи фізичних осіб, що зараховується до держбюджету перевищила 261 млн. грн. Серед податків, що зараховуються до місцевого бюджету найбільший приріст забезпечено по: податку на майно – 82 млн. грн., єдиному податку – 45 млн. грн., податку на прибуток – 23 млн. грн. Біля 87 млн. грн. надійшло акцизного податку від реалізації підакцизних товарів.

Доля самостійно сплачених грошових зобов’язань задекларованих платниками податків складає 95,5 %.


В минулому році в області функціонувало 5,3 тисяч малих підприємств, з яких 47 відсотків зосереджено в м.Чернігові.

Сьогодні малі підприємства забезпечують п’яту частину обсягів реалізації продукції і охоплюють більшість галузей народного господарства. При цьому питома вага збору від суб’єктів господарювання, що належать до малого бізнесу становить до: 

зведеного бюджету - 20,3 відсотки;

державного бюджету - 16 відсотків;

місцевого бюджету - 24,3 відсотки.

Серед найбільших платників малого бізнесу до зведеного бюджету: ТОВ ,,Аметист”, ТОВ ,,ДЖБІЕC”, ЦЕНТР ПІДПРИЄМНИЦЬКОГО РОЗВИТКУ, ТОВ ,,Маяк”.

До середнього бізнесу відносяться за своїми господарськими показниками 363 суб’єкти господарювання. Доля надходжень від суб’єктів, що належать до середнього підприємництва складає до:

зведеного бюджету - 27 відсотків;


державного бюджету - 31 відсоток;


місцевого бюджету - 24 відсотки.


Серед найбільших платників середнього бізнесу до зведеного бюджету: ДП ,,Добрянське лісове господарство”, Комунальне підприємство ,,Чернігівводоканал”, ТОВ Фірма ,,ЛАКС”, ПАТ ,,Облтеплокомуненерго”.

Пріоритетом у відносинах з платниками податків фіскальна служба вбачає ідеологію взаємної довіри і партнерства. Про це свідчить щорічне проведення ДФС конкурсу сумлінних платників податків, а також всебічна підтримка та постійне покращення умов обслуговування платників.  

 

Спрощенцями Чернігівщини перераховано до місцевого бюджету понад 94 млн. грн

У відділі адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб та майнових податків повідомили, на обліку в органах ДФС Чернігівської області станом на 1 вересня 2015року перебуває 23146 фізичних осіб – підприємців, які застосовують спрощену систему оподаткування, це складає 62,4 відсотка від загальної кількості фізичних осіб – підприємців. Першу групу обрали – 5325 підприємців, другу – 12124, третю – 5697.

Фізичні особи-спрощенці у своїй господарській діяльності   використовують працю 10039 найманих працівників.
Продовж січня-серпня поточного року надходження єдиного податку до місцевих бюджетів області склали 94,1 млн. грн., що на 16,5 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року. Темп росту надходжень до минулого року становить 121,2 відсотки.

На Чернігівщині викрито схему «мінімізації» сплати податків у сфері виробництва хлібопродуктів
 
Під час досудового розслідування по кримінальному провадженню, співробітниками слідчого управління фінансових розслідувань та оперативного управління ГУ ДФС у Чернігівській області викрито схему «мінімізації» сплати податків у сфері оборудок по виробництву хлібопродуктів.

Так, під час проведеного обшуку на одному з підприємств Чернігівщини, яке займається виробництвом хлібопродуктів та входить до схеми «мінімізації» сплати податків, було вилучено бухгалтерські документи, чорнові записи, комп’ютерну техніку, чорнову бухгалтерію щодо незаконних оборудок. Вилучені в ході обшуку речі та документи свідчать про не обліковане виробництво хлібопродуктів та їх подальшу незаконну реалізацію на території Чернігівської області та інших областей.

За попередніми підрахунками загальний обсяг незаконно виготовленої продукції, яка в подальшому була незаконно реалізована без відповідного відображення в податковій звітності, складає понад 3 млн. грн. на місяць.

На даний час по кримінальному провадженню триває комплекс слідчих дії по документуванню даного злочину.

До органів фіскальної служби Чернігівської області
надійшло  105 письмових звернень
 
Як повідомили у відділі реєстрації платників та електронних сервісів, за 8 місяців поточного року до органів Головного управління ДФС у Чернігівській області надійшло 105 письмових звернень від громадян. Через органи прокуратури та правоохоронні органи надійшло дев’ять звернень, одне - через місцеві органи державної влади, три – через депутатів, решта заявників скористалися поштою.

За ознакою надходження 103 звернення - первинні, 2 - дублетні.

За суб’єктом - індивідуальних звернень налічується 97, колективних – 4 від 117 респондентів, анонімних – 4.

Всі письмові звернення розглянуті у відповідності до Закону України «Про звернення громадян».
Керівниками органів ГУ ДФС в області з початку року здійснено 140 особистих прийомів, на які звернулося 173 громадянина.

Під час особистих прийомів розглянуто 111 заяв та клопотань, а також 29 пропозицій.

Серед основних питань, що порушувалися громадянами під час особистих прийомів, переважна більшість стосувалося загальнодержавних податків та зборів, а також проведення контрольно-перевірочної роботи.

Усі звернення розглянуті у визначені законодавством терміни, заявникам надані ґрунтовні відповіді.    


Будьте пильними! Шахраї маскуються під податківців!

Головне управління ДФС у Чернігівській області вкотре звертається до платників податків. В Чернігові продовжуються випадки, коли шахраї від імені керівництва податкової інспекції телефонують до суб’єктів господарювання і вимагають терміново допомогти коштами. Поспішність пояснюють тим, що нібито до них терміново з Києва їдуть з перевіркою. Зі свого боку обіцяють посприяти, щоб підприємство не перевіряли і виключили з нібито існуючого списку для перевірок. У випадку відмови - погрожують податковим тиском.

Такі факти шахрайства не лише наносять збитки підприємствам та підприємцям, але й підривають авторитет органів Державної фіскальної служби.

Будьте пильними, не дозвольте себе ошукати та втягнути в брудну провокацію. Пам’ятайте, що шахраї розраховують на вашу довірливість та поспішність. Тому вони змушують до спонтанних необдуманих вчинків. Ні в якому разі не давайте їм кошти і терміново повідомляйте про такі випадки на телефон «Довіри» за номером (0462) 668-522 чи «Пульс» - (044) 284-00-07. Обидва номери працюють цілодобово. Інформацію також можна надати до відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Комсомольська, буд. 11 каб. 208.
  


27.08.2015


Близько 2,5 мільярдів гривень перераховано до бюджету Чернігівською митницею ДФС 

Протягом 7 місяців обсяги надходжень митних платежів та інших податків до Державного бюджету від діяльності Чернігівській митниці ДФС склали 2,449 млрд. грн. Про це повідомив начальник митниці Олександр Шавлак. 

У липні до бюджету перераховано 373,6 млн. грн., що майже на 36 відсотків більше, ніж у попередньому місяці – червні. Збільшення надходжень відбулось за рахунок зростання обсягів ввезення та сум сплачених платежів при оформленні мінеральних добрив, метанолу, тютюну промислового виробництва, паперу та картону. Водночас у липні, порівняно з червнем, зменшились обсяги ввезення нафтопродуктів, скрапленого газу та солодового пива. 


Зміни в порядку складання та реєстрації податкових накладних

Державна фіскальна служба України у зв'язку із прийняттям Закону України від 16 липня 2015року №643-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість" надала роз’яснення про зміни, внесені  з  29.07.2015 року  до порядку складання та реєстрації податкових накладних.

Для податкових накладних / розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних, дата складання яких припадає на період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року (включно), продовжено термін реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН):

податкові накладні, складені з 1 по 15 день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до останнього дня (включно) місяця, в якому вони були складені;

податкові накладні, складені з 16 по останній день (включно) місяця у період з 1 липня 2015 року по 30 вересня 2015 року, підлягають реєстрації в ЄРПН до 15 числа (включно) місяця, наступного за місяцем, в якому вони були складені.

Податкові накладні/розрахунки коригування, складені до 01.07.2015року, починаючи з 04.08.2015року, реєструються в ЄРПН без обмеження реєстраційною сумою та не беруть участі в обрахунку її показників. При цьому термін їх реєстрації в ЄРПН не повинен перевищувати 180 календарних днів з дати їх складання.

Податкові накладні/розрахунки коригування, які станом на 29.07.2015року не зареєстровані в ЄРПН, та по яких станом на вказану дату сплинув граничний термін їх реєстрації в ЄРПН (з дати їх складання минуло 180 календарних днів), не можуть бути зареєстровані в ЄРПН після 29.07.2015року та включені до складу податкового кредиту.

Крім того, згідно з пунктом 35 підрозділу 2 розділу XX ПКУ, при порушенні термінів реєстрації в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування, складених до 1 жовтня 2015 року, не застосовуються штрафні санкції, визначені пунктом 1201.1 статті 1201 розділу II Кодексу (10 відсотків, 20 відсотків, 30 відсотків, 40 відсотків).


Новації у 
складанні податкової звітності з ПДВ, починаючи з липня 2015 року

Державна фіскальна служба України  надала роз’яснення щодо особливостей складання податкової звітності з податку на додну вартість за звітні періоди, починаючи з липня 2015 року.

Отже, у
розділі І декларації вказуються податкові зобов’язання, які платник податку зобов'язаний нарахувати згідно з пунктами 198.5 статті 198 та 199.1 статті 199 розділу V Податкового кодексу України (далі - Кодекс), у тому числі  в рядку 1.1 декларації –  при застосуванні ставки податку 20 відсотків, у рядку 1.2 декларації – при застосуванні ставки 7 відсотків.

Для нарахування податкових зобов’язань у відповідності з пунктом 199.1 статті 199 розділу V Кодексу частка використання товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях визначається по аналогії з правилами, встановленими пунктом 199.2 статті 199 розділу V ПКУ для визначення частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях.

У розділ
і ІІ декларації "Податковий кредит" відображаються всі суми податку на додану вартість, нараховані (сплачені) при придбанні товарів/послуг починаючи з 01.07.2015року, відображаються в розділі ІІ податкової декларації з податку на додану вартість:

в рядку 10.1.1 за ставкою податку 20 %;

в рядку 10.1.2 за ставкою податку 7 %;

в рядку 11.1 за ставкою податку 0 %.

Рядки 10.2, 11.2, 13, 14 та 15 розділу ІІ декларації не заповнюються.

Щодо особливостей заповнення розділів ІІІ та ІV декларації, повідомлено, що з
урахуванням вимог підпункту 4 пункту 34 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ, що до р.20.1 розділу ІІІ декларації за липень 2015 року переноситься значення з рядка 24 розділу ІІІ декларації за червень 2015 року.

Якщо платник податку на додану вартість є суб’єктом спеціального режиму оподаткування та одночасно з декларацією форми 0110 складає декларації за формами 0121-0123 або 0130, значення рядка 24 розділу ІІІ кожної з форм декларацій, які подані ним за червень 2015 року (0110, 0121-0123, 0130), переноситься до рядка 20.1 розділу ІІІ відповідної декларації за липень 2015 року;

До р.20.2 розділу ІІІ декларації за липень 2015 року переноситься значення з рядка 31 розділу ІV декларації за червень 2015 року (форма декларації 0110), незалежно від наявності чи відсутності суми, вказаної в текстовому полі "а" перед таблицею 1 додатка 2 (Д2) до декларації за червень 2015 року, та незалежно від її розміру.

По декларації за липень 2015 року та в наступних звітних періодах Розділ ІV декларації не заповнюється, додаток 2 (Д2) до декларацій за липень 2015 року та в наступних звітних періодах не подається (крім випадків, коли платником збільшується чи зменшується залишок від’ємного значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом звітних періодів до 01.02.2015року шляхом подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації за відповідний звітний період).


«Пульс» - сервіс для платників податків


При Державній фіскальній службі України працює антикорупційний сервіс «Пульс». Це пряма телефонна лінія, яка цілодобово працює в режимі call-back. Фахівці відомства не лише приймають повідомлення від громадян, а й інформують заявників про вжиті заходи.

Від платників податків Чернігівської області за січень-липень 2015 року на сервіс «Пульс» надійшло 19 інформаційних карток-звернень. Платники висловили своє бачення роботи органів відомства на Чернігівщині.

В більшості звернень порушувались питання щодо перевірки суб’єктів господарювання – порушників податкового законодавства, подання звітності та реєстрації податкових накладних  в Єдиному державному реєстрі, функціонування системи електронного адміністрування ПДВ.

Усі звернення на «Пульс» співробітниками Головного управління ДФС у Чернігівській області розглянуті оперативно і без порушення встановлених термінів.

Нагадаємо, що поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.


Завдяки фіскальним органам Чернігівщини працедавці узаконили трудові відносини з 1889 найманими працівниками


Протягом січня – липня поточного року фахівцями Головного управління ДФС у Чернігівській перевірено 65 суб’єктів господарювання з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при виплаті заробітної плати та інших доходів громадян.   

Як повідомили в управлінні доходів і зборів з фізичних осіб, за результатами проведених перевірок донараховано 12,4 млн. грн., у тому числі 11,1 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 982 тис. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. З донарахованих сум до бюджету вже надійшло 887 тис. грн., в тому числі ПДФО – 728,9 тис. грн., ЄСВ – 158,1 тис. грн.

Питанню повноти та своєчасності перерахування до бюджету утриманого із заробітної плати податку з доходів фізичних осіб приділяється велика увага. У січні-липні до бюджету додатково нараховано 9,9 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 172,5 тис. грн. єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

На особливому контролі питання щодо запобігання та упередження неоформленої найманої праці. Завдяки проведеній роботі офіційно оформлено трудові відносини з 1889 найманими працівниками, до державної реєстрації залучено 705 осіб. В результаті до бюджету додатково спрямовано понад 1062,0 тис. грн. податків.

 

 

 

18.08.2015

 

Як платити ЄСВ при відсутності доходу
 
Головне управління ДФС у Чернігівській області нагадує, що фізичні особи – підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримували доходів (прибутків) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі особи можуть не визначати базу єдиного внеску, оскільки вказаною нормою передбачено право, а не обов’язок платника. Платники, що не отримали доходу у звітному році або окремому місяці звітного року, мають право самостійно визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. Найголовніше – нарахована сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску.

Такі норми передбачено Законом України від 28 грудня 2014 року № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці», яким було внесено зміни до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Відповідно до Закону для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону № 2464, єдиний внесок нараховується на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток). Ці зміни враховуватимуться при поданні річної звітності з єдиного внеску фізичними особами - підприємцями (крім спрощенців) за 2015 рік.

Отже, за підсумками 2015 року фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування, а також особи, які проводять незалежну професійну діяльність, сплачують єдиний внесок до 10 лютого 2016 року.
 
Орендна плата за землю

Законодавчими змінами внесені нововведення щодо граничного розміру орендної плати за землю. З 24 липня  набрав чинності Закон від 30.06.2015 p. № 557-VIII, яким внесені зміни до  статті 288 Податкового кодексу України.

Відтак, річна сума платежу за оренду земельних ділянок державної та комунальної власності може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки у разі визначення орендаря на конкурентних засадах.
 

Про розгляд звернень громадян органами ДФС
 

Впродовж січня - липня 2015 року до органів ДФС Чернігівської області від громадян надійшло 94 письмових звернення, що на 9 більше ніж торік. Крім того, 17 звернень від громадян Чернігівщини розглянуто за дорученням ДФС України.

Задля реалізації конституційного права на звернення, керівниками податкових інспекцій області проводяться особисті прийоми громадян. З початку року проведено 121 такий прийом.

Найчастіше з письмовими зверненнями та на особистий прийом до керівництва зверталися підприємці (52 відсотки) та робітники (16 відсотків). Громадян найбільше цікавили питання: оподаткування податком на доходи фізичних осіб-32 звернення, контрольно-перевірочна робота-34, інформація про ухилення від сплати податків-17, місцеві податки та збори-20, пропозиції щодо удосконалення діяльності органів ДФС-14.

Усі звернення розглянуті у визначені законодавством терміни, заявникам надані ґрунтовні відповіді.
 

За легалізацію злочинних доходів посадять до в’язниці
 

Пріоритетними напрямками роботи в Головному управлінні ДФС у Чернігівській області у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, є боротьба з розкраданням державних коштів та їх легалізацією, заходи щодо виявлення правопорушень при витрачанні коштів підприємствами на державні закупівлі.

Легалізація є злочинною діяльністю по виведенню «брудних» коштів зі сфери «тіньового» капіталу і введення їх у законний обіг. Для цього використовуються слабкі сторони фінансової системи. Легалізація незаконних доходів загрожує національній безпеці, вітчизняній економіці. Такі кошти нерідко використовуються для фінансування тероризму. Крім того, це негативно впливає на міжнародний імідж України.

Як повідомила начальник відділу боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, Лариса Сич, у поточному році за матеріалами співробітників їхнього підрозділу обліковано 20 кримінальних правопорушень в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. З них 17 кваліфікуються за предикатними злочинами, 3 – за іншими статтями Кримінального кодексу України. Зокрема, у квітні відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).

Слід пам’ятати, що за легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом, статтею 209 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність.

Податківці Чернігівщини плідно працювали у липні
 

За липень на Чернігівщині до бюджетів усіх рівнів зібрано більше 341 млн.грн. податків, зборів та обов’язкових платежів, що контролюються Головним управлінням ДФС у Чернігівській області. Це на 28 мільйонів або на 9 відсотків більше, ніж у липні минулого року.

Як повідомила заступник начальника координаційно-моніторингового управління Наталія Камінська, більше надійшло податку на прибуток (зібрано 11,2 млн.грн.), податку на додану вартість (67,9 млн.грн.), рентної плати за спецвикористання лісових ресурсів (7 млн.грн.). 

Після внесення законодавчих змін до держбюджету почала надходити частина податку на доходи фізичних осіб (за липень сплачено 36,5 млн.грн.) та військовий збір (13,4 млн.грн).

Від погашення податкового боргу та сплати розстрочених сум до бюджету надійшло 7,2 млн.грн.

До місцевих бюджетів сплачено 178,7 млн.грн. – на 19,5 відсотка більше, ніж у липні минулого року.


Про ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном можна дізнатися на субсайті

 

Спеціальний розділ «Реєстри» створений на субсайті Головного управління ДФС у Чернігівській області. В ньому сформовані реєстри виданих, призупинених й анульованих ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території Чернігівщини.
 

Такі дані оновлюються щомісячно. І цією інформацію можуть скористатися не лише платники податків, але і покупці такої продукції.
 

На Чернігівщині при оформленні митних декларацій перевага надається електронним сервісам
 

За статистичними даними Чернігівської митниці ДФС протягом січня –липня через митний кордон на Чернігівщині прослідувало 1,4 мільйони громадян, 405 тисяч одиниць транспортних засобів та 2 мільйони тонн вантажів.
 

Співробітниками митниці оформлено понад 28 тисяч митних декларацій, у тому числі: понад 8 тисяч декларацій у режимі експорту, 12,6 тисяч - у режимі імпорту. Майже 100 відсотків декларацій подано та оформлено в електронному вигляді. При цьому середній час митного оформлення вантажів становить: при експорті 48 хв., при імпорті – 1 год., транзиті - 12 хв.

Зовнішньоекономічні операції у зоні діяльності митниці здійснювали 640 суб’єктів, з яких 382 – знаходяться на обліку у Чернігівській митниці ДФС,  258 - на обліку в інших митницях.

37 кримінальних правопорушень викрили цього року податкові міліціонери Чернігівщини

 
За матеріалами, зібраними співробітниками оперативного управління Головного управління ДФС у Чернігівській області, у липні внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення 7 кримінальних правопорушень. З них 6 – за фактами ухилення від сплати податків.


Як повідомив начальник оперативного управління ГУ ДФС у Чернігівській області Павло Бойправ, з початку року оперативники ГУ ДФС області викрили 37 кримінальних правопорушень, з яких більше половини - за фактами ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів. За результатами проведеного протягом січня-липня досудового розслідування, по 11 правопорушеннях обвинувальні акти слідчі направили до суду.

В рамках досудового розслідування по кримінальних провадженнях забезпечено відшкодування збитків в сумі 898 тисяч гривень, накладені арешти на майно на загальну суму понад 7 мільйонів гривень.


У сфері державних закупівель викрито 8 кримінальних правопорушень, з яких 2 - зареєстровані у липні.

Впродовж семи місяців із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей підакцизної групи на 21,4 мільйона гривень. Припинена діяльність 2 підпільних цехів з виробництва товарно-матеріальних цінностей, в одному з них виготовляли фальсифіковані лікеро-горілчані напої.З вересня 2015 року набувають чинності новації щодо сплати військового збору учасниками АТО

 

Важливою новиною для учасників АТО є звільнення їх доходів з вересня цього року від оподаткування військовим збором на період їх безпосередньої участі у АТО.

Такі зміни передбачені Законом України від 18.06.2015 № 548-VIII «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування військовим збором грошового забезпечення військовослужбовців та інших осіб, які беруть безпосередню участь у антитерористичній операції», який набрав чинності 9 липня 2015 року та  буде введений в дію через 2 місяці з дня набрання чинності.

Отже, з вересня тимчасово, на період проведення АТО, не підлягають оподаткуванню військовим збором доходи у вигляді грошового забезпечення співробітників правоохоронних органів, військовослужбовців та працівників Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців, співробітників Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та інших осіб на період їх безпосередньої участі у АТО.

Як військовому скористатися такою пільгою? Порядок підтвердження статусу учасників АТО для застосування пільги з оподаткування військовим збором визначається Кабінетом Міністрів України.


В області обслуговування платників податків здійснюється в 17 Центрах
 

Платникам податків надається комплекс адміністративних, консультативних, інформаційних послуг. З початку нинішнього року платникам надано майже 480,0 тис. таких послуг та електронних сервісів.

Із загальної кількості адміністративних послуг– 90,2 відсотка (42,8 тис.) надано через Центри обслуговування платників. За статистичними даними, найбільш популярною була послуга видачі картки платника податків. Нею скористалися понад 23,2 тис. осіб. На другому місці послуга з реєстрації книг обліку розрахункових операцій – 8,1 тис. послуг.


Також, значну кількість було надано наступних послуг: надання витягу з реєстру платника єдиного податку – 2,6 тис., реєстрація розрахункових книжок – 2,4 тис., видача довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету, що контролюються органами фіскальної служби  – 2,0 тис., реєстрація книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку – 1,9 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями – 1,8 тис., видача ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами 1,3 тис.Платникам ПДВ – право на податковий кредит протягом 365 днів
 

Відтепер у платників ПДВ зберігається право на податковий кредит протягом 365 календарних днів з дати складення податкової накладної, якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму ПДВ на підставі отриманих податкових накладних, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних(далі – ЄРПН).   Раніше, до набрання чинності змін до Податкового кодексу, таке право зберігалося за платником протягом 180 днів.

Нагадуємо, що відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи, та зареєструвати її в ЄРПН.

Крім того, з 29 липня 2015 року Законом України від 16.07.2015р. №643 доповнено пункт 198.6 статті 198 Кодексу, згідно з яким податкові накладні, отримані з ЄРПН, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

У платників виникає питання, якщо податкова накладна була зареєстрована в ЄРПН після законодавчо встановленого терміну для її реєстрації (15 календарних днів, наступних за датою складання)? У цьому випадку суми ПДВ, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН з порушенням терміну реєстрації, відносяться до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано таку податкову накладну, але не пізніше ніж через 365 календарних днів з дати складення податкової накладної.


Вартість предметів правопорушень, вилучених Чернігівськими митниками за 7 місяців, становить майже 24 мільйони гривень 
 

Завдяки заходам, спрямованим на викриття контрабанди та припинення правопорушень, у зоні діяльності Чернігівської митниці ДФС протягом січня-липня зафіксовано 310 порушень митних правил.

Як повідомив начальник митниці Олександр Шавлак, вартість вилучених предметів становить 24 млн. грн. Це на 19,5 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

До судових інстанцій митницею направлено 215 справ на суму 22 млн. грн. За результатами їх розгляду в дохід держави конфісковано товарів на 5,8 млн. грн., накладено штрафів на 5,6 млн. грн. та стягнуто 205 тис. грн. Митницею розглянуто 76 справ про порушення митних правил, при цьому накладено штрафів на 629 тис. грн., до бюджету сплачено 461 тис. грн.


Якщо профспілка продає путівки за готівку, то повинна мати РРО
 

Триває сезон оздоровлення і нерідко профспілки звертаються за роз’ясненням щодо деяких нюансів застосування податкового законодавства при продажу путівок. Приміром, одне з актуальних запитань – у яких випадках потрібно проводити розрахунок через касовий апарат.

Головне управління ДФС у Чернігівській області звертає увагу, що проведення розрахунків за путівки через банківські установи не вимагає обов’язкового застосування РРО.

Якщо ж вартість путівки повністю чи частково оплачується профспілці готівкою, то такі розрахункові операції необхідно проводити через реєстратор розрахункових операцій. Оскільки, відповідно до ст. 2 Закону №265/95-ВР розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки — оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначено Законом України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Його дія поширюється на усіх суб’єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.

Які поля реквізитів можна не заповнювати в податковій накладній

З дати набрання чинності Закону №643-VІІІ«Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість»(з 29 липня 2015 року)платники податку при складанні податкової накладної (розрахунку коригування)можуть не заповнюватив їх заголовній частині поля реквізитів, які не визначені пунктом 201.1 статті 201 розділуVКодексу як обов’язкові. Йдеться про місцезнаходження (податкові адреси продавця та покупця), номери телефонів (продавця та покупця), вид цивільно-правового договору, його номер, дата та форма проведених розрахунків.

Відсутність у податковій накладній (розрахунку коригування) заповнених полів реквізитів заголовної частини, які не є обов’язковими, не може бути підставою для виключення такої податкової накладної (розрахунку коригування) зі складу податкового кредиту, якщо немає інших підстав для його зменшення.

Разом з тимобов’язковими реквізитами податкової накладної залишаються:

- порядковий номер податкової накладної;

- дата виписування податкової накладної;

- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – продавця товарів/послуг;

- податковий номер платника податку (продавця та покупця);

- повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім'я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, – покупця (отримувача) товарів/послуг;

- опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

- ціна постачання без урахування податку;

- ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

- загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

- код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Таблична частина податкової накладної( розрахунку коригування), яка визначає опис та номенклатуру товару, до затвердження нової форми заповнюється без змін.


Сплатіть за землю до 28 серпня

Земельні відносини в Україні регулюються Земельним кодексом, а плата за землю - Податковим кодексом України.

Відповідно до статті 206 Земельного кодексу використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати і визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Відповідно до статті 10 Податкового кодексу України плату за землю, як складову податку на майно, включено до місцевих податків, тобто цей податок надходить до  бюджетів місцевих громад.

Місцеві податки встановлюються рішеннями сільських, селищних та міських рад.

До 15 липня органи місцевої влади повинні встановити ставки плати за землю, а в разі не прийняття відповідного рішення - плата за землю справляється із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня минулого року.

Нагадуємо, що відповідно до Податкового кодексу України, громадяни, які мають на території України у власності або користуванні земельні ділянки, частки – є платниками земельного податку.

Щодо дачних ділянок варто зазначити, якщо земля приватизована, то її господар на підставі документу на право власності самостійно сплачує за землю. За земельні ділянки, які не приватизовані, земельний податок сплачує садівниче товариство.

Територіальні органи ДФС направляють громадянам – платникам земельного податку та орендної плати за землю, податкові повідомлення-рішення для сплати земельного податку та орендної плати за користування землею. Такий платіжний документ можна й самостійно одержати у місцевій податковій інспекції. А податок фізичні особи мають сплатити не пізніше, ніж 28 серпня 2015 року.

Своєчасно сплачений земельний податок - це не лише обов’язок перед державою, але й запорука соціально-економічного розвитку місцевої громади.


Спрощенцям – нові книги обліку доходів

Для платників єдиного податку затверджено нові форми книг обліку доходів і витрат. Новації передбачені наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 № 579, яким затверджено: форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість) та форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість). Крім того, оновлено порядки ведення книг.

Цей наказ зареєстрований в Міністерстві юстиції України 7 липня 2015 р. за № 800/27245 та набирає чинності з дня його офіційного опублікування, тобто з 28 липня 2015 року.


Звичайно, платників цікавить питання, чи потрібно одразу міняти книгу обліку доходів на нову. На цей випадок передбачено, що книги, які були зареєстровані до набрання чинності цим наказом, діють до їх закінчення. Це стосується як книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої і другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість), так і книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість.


Незадекларований товар затримали співробітники Чернігівської митниці ДФС

Серед збірного вантажу, що ввозився з Китаю на адресу однієї з київських фірм, співробітники митниці виявили понад 3 тисячі незадекларованих наборів для педикюру.

Порушення встановили на митному посту «Чернігів - вантажний». Під час перевірки інспектором електронної декларації спрацювала система аналізу та управління ризиками. Опрацювавши можливі ризики, система визначила обов’язкові до здійснення форми митного контролю. А саме: вантаж підлягає повному митному огляду.

Вантаж, що знаходився у транспортному засобі звірили з відомостями, вказаними у декларації. Після розвантаження і перерахунку встановили, що 3 167 наборів для педикюру «4 Step Pedicure Paddle» у митній декларації вказати «забули». Замість наборів у документах значиться штучна пемза. Звичайно така заміна одного товару на інший недопустима.

Складено протокол про порушення митних правил за статтею 472 «Недекларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення». Незадекларований товар оцінено у 57 тисяч гривень. Далі справу у встановленому порядку буде скеровано на розгляд судуНе давайте гроші шахраям, які маскуються під податківців
 

У Чернігові зафіксовані непоодинокі випадки, коли шахраї від імені керівництва податкової інспекції телефонують до суб’єктів господарювання і вимагають терміново допомогти коштами. Поспішність пояснюють тим, що нібито до них терміново з Києва їдуть з перевіркою. Зі свого боку обіцяють посприяти, щоб підприємство не перевіряли і виключили з нібито існуючого списку для перевірок. У випадку відмови - погрожують податковим тиском.

Останнім часом дзвінки надходили з номера 0502364931 мобільного телефону. Коли це стало відомо відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Чернігівській області на цьому номері вже не відповідали.    Доповідна записка посадової особи ДПІ у м.Чернігові, від імені якої днями представлялися, направлена до Чернігівського міського відділу УМВС України в Чернігівській області для розгляду та прийняття рішення.

Такі факти шахрайства не лише наносять збитки підприємствам та підприємцям, але й підривають авторитет органів Державної фіскальної служби.

Не дозвольте себе ошукати та втягнути в брудну провокацію. Пам’ятайте, що шахраї – погані шахраї і розраховують на вашу довірливість та поспішність. Тому вони змушують до спонтанних необдуманих вчинків. Ні в якому разі не давайте їм кошти і терміново повідомляйте про такі випадки.

Зателефонувати можна на телефон «Довіри» за номером (0462) 668-522 чи «Пульс» - (044) 284-00-07. Обидва номери працюють цілодобово. Інформацію також можна надати до відділу власної безпеки ГУ ДФС у Чернігівській області за адресою: м. Чернігів, вул. Комсомольська, буд. 11 каб. 208.


14.08.2014

Як сплатити податок, продаючи автомобіль

Хочу продати приятелю свою «Таврію». Договір купівлю-продажу будемо оформляти, як слід, нотаріально. Який податок я повинен сплатити?

Василь Петрович Т.

Дохід, отриманий платником податку від продажу  чи обміну протягом року одного з таких об’єктів рухомого майна як легковий автомобіль, мотоцикл або мопед,  не підлягає оподаткуванню.

Разом з тим, якщо протягом звітного (податкового) року продаються два та більше вищевказаних об’єктів рухомого майна, тоді дохід оподатковується за ставкою 5 відсотків.

Порядок відчуження такого майна передбачений п.173.4 ст.173 Податкового кодексу України.

При продажу чи обміні легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів відповідні договори посвідчуються нотаріусом за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи із зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості таких транспортних засобів.

Якщо при продажу (обміні) легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів проводиться їх оцінка, нотаріус посвідчує відповідні договори за наявності документа про сплату до бюджету продавцем (сторонами договору міни) податку, обчисленого виходячи з оціночної вартості транспортних засобів.

При отримані фізичною особою протягом року доходу від продажу іншій фізичній особі двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда, або об’єктів рухомого майна, які не входять до цього переліку, податок на доходи фізичних осіб сплачує фізична особа - продавець самостійно до нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу за місцем нотаріального посвідчення такого договору за ставкою 5%.  
   З зіпсованого товару акциз з реалізації не сплачується


Платниками акцизного податку є суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які реалізують підакцизні товари (підпункт 212.1.11 пункту 212.1 статті 212 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями). Об’єктом оподаткування є операції з реалізації підакцизних товарів (підпункт 213.1.9 пункту 213.1 статті 213 ПКУ). 

Отже, йдеться про продаж пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 ПКУ, безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших суб’єктах господарювання громадського харчування.

Оскільки об’єктом оподаткування акцизним податком роздрібного продажу підакцизних товарів є операції з реалізації суб’єктами господарювання підакцизних товарів, то до них не віднесено обсяги зіпсованого, знищеного, втраченого або використаного для власних потреб підакцизного товару.

На Чернігівщині платники отримали понад 13 тисяч посилених цифрових сертифікатів

Протягом першого півріччя понад 4,6 тис. платників Чернігівщини стали клієнтами Центру сертифікації ключів, яким безкоштовно сформовано 13,3 тис. посилених сертифікатів відкритих ключів.

Як повідомив начальник відділу реєстрації користувачів при Головному управлінні ДФС у Чернігівській області Олександр Кулик, найактивнішими користувачами є приватні підприємці, кількість яких – 3501 особа. Також клієнтами центру стали 1131 юридична особа. Цим платникам надано електронні цифрові підписи для подання звітності.

Клієнти Центру сертифікації ключів отримують посилені сертифікати відкритих ключів безкоштовно, на відмін у від комерційних установ.

Видані ключі електронного підпису дають змогу надавати звітність в режимі он-лайн не лише до органів ДФС, а й до органів державної статистики та Пенсійного фонду України. 

Більш детальну інформацію для користувачів сервісу можна отримати на електронному ресурсі за адресою www.acskidd.gov.ua.     


Якщо вирішили зайнятися бізнесом – треба його зареєструвати

Державна реєстрація юридичної особи або фізичної особи-підприємця. проводиться у день надходження документів - не пізніше наступного робочого дня після їх надходження. Того ж дня відомості з Єдиного державного реєстру (далі – ЄДР) передаються до контролюючих органів.

В органах ДФС у день отримання відомостей з ЄДРновостворених юридичних осіб та підприємців беруть на облік. І оперативно передають до Єдиного реєстру інформацію про взяття юридичних осіб та підприємців на облік та їхні дані щодо реєстраційного номеру платника єдиного внеску та клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності.

Державний реєстратор видає чи надсилає поштовим відправленням з описом вкладення витяг з ЄДР, який містить інформацію про державну реєстрацію та взяття на облік в органах ДФС.

Це робиться у стислі терміни. Новостворені підприємства, установи чи приватні підприємці мають можливість отримати витяг з ЄДР з даними про проведення державної реєстрації та взяття на облік в органах ДФС не пізніше наступного робочого дня з моменту подання відповідних документів державному реєстратору.Подавали декларацію про доходи – сплатіть податок до 1 серпня

Громадяни, які відповідно до статті 179 Податкового кодексу України подали декларацію про майновий стан і доходи за 2014 рік, зобов’язані самостійно до 1 серпня 2015 року сплатити суму податку на доходи фізичних осіб, зазначену у поданій податковій декларації.       

Як повідомила заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Чернігівській області Наталя Кузнецова, сплатити податок на доходи фізичних осіб платник має за своєю податковою адресою. Згідно з положеннями пункту 45.1 статті 45 Кодексу податковою адресою платника податків – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік, як платник податків у контролюючому органі.

У випадку, якщо громадянин не сплачує узгодженої суми грошових зобов’язань у визначені Податковим кодексом терміни, він притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім того, на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті (пункт 129.4 статті 129 Кодексу).


Доходи держбюджету має підвищити «Укрнафта»

Середньомісячні надходження від платників Чернігівської області до загального фонду держбюджету становлять 138,5 мільйона гривень.

Найбільше до загального фонду держбюджету надходить податків на додану вартість та на доходи фізичних осіб – щомісячно відповідно 48,6 млн. грн. та 31,7 млн. грн. Податок на прибуток в середньому поповнює загальний фонд держбюджету на 27,2 млн. грн., рентна плата та плата за використання інших природних ресурсів – на 15,4 млн. грн. Військового збору платники Чернігівщини щомісяця сплачують близько 11,5 млн. грн.

До єдиного соціального внеску щомісячно зараховується по 268,7 млн. грн.

Місцевий бюджет за рахунок платежів, що контролюються ГУ ДФС у Чернігівській області, щомісячно поповнюється на 149,4 млн. грн. Найвідчутніший внесок роблять платники податку на доходи фізичних осіб - по 84 млн. грн., податку на майно – по 21 млн. грн., акцизного податку від реалізації підакцизних товарів - по 10 млн. грн.

У Чернігівщини є шанси для значного покращення такої статистики. Залежать вони від ПАТ «УКРНАФТА», яка не сплатила рентну плату за видобуток нафти, газу та газового конденсату. Варто зазначити, що 604 мільйони гривень підприємство задекларувало самостійно.

 

Запитували про ЄСВ – відповідаємо
 

Фахівці Головного управління ДФСрозповідають, що підприємці часто звертаються з запитаннями щодо сплати єдиного соціального внеску. Отже, надаємо відповіді на актуальні запитання:

Сергій Іванович з Чернігова запитує: З якого місяця фізична особа – підприємець – платник єдиного податку звільняється від сплати єдиного внеску, якщо вона набула права на пенсію за віком не з початку звітного періоду?

Відповідь:  Фізична особа – підприємець, яка обрала спрощену систему оподаткування, нараховує та сплачує єдиний внесок за кожний повний або неповний відпрацьований місяць.    Місяць, в якому фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування набула право на пенсію за віком, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії. В подальшому така особа може бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Яніна П. цікавиться, чи повинен сплачувати ЄСВ пенсіонер - нерезидент, який має дозвіл на тимчасове перебування на території України, і займається підприємницькою діяльністю, а пенсію отримує за її межами?

Відповідь:  Фізичні особи - підприємці (нерезиденти), які отримують пенсію призначену у відповідності до Законів інших держав, не звільняються від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Довідка про відсутність заборгованості може бути й електронною

Довідка про відсутність заборгованості з платежів до бюджету видається територіальними органами ДФС та Центрами обслуговування платників за основним місцем обліку платника податків. Ця адмінпослуга надається безоплатно, але платник має подати відповідну заяву. В ній обов’язково вказується посилання на відповідний  нормативно-правовий акт, що передбачає надання органом ДФС довідки, та зазначається найменування підприємства (установи, організації), куди платник податків надаватиме довідку.

Порядок видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів,  затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 10.10.2013 №567, що зареєстрований у Міністерстві юстиції України 31.10.2013 за №1842/24374.

Довідка за встановленою формою видається у паперовому або електронному вигляді.

Форма заяви та зразок її заповнення розміщені на Головній сторінці суб-сайту ДФС у Чернігівській області у розділі «Діяльність», підрозділ «Адміністративні послуги».

З початку року органами ДФС області видано 1737 таких довідок.Імпорт та реалізація ліків для учасників АТО не  оподатковуються ПДВ

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.05.2015р. № 544-р затвержені обсяги лікарських засобів та медичних виробів, на які поширюється тимчасовий режим звільнення від оподаткування ПДВ. Того ж дня розпорядження набрало чинності. Відтак, з 27 травня цього року до завершення проведення АТО  операції з імпорту та продажу лікарських засобів та медичних виробів, що призначені для використання закладами охорони здоров'я та учасниками антитерористичної операції для надання медичної допомоги фізичним особам, які у період проведення АТО або запровадження воєнного стану зазнали ушкодження здоров'я, звільняються від оподаткування ПДВ.

Нагадаємо,  що до 26.05.2015р. (включно) операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України лікарських засобів та медичних виробів, визначені пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України, підлягали оподаткуванню ПДВ у загальному порядку з нарахуванням податку за ставками, встановленими пунктом 193.1 статті 193 Податкового кодексу.Чернігівські митники оформили експортно-імпортних операцій на суму 10,5 мільярдів гривень

Протягом січня-червня Чернігівською митницею ДФС оформлено 23 576митних декларацій. Загальний обсяг експортно-імпортних операцій, здійснених суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності по зоні діяльності митниці, склав 10,5 млрд. грн., з яких понад 3 млрд.грн. - експорт, 7,3 млрд.грн. – імпорт.

Основні товари експортної групи - шпалери, сигарети з фільтром із тютюну, заготовки верхньої частини взуття, молоко незбиране згущене з цукром, пиломатеріали, сигаретні фільтри, нафта сира, продукт молоковмісний згущений з цукром, багатожильний провід. Їх сумарна питома частка складає понад 56 відсотків. Основу імпорту складають: система основних мостових кранів, міндобрива, тютюн, нафтопродукти, трактори, сигаретні фільтри. Сумарна питома частка цих товарів складає 39 відсотків.


Дізнавайтесь більше про своїх бізнес-партнерів

Чи надійні ваші бізнес-партнери можна швидко дізнатися через  веб-портал ДФС України.  Сервіс «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» створений саме для того, щоб можна було перевірити наскільки чесно і прозоро ведуть фінансові операції ваші ділові партнери.

Сервіс допоможе оцінити податкові ризики діяльності. Можливо, партнер по бізнесу не є платником податку на додану вартість, є банкрутом чи відсутній за визначеною в установчих документах адресою.

Щоб дізнатися таку інформацію, достатньо завітати на офіційний веб-портал ДФС України за адресою www.sfs.gov.ua. Але для цього необхідно знати код ЄДРПОУ, або точну назву підприємства, яке цікавить. Інформацію треба ввести у відповідне поле. Після цього система здійснює пошук у базах даних, доступних для публічного використання. І ви оперативно отримаєте корисну інформацію щодо ділової репутації своїх бізнес-партнерів.


Як платнику повернути на поточний рахунок кошти, надміру перераховані на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ

Для платників ПДВ актуальним є питання, як діє порядок повернення на поточний банківський рахунок помилково або надміру перерахованих коштів на електронний рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ.

Як повідомила начальник відділу контролю за декларуванням ПДВ Головного управління ДФС у Чернігівській області Валентина Друцька, якщо у платника податку на дату подання податкової декларації з ПДВ сума коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ перевищує суму, що підлягає перерахуванню до бюджету відповідно до поданої ним декларації, платник податку має право подати до контролюючого органу у складі такої декларації заяву. Відповідно до поданої заяви такі кошти підлягають перерахуванню на поточний рахунок платника податку, реквізити якого платник зазначає в заяві, у сумі залишку коштів, що перевищує суму податкового боргу з податку та суму узгоджених податкових зобов’язань з податку. Це передбачено підпунктом «б» п. 200 прим.1. 6 ст. 200 прим.1 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями).

Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ платника податку, що перевищує суму, яка підлягає перерахуванню до бюджету, є додатком 4 до податкової декларації з ПДВ. Такі норми передбачено п. 10 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.09.2014 № 966, із змінами та доповненнями. При цьому Додатки 2, 3, 4 подаються лише до декларації 0110 (п. 11 розд. Х Порядку № 966).

З метою перерахування коштів орган ДФС згідно із п. 21 прим.1 Порядку електронного адміністрування ПДВ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року №569, надсилає казначейству реєстр, в якому зазначаються найменування платника податку, податковий номер та індивідуальний податковий номер, сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету або на поточний рахунок платника податку, та реквізити такого рахунка (у разі подання платником податку вищевказаної Заяви).

Казначейство здійснює перерахування коштів на підставі зазначеного реєстру протягом п’яти робочих днів після закінчення граничного строку, встановленого Податковим кодексом України для самостійної сплати платником податку сум податкових зобов’язань.


Вчасно сплачувати податки - вигідніше

 


Протягом півріччя фахівці фіскальної служби перевірили 65 суб’єктів господарювання щодо своєчасності, достовірності, повноти сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при виплаті доходів громадянам.    

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін, за результатами перевірок донараховано сплатити до бюджету понад 12 мільйонів 382 тисячі гривень.

Зокрема, під час проведення 18 документальних перевірок встановлені факти, коли суб’єкти господарювання своєчасно не перерахували до бюджету утриманий із зарплати податок. Їм довелося сплатити не лише податки, але й 1 мільйон 648 тисяч гривень штрафу.

Офіційний працівник обійдеться дешевше
 

Роботодавці, перш ніж допустити працівника до роботи, зобов’язані повідомити податкову службу про прийняттяйого на роботу.Це передбачено вимогами Постанови КМУ від 17.06.2015р. №413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу», яка набула чинності 27 червня цього року.

За встановленою формою таке повідомлення надаєтьсявласником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом до територіальних органів ДФС за місцем обліку їх, як платника єдиного соціального внеску. 

Така інформація вноситься до реєстрів страхувальників та застрахованих осіб.

У роботодавця є вибір – яким способом повідомити про найнятого працівника, а саме:

- засобами електронного зв'язку з використанням електронного цифрового підпису відповідальних осіб;

- на паперових носіях разом з копією в електронній формі;

- на паперових носіях, якщо трудові договори укладені не більше, ніж із п'ятьма працівниками.

Також роботодавці мають пам’ятати про відповідальність, яка передбачена  ст. 265 Кодексу законів про працю України. Зокрема, юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, можуть бути покарані, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, у разі: «фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Штрафи, зазначені у статті 265 КЗпП, накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

Ринок праці Чернігівщини стає прозорішим
 

Податківці області проводять заходи з метою упередження використання неоформленої найманої праці. Перш за все, працюють з суб’єктами господарювання, які мають відповідні ризики.

Приміром, під час аналізу податкової звітності фахівці можуть порівняти обсяги виконаних робіт та одержаної виручки з кількістю задіяних найманих працівників. Ведеться аналіз і за видами діяльності, опрацьовується інформація, яка надходить від інших органів влади.  

Як повідомив начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб Андрій Шалигін, за рахунок проведення саме таких заходів, працівники податкової служби протягом першого півріччя посприяли в офіційному оформленні трудових відносин з 1525 найманими працівниками. До державної реєстрації залучено 525 осіб.

Бюджет додатково отримав 732 тисячі гривень податків. А оформлені працівники разом з офіційною зарплатою одержали пакет соціальних гарантій. При оформленні пенсії вони також добрим словом згадають податківців.

 

РРО – для спрощенців-мільйонерів
 

Важливим кроком назустріч платникам єдиного податку стали прийняті днями зміни щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій. Відтепер   підприємці-спрощенці, річний обсяг доходу яких не перевищує 1 мільйон гривень, можуть не застосовувати касові апарати. Відповідні новації передбачені Законом України від 1 липня 2015 року № 569-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій». Цей Закон набере чинності з дня його опублікування.

Отже, відповідно до пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI (зі змінами та доповненнями) реєстратори розрахункових операцій не застосовуються фізичними особами-підприємцями –платниками єдиного податку першої, другої і третьої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 мільйон гривень.

У разі перевищення в календарному році обсягу доходу понад 1 мільйон гривень застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку.

 

 

 

 
Фотогалерея
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Міська громада
 

Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

TyTa

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache